8 lietas par CELULĪTU, kas IZSKAIDRO daudz ko

Celulīts – sieviešu bubulis numur viens. Un katru gadu tas parādās tieši pavasarī, kad sākam gatavoties plānāku un īsāku apģērbu sezonai. Šoreiz piedāvājam tev 8 lietas, kas jāzina par celulītu. Tās tiešām izskaidro daudz ko, un liek aizdomāties – vai vispār ir vērts tik ļoti satraukties? Varbūt uz visu jāsāk skatīties tā – vieglāk! Darīt to, kas ir mūsu spēkos, bet neaizmirstot, ka mēs esam sievietes, un sievietēm ir celulīts…

CELULĪTS – TAS IR NORMĀLI. Jā, tieši tā! Sievietei ir jābūt celulītam – to apgalvo arvien vairāk mediķu visā pasaulē. Celulīts – tā ir vēl viena no dzimumpazīmēm, kas raksturo sievieti, tāpat kā, piemēram, krūtis. Protams, jautājums ir par samērīgumu, jo arī celulīts var būt dažādu pakāpju, bet neliels celulīts ir normāla un dabiska lieta, patīk mums tas, vai nē. Ja celulīts ir pārmērīgs, ar to jācīnās, bet šo dabisko celulīta normu pieveikt ir praktiski neiespējami.

CELULĪTS IR PILNĪGI VISĀM SIEVIETĒM. Celulīts ir visu tautību, rasu un jā – arī vecumu sievietēm. Kolīdz tiek sasniegta pubertāte, tā arī celulīts var parādīties. Protams, dažām tas ir izteiktāks, citām mazāk izteikts, tomēr ir tas ikvienai. Tā veidošanos nosaka, pirmkārt, daba un dzimums, un tikai tālāk – piederība rasei (dažās rasēs tas ir izteiktāks), kā arī ģenētika, jo celulīts ir ļoti iedzimta lieta – ir ģimenes, kuru sievietēm ir izteikts celulīts, un tādas, kam tas mazāks. Un tad – dzīvesveids un paradumi.

CELULĪTS NAV TOKSĪNI, BET TAUKI. Mūžīgais strīds – kas tad ir celulīts? Tauki, toksīni, šlakvielas? Ārsti apgalvo, ka toksīni ir veiksmīgs mārketinga triks – neviens nezina, kādi tie izskatās, bet visi zina, ka tādi ir, ka no tiem jātiek vaļā. Un tad tiek lietoti daudzi un dažādi produkti, kas atbrīvo no toksīniem. Tomēr, ja runājam par celulītu, tas tomēr ir tauki! Nav zinātnisku pierādījumu, ka celulīts būtu saistīts ar kādiem toksīniem mūsu organismā. Celulīts ir veids, kā tauki izkārtojas sievietes ķermenī. Lasi arī – Celulīts – kas tas ir un kādēļ tas rodas?

NO TĀ NAV IESPĒJAMS ATBRĪVOTIES PAVISAM. Jā, celulītu ir iespējams samazināt, tomēr no tā nav iespējams atbrīvoties pavisam. Ja nu vienīgi – ar datorprogrammas photoshop palīdzību. Tāpat arī – no tā ir neiespējami pilnībā izvairīties. Galvenais ir būt fiziski aktīvai un dzīvot veselīgu dzīvesveidu, tad arī celulīts būs pēc iespējas minimālāks, tomēr tas būs, ar to ir jāsamierinās. Lasi arī – Cīņa ar celulītu – kādēļ neizdodas?

CELULĪTS NENOZĪMĒ, KA ESI RESNA. Starp celulītu un resnumu nevar likt vienādības zīmi. Celulīts ir arī slaidām un ļoti slaidām sievietēm. Jo tas ir veids, kādā sievietes organismā izkārtojas tauku šūnas! Līdz ar to reizēm arī svara zaudēšana nepalīdz zaudēt celulītu. Protams, ēdienkarte ir svarīga, bet svarīgas ir arī fiziskās aktivitātes un iedarbošanās uz ādu arī no ārpuses – masāžas u.c. Katrā ziņā tikai svara zaudēšana negarantē celulīta izzušanu. 

HORMONI UN CELULĪTS IR ĻOTI SAISTĪTI. Par to ārsti runā arvien vairāk – hormoni ir vien no galvenajām lietām, kas spēj ietekmēt celulīta saasināšanos. Tas saistīts gan ar pārtiku, ko ēdam, gan dažādiem hormonu preperātiem, ko lietojam, gan arī ar mūsu vecumu. Jo vecāka kļūst sieviete, jo izteiktāks var būt celulīts. Tas skaidrojams ar estrogēna samazināšanos. Līdz ar to ārsti uzsver – jo vecāka kļūst sieviete, jo būtiskāk ir domāt par veselīgu dzīvesveidu un fiziskajām aktivitātēm! Lasi arī – Celulīta diēta, kas dod rezultātus

KRĒMI NENOVĒRŠ CELULĪTU, BET TIE SPĒJ NOSTIPRINĀT ĀDU. Kosmētiskie līdzekļi nespēj novērst celulītu, jo tie netiek tik dziļi ādā, lai iedarbotos uz tauku šūnām. Tomēr to lietošanu ārsti atbalsta, jo tie dara citas labas lietas – tie tiešām nostiprina ādu, padarot to gludāku, kas vizuāli maskē celulītu. Tie arī veido ķermeņa kontūras. Tāpat – ir krēmi, kas uzlabo asinsriti ādas virsējā slānī, kas arī ir labi. Tomēr – jebkuru pretcelulīta krēmu ir ieteicams lietot kopā ar masāžu vai kādām speciālām procedūrām, lai rezultāti būtu labāki.

CELULĪTAM NEPATĪK VINGROJUMI. Tas nu ir fakts. Ja gribi samazināt celulītu, ir jāvingro! Protams, arī vingrojumi nenovērsīs celulītu pavisam, tomēr tie spēj darīt daudz, lai tava ķermeņa aprises uzlabotos un arī celulīts kļūtu mazāk redzams. Starp citu, kardiotreniņi te nedos vislabāko rezultātu, nepieciešami vingrojumi. Pret celulītu ir izstrādātas dažādas īpašu vingrojumu programmas, kas iedarbojas tieši uz problēmzonām. Mērķis – stimulēt asinsriti, stiprināt saistaudus un muskuļus. Ir vērts izmēģināt! Lasi arī – Nē celulītam – 10 minūšu īpašo vingrojumu programma

 
 
 
 
 
 
 

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.