6 hobiji, kuri spēcīgi attīsta tavu INTELEKTU

Izvēloties hobiju, ir noderīgi paanalizēt ne tikai savas intereses, talantus un finansiālās iespējas, bet arī to – ko šis vaļasprieks dos tavai attīstībai, šajā gadījumā – kā papildinās intelektuālos resursus. Lūk, seši hobiji, kuri ne tikai priecē, bet arī iekustina tavas smadzeņu pelēkās šūniņas!

Svešvalodu apgūšana. Lai iemācītos jaunu valodu, vēlams ne tikai entuziasms un patiesa interese, bet arī liela pacietība. Taču ieguvumi ir tā vērti! Piemēram, analizējot gramatiskās struktūras un mācoties jaunus vārdus, paaugstinās tavas verbāli-lingvistiskās spējas un uzlabojas smadzeņu darbība.

Pasaules apceļošana. Nodošanās ceļošanai ir labs fiziskais un mentālais treniņš – tas iedvesmo un mazina stresu, tādējādi paplašina arī uztveres un izziņas spējas. Katra vieta, kur esi bijusi, tev ko māca – tu izglītojies un uzsmel arvien jaunu informāciju.

Terapeitiskā rakstīšana. Pierakstot savas domas, emocijas un jūtas, tu iemācies piemērot situācijām atbilstošus vārdus un daudz skaidrāk izteikties. Kreativitātes un intelekta līmenis paaugstinās.

Muzicēšana. To, ka nodarbošanās ar mūziku stimulē smadzeņu darbību un uzlabo koncentrēšanās spējas, atzīst ne tikai paši mūziķi, bet arī zinātnieki. Tāpat pētījumi vēsta, ka vienlaicīga mūzikas klausīšanās un instrumenta spēlēšana paplašina atmiņas ietilpību.

Prāta asināšana. Jātrenē ir ne tikai ķermenis, bet arī prāts. Minot krustvārdu mīklas, spēlejot galda spēles, lasot izglītojošas grāmatas, liekot puzli utt., intelektuālo spēju loks paplašinās un tu kļūsti erudītāka.

Regulāra meditēšana. Meditējot mēs pievēršamies tikai un vienīgi savam patiesajam esības stāvoklim, rezultātā – mācoties atbrīvot prātu no visa liekā, ikdienas darbu un prāta spēju asums acīmredzami uzlabojas.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.