5 AIZLIEGUMI, ja vēlies nevainojamu sejas ĀDU

Pumpu un citu sejas ādas problēmu gadījumā bieži vien iesaka lietot līdzekļus, ar kuru palīdzību āda tiek attīrīta un tās izskats uzlabots. Taču – vai tā nav cīņa ar sekām? Lai problēmas vairs neatkārtotos, nepieciešams izslēgt no ieradumu saraksta vairākas lietas, kas nereti ir papildus cēlonis ādas problēmām.

Stress. Pat ja pilnībā no stresa izvairīties nav iespējams, mūsu spējās ir kontrolēt tā līmeni un biežumu. Atceries – tiklīdz emocijas vada tevi, nevis tu viņas, arī hormonu darbība organismā iziet ārpus kontroles – tādējādi pirmais, kas cieš, ir tava āda. Lai pārvarētu stresu, piekop regulāru meditēšanu un/vai elpošanas vingrinājumus.
Nepiemērota kosmētika. Taukaini mitrinošie krēmi un tavam ādas tipam neatbilstoša kosmētika nereti aizsprosto poras, tāpēc izvēlies mitrinātājus uz ūdens bāzes vai tādas eļļas, kas neizraisa aknes saasinājumu (argāna, saflora, jojoba). Un katru vakaru pirms gulētiešanas attīri sejas ādu no visa liekā!

Bīstamā pārtika. Izvēlies tādus pārtikas produktus un dzērienus, kas nekairina tavu sejas ādu. Kā zināt, kuri tie ir? Iekārto uztura dienasgrāmatu, periodiski izslēdz no ēdienkartes atsevišķus produktus un vēro rezultātus spogulī!

Pumpu spiešana. Esi apēdusi par daudz saldumu un uz sejas pamani iekaisušas pumpiņas? Nespied tās! Visticamāk, pēc pāris dienām pumpas pazudīs pašas no sevis. Bet, ja kasīsi un spiedīsi, atstāsi nesimpātiskas skrambas un rētas, kā arī pakļausi ādu nopietnam infekciju riskam.

Antibiotikas. Ja pārāk bieži un nepamatoti lieto antibiotikas – ilgtermiņā sev nodari vairāk ļauna, nekā laba. Jo – pirmkārt, tiek nogalinātas arī labās baktērijas, kas pazemina ķermeņa aizsargspējas, ietekmējot arī ādas stāvokli un izskatu. Otrkārt, pret noteiktām antibiotikām var izveidoties rezistence (nejūtība), kas nākotnes perspektīvā ir visai bīstami.
 

2 komentāru
  1. domā, ka visi ārsti pamatoti izraksta antibiotikas? tās domātas pret baktērijām, bet lielākoties ārsti tik uz ātru roku izraksta, nemaz nenoskaidrojot, vai vainīgs vīruss vai baktērija. un ja jā, tad kāda tieši baktērija.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.