10 online vietnes, kur iegūt BEZMAKSAS IZGLĪTĪBU

Latviešu sakāmvārds vēsta: „Mūžu dzīvo, mūžu mācies!” Un ne bez pamata. Jaunu zināšanu apguve ceļ pašapziņu, padara konkurētspējīgāku darba tirgū un paplašina tavu redzesloku. Mūsdienās plašas bezmaksas izglītības iespējas piedāvā virtuālā pasaule. Šoreiz pastāstīsim tev par 10 interesantām mājas lapām, kur vari papildināt savas zināšanas!

TED Talks. TED Talks ir viena no bezmaksas izglītības vietnēm, kas jau kļuvusi leģendāra. Vērtīgas zināšanas, svaigas idejas, iedvesmojoši un motivējoši stāsti – tas viss pieejams video formātā angļu valodā. Turklāt TED Talks lielākā daļa informācijas tiek pasniegta neformālā, saistošā veidā, tāpēc garlaikoties nenāksies.
 
99U. 99U, līdzīgi kā TED Talks, ir vietne, kur atradīsi interesantus, iedvesmojošus videomateriālus par visdažādākajām tēmām, piemēram, padomus veiksmīgai karjerai vai padomus par to, kā un kur atrast iedvesmu.
 
VICE. VICE ir mājas lapa, kas noderēs ne tikai izglītošanās nolūkos, bet arī dienās, kad meklēsi interesantu skatāmvielu brīvam brīdim. VICE piedāvā gan dokumentālos sižetus, gan rakstus par aktualitātēm pasaulē un neparastiem stāstiem, kas vienlaikus tevi izklaidēs un veiksmīgi uzlabos tavas zināšanas par dzīvi citviet pasaulē. Interesanti, ka VICE reportieri uz aktuālajiem notikumiem pasaulē spēj paskatīties no jauna rakursa, parādot to, kas palicis ārpus lielo mediju redzesloka.
 
Khan Academy. Khan Academy piedāvā bez maksas izglītoties visdažādākajos jautājumos, sākot no mākslas vēstures, beidzot ar zinātni un programmēšanu. Detālie kursi ir sadalīti mazākās teksta vai video daļiņās, tādēļ ir ērti pielāgot mācīšanos brīvā laika daudzumam.
 
MIT Open Courseware. Plaši pazīstamais Masačūsetas Tehnoloģiju institūts piedāvā apgūt plašu augstskolā mācīto kursu klāstu dažādiem zināšanu līmeņiem. Materiāli ir gan teksta veidā, gan audio/video formātā. Arī šeit ir pārstāvētas visdažādākās nozares, piemēram, arhitektūra, antropoloģija, ekonomika, vides zinātne u.c. – atradīsies kas noderīgs katrai gaumei.
 
Open Culture. Open Culture piedāvā vairāk nekā 700 bezmaksas kursus, kuru materiālus turklāt ir iespējams arī lejupielādēt, lai varētu turpināt izglītoties arī vietās bez interneta pieslēguma. Lapā atradīsi arī bezmaksas grāmatas un audiogrāmatas, kā arī varēsi noskatīties bezmaksas filmas.
 
The Free Library. Mājas lapa The Free Library būs nenovērtējams informācijas avots tām, kam patīk lasīt – šeit bez maksas pieejams vairāk nekā 21 miljons grāmatu un rakstu no avīzēm un žurnāliem. Informāciju meklēt vari gan pēc atslēgvārdiem, gan autoriem vai nozares. 
 
Udemy. Udemy piedāvā gan maksas, gan bezmaksas apmācības, tomēr bezmaksas kursu klāsts ir gana plašs. Udemy vari apgūt arī praktiskas prasmes, piemēram, kā darboties ar dažādām programmām, kas vēlāk ļoti var noderēt karjerā.
 
Iversity. Iversity arī piedāvā visdažādākos lekciju kursus bez maksas. Mācīties vari, piemēram, par politiku, filozofiju, kritisko domāšanu, dizaina pamatiem, biznesu vai cilvēktiesībām . Vari pat apgūt spāņu valodas pamatus. Atliek tikai atrast sev interesantāko tēmu! Par veiksmīgu kursu apguvi iespējams saņemt arī diplomus, tiesa – par tiem ir jāmaksā.
 
Youtube. Nekad nenovērtē par zemu Yotube pieejamo informāciju, jo šeit ir atrodami ne tikai mūzikas video vai video ar dzīvnieku mazuļiem, bet arī patiešām noderīga informācija. Turklāt – milzu apjomā. Ievadot pāris atslēgvārdus teju vienmēr atradīsi kādu noderīgu video apmācību. Gribi iemācīties spēlēt ģitāru, nodarboties ar jogu, adīt vai salabot tējkannu? Youtube noteikti neliks vilties.
 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.