Sejas toniks – ko tas dara un kā to pareizi lietot uz ādas?

https://www.istockphoto.com/

Agrāk sejas toniku ieteica lietot ikvienam pusaudzim ar problemātisku un taukainu sejas ādu, kuriem bija nepieciešams novērst izsitumus un spīdumu, tomēr laika gaitā tas kļuva par skaistuma biedu tā galvenā trūkuma dēļ: daudzas formulas saturēja alkoholu, kas gala rezultātā izžāvēja ādu.

Taču eksperti saka, ka sejas toniks ir pelnījis otro iespēju, jo pēdējos gados tie ir nogājuši garu ceļu cauri kosmētikas laboratorijām, uzlabojot un pielāgojot to sastāvu dažādiem ādas tipiem, lai to lietošana būtu maksimāli mērķtiecīga. Šobrīd sejas kopšanas līdzekļu klāstā ir pat tādi toniki, kas var pabarot ādu aukstajos ziemas mēnešos. Sejas toniks ir atgriezies, pateicoties Korejas 10 pakāpju ādas kopšanas shēmu plašajai popularitātei.

Un pat tad, ja jūs neinteresē desmit soļu ādas kopšanas rutīnas izkopšana, tonikam joprojām ir dažas būtiskas priekšrocības jūsu sejas krāsai neatkarīgi no jūsu ādas tipa vai toņa.

Kas tieši ir sejas toniks?

Sejas toniks būtībā ir ādas kopšanas posms. Tas ir paredzēts lietošanai pēc sejas mazgāšanas, bet pirms seruma vai mitrinātāja uzklāšanas.

Vēsturiski toniks tika izmantots kā veids, lai līdzsvarotu ādas pH līmeni pēc sārmainu ziepju produkta lietošanas ādas attīrīšanai. Tā kā šobrīd mūsu tīrīšanas līdzekļi parasti ir līdzsvarotāki un maigāki, toniki ir kļuvuši par savu ādas kopšanas kategoriju.

Kādas ir sejas tonika labās īpašības?

Sejas toniki sagatavo ādu mitrinātājiem un serumam, vienlaikus atbrīvojoties no liekās eļļas un spītīgiem netīrumiem vai kosmētikas pārpalikumiem uz sejas pēc mazgāšanas, bet tie neaizstāj sejas mazgāšanu. Padomājiet par sejas toniku kā papildus kopšanas līdzekli, nevis jūsu ādas kopšanas rutīnas īsāko ceļu.

Mūsdienu pārveidotie toniki tiek izmantoti, lai risinātu dažādas ādas problēmas — no pinnēm līdz sausumam un novecošanai. Tāpat kā to priekšgājēji, daži toniki ir izstrādāti taukainai ādai. Toniks ar glikolskābes un salicilskābes kombināciju var saglabāt taukainu ādu matētu visas dienas garumā. Citi toniki ir paredzēti sausākiem ādas tipiem un satur mitrinošas sastāvdaļas. Daži jaunāki preparāti ir pat tonika un seruma hibrīdi ar gēla vai losjona tekstūru.

Kā toniku pareizi lietot?

Par laimi, tonika lietošana ir patiešām vienkārša. Toniks jālieto pēc sejas mazgāšanas un pirms seruma vai mitrinātāja lietošanas. Vienkārši samitriniet vates spilventiņu ar sejas toniku, pēc tam pārvelciet ar to pa visu seju, kaklu un krūtīm.

Lai iegūtu labākos rezultātus, izmantojiet toniku no rīta un vakarā. Bet, ja jūsu āda kļūst sausa vai viegli kairināta, mēģiniet reizi dienā vai katru otro dienu. Atcerieties: šie toniki satur spēcīgas sastāvdaļas. Savelkošākām formulām (paredzētas taukainai vai ar pūtītēm pakļautai ādai) toniku iesaka lietot ik pēc divām dienām, pakāpeniski pieradinot ādu.

Kādām īpašībām jāpiemīt sejas tonikam?

Kosmetologi iesaka meklēt sastāvdaļas, kas ir specifiskas jūsu vajadzībām. Šeit ir daži piemēri:

  • Rožūdens mitrināšanai
  • Kumelīte nomierināšanai
  • Tējas koka eļļa cīņai pret eļļu un baktērijām
  • Alveja, lai nomierinātu iekaisumu un apsārtumu
  • E vitamīns mitrināšanai
  • Augu cilmes šūnas antioksidantiem un pretnovecošanās īpašībām

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.