Populārākās dārza tendences, ko izmēģināt 2023. gadā

https://www.istockphoto.com/

Ziema vēl arvien rit pilnā sparā, tomēr liela daļa no mums jau sapņo par pavasari, kad atkal varēs rušināties pa dārzu. Daudziem varētu likties, ka plānot dārza vēl ir krietni par agru, tomēr tumšie ziemas vakari ir piemērots laiks, kad varam ieskicēt to kā izskatīsies mūsu dārzs pavasarī. Ne tikai modes industrijā, bet arī dārzkopībā tendences mainās katru gadu, tāpēc espati.lv ir apkopojusi jaunākos trendus, lai jūsu dārzs būtu tikpat moderns, cik jūsu noskatīties pavasara mētelis.

Ilgtspēja

Patērētājiem kļūstot vairāk apzinīgākiem un videi draudzīgākiem, mēs varam sagaidīt, ka dārzos redzēsim vairāk dabīgu un pārstrādājamu produktu. Dārznieki, kas vēlas samazināt savu oglekļa pēdu, izvēlēsies Latvijā audzētus augus un vietēji ražotus produktus.

Šogad jācer, ka iekšpagalmos un balkonos redzēsim vairāk augu podu, kas izgatavoti no pārstrādājamiem materiāliem, piemēram, okeāna plastmasas, pārstrādājamas gumijas un reģenerētiem atkritumiem.

Un kāpēc gan neizvēlēties ar saules enerģiju darbināmas gaismas un ūdens funkcijas, kā arī izmaksu taupīšanas gaismas diodes, lai apgaismotu savas āra telpas pēc tumsas iestāšanās?

Raugoties uz vasaru un atceroties nepieredzēti karstos mēnešus pagājušajā gadā, būs jāņem vērā sausās dārzkopības sezonas un lietus trūkuma draudi. Augu laistīšana, izmantojot lejkannu, spaini vai lietus ūdeni no ūdens mucas, ir lielisks veids kā ietaupīt ūdeni, turklāt tas palīdzēs jūsu augiem zelt karstuma laikā.

Plaukstoši telpaugi

Paredzams, ka 2023. gadā uzplauks neparastā eksotika, tostarp orhidejas Cymbidium un Dendrobium. Tā kā klimata sasilšana liek mums izslēgt centrālo apkuri, tiek prognozēts, ka telpaugu mīļotāji pirmo reizi izmēģinās jaunas šķirnes.

Siltums un sausais gaiss centralizēti apsildāmās mājās nav labvēlīgs lielākajai daļai augu, tāpēc neparastāka eksotika būs labāka vēsākā mājā.

Pašu audzēts

Tā kā mājsaimniecību rēķini pieaug, mēs sagaidām, ka vairāk cilvēku audzēs pārtiku savos dārzos. Neatkarīgi no tā vai tās ir kalnu zemenes vai svaigi garšaugi, visas vasaras salāti līdz sakņu dārzeņiem un augļiem, 2023. gadā galvenā loma būs pašpietiekamībai.

Audzēšana pašiem nodrošina ne tikai ilgtspējīgu un svaigu produktu avotu, bet arī ļauj labāk kontrolēt patērētās pārtikas kvalitāti un drošību, kā arī tas ir jautrs, veselīgs un atalgojošs hobijs.

Mikrozaļumi kļūs arī par populāru kulinārijas tendenci, pateicoties to intensīvajai garšai, augstajam vitamīnu saturam un augšanas vienkāršībai un ātrumam – ideāla palodzes kultūra!

Dzīvošana ārā

Liela uzmanība tiks pievērsta dzīvošanai brīvā dabā un atpūtai, jo dārzs tagad tiek uzskatīts par āra telpu vai esošās dzīves telpas paplašinājumu. Greznas un saviesīgas ēdināšanas zonas, lapenes, āra virtuves, ugunskura bedres un terases būs obligātas 2023. gadā. Mēs arī redzēsim, ka āra virtuve kļūs arvien populārāka un dārza mēbeles papildinās āra virtuves.

Sienu mākslas darbi, āra spoguļi un dārza dekori arī kļūst arvien populārāki, jo māju īpašnieki izrotā savus dārzus un terases tikpat rūpīgi un pārdomāti kā savu māju interjeru. Metāliski akcenti gūst arvien lielāku popularitāti un var pievienot siltumu vai fokusa punktu ārpus telpām. Lai sava dārza estētikā iekļautu metāliskus elementus, mēģiniet izmantot sienas spoguļus ar plāniem sudraba rāmjiem un izmantojiet metāla laternas, lai apgaismotu celiņus.

Dārzkopība kļūst par tehnoloģiju

Šogad dārzkopība kļūs digitāla un espati.lv prognozē, ka dārzkopības entuziasti tiešsaistē dalīsies ar to, kas notiek viņu sētā, piedalīsies virtuālos kursos, kā arī plānos un stādīs, izmantojot lietotnes. Neatkarīgi no tā vai jums ir zaļie pirkstiņi vai dārzkopībai esat pievērsies tikai šogad, tas arī sniegs papildus priekšrocības, kartējot augu veselības problēmas un veidojot pētniecības projektus.

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.