SEKSS ir kļuvis SLIKTĀKS – kas notiek?

Viena no veiksmīgu attiecību iezīmēm ir laba seksuālā saderība mīļoto starpā. Ilga priekšspēle, glāsti, skūpsti un rūpes par otra labsajūtu – tas, ka attiecību sākumposmā kaisle neļāva jums atlipt vienam no otra – nenozīmē, ka tas tā turpināsies visu mūžu. Ja varat godīgi atzīt – jā, sekss ir kļuvis sliktāks – iespējams, savu seksuālo dzīvi esat palaiduši pašplūsmā. Vai ir iespējams ko labot?

PIRMAIS SOLIS – VESELĪBA!
Pirms ķerties pie lielā libido atgriešanas plāna, noteikti vajadzētu izslēgt veselības traucējumus, kas tiešā veidā var ietekmēt arī vēlmi pēc seksa ar partneri un pat orgasma stiprumu. Mēs cenšamies vainu rast otrā, šaubāmies par savām jūtām, bet, iespējams, pamatproblēma ir tīri fizioloģiska. Piemēram, hormonālās pārmaiņas sievietēm spēj sagādāt īpašas raizes, radot maksts sausumu, sāpes dzimumakta laikā un libido pazemināšanos. Toties paaugstināts asinsspiediens var bojāt artērijas visā ķermenī, arī dzimumorgānos. Līdzīgi ar cukura diabētu – šī kaite rada asinsvadu problēmas, kā rezultātā tiek traucēta asins pieplūde dzimumorgāniem, bremzējot seksuālo uzbudinājumu. Arī kūtrs vairogdziedzeris pāra seksuālajā dzīvē var ieviest kādas pārmaiņas – palēlinās vielmaiņa, rodas liekais svars un miega traucējumi, sievietes mēnešreizes kļūst sāpīgākas un ilglaicīgākas. Neaizmirsīsim, ka intereses zudums par seksu var būt arī viens no depresijas simptomiem. Lai izvairītos no problēmām seksuālajā dzīvē, bez regulārām vizītēm pie sava ģimenes ārsta neiztikt. Rūpējoties par sevi un savu veselību, arī bauda kļūs pilnvērtīgāka.
 

4 MĪTI PAR SEKSU, NO KURIEM VĒLAMS ATBRĪVOTIES
Spontānu seksu visbiežāk asociējam ar kaisli un entuziasmu – šādu priekšstatu mūsos iesakņojušas romantiskās filmas, kuras ir pārsātinātas ar emocionālu spriedzi un spēcīgu kaisli. Bet kā tas notiek realitātē? Vai tiešām labs sekss vienmēr vienādojams ar spontanitāti?

Uzskaitīsim dažus mītus par seksu, kurus atmetot, atbrīvosimies no nevajadzīgiem stereotipiem, kas mūsu seksuālo dzīvi nevis atsvaidzina, bet gan pārklāj ar putekļiem.

Kvalitatīvam seksam iemaņas nav nepieciešamas. Vai tiešām?! Ja tieksmi pēc seksa un fiziskas apvienošanās vēl varam vērtēt kā dabisku un instinktīvu procesu, tad uz dzimumakta kvalitāti to attiecināt nevaram. Instinkts un prasme nav viens un tas pats! Mēs taču piedzimstam ar tieksmi uzņemt pārtiku, nevis ar kulinārijas prasmēm, vai ne tā? Laiks darboties, lai pilnveidotu savas seksuālās prasmes!

Sekss būs seksīgs jebkurā gadījumā. Lai uzzinātu, kas visvairāk uzbudina partneri, tas ir jājautā – tikai ar otra izzināšanu iespējams sasniegt augstākās baudas virsotnes. Kā arī der atcerēties, ka kopta āriene, svaiga elpa, tīra apakšveļa un perfekta slīdāmība lielākoties ir jāplāno. Sekss nekļūst seksīgs tikai no tā, ka tas ir – tāpat kā kvantitāte neliecina par kvalitāti.

Man nepietiek laika seksam! Pietiek gan. Jā, mēs dzīvojam sabiedrībā, kuras atslēgvārds ir aizņemtība – darbaholisms, rūpes par ģimeni un atkarība no sociālajiem medijiem ierauj ikdienā, kur seksam vairs neatliek vietas. Taču neviens mums nav atņēmis brīvo gribu – veidosim savu dienas plānojumu saviem spēkiem, izvērtējot prioritātes un atrodot laiku baudpilnām nodarbēm.

Plānots sekss ir garlaicīgs sekss. Tas, ka nodošanās seksam ir paredzēta konkrētā laikā, nenozīmē, ka tas noteikti būs garlaicīgs un paredzams. Turklāt grafikā tiek ierakstīts pats laika bloks, nevis tā saturs. Plānojot kādu notikumu, mēs piedodam tam nozīmīgumu, kā arī investējam šajā procesā savu laiku un radošo enerģiju. Kāpēc lai tas nebūtu sekss ar mīļoto?

1 komentārs
  1. (Brīdinājums par smagu sarkasmu)
    Nē, nevar mainīt, jāšķitas un jāmeklē cits. Izņemot gadījumus, kad ir piedāvāts precēties. Pēc kāzam tā sajūa mainīsies un būš i labs sekss, i labas attiecības, jo kāzas ir maģiskas. 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.