7 dermatologu apstiprināti padomi pareizai sejas mazgāšanai

Sejas mazgāšana ir viens no skaistuma pamatrituāliem, kuru dažkārt mēdzam darīt arī pusmiegā, jo lielākajai daļai no mums tā ir pirmā lieta, ko veicam uzreiz pēc pamošanās . Samitrināt, viegli paberzēt, noskalot, nosusināt – un viss vai ne tā? Tomēr saskaņā ar ādas kopšanas speciālistiem, ja jūs patiešām vēlaties saglabāt skaistu, mirdzošu sejas ādu, sejas mazgāšanai no rītiem jāpievērš daudz lielāka uzmanība.

1. Neaizmirsti par matu līniju. Ļoti bieži mēs sejas tīrīšanas līdzekļus neuzklājam pietiekami tuvu matu līnijai, baidoties sabojāt frizūru vai sasmērēt matus. Diemžēl šādā veidā mēs riskējam iegūt ādas problēmas tieši šajā zonā, jo šeit āda ir vistaukainākā, ņemot vērā, ka tauki izdalās arī no mūsu galvas ādas. Pirms mazgājiet seju, uzliekat platu matu stīpiņu vai speciālu staipīga auduma matu lenti, tādā veidā pasargājot matu saknes no sejas kopšanas līdzekļa vai ūdens. Rūpīgi notīriet kosmētiku no matu augšanas līnijas, lai atbrīvotos no visiem netīrumiem un baktērijām, kuras šajā zonā mēdz sakrāties, lietojot tonālos krēmus vai citus sejas kosmētikas līdzekļus.

2. Pareizā ūdens temperatūra. Ja tavai sejas ādai pēc tās tīrīšanas jūtama izteikti velkoša sajūta vai liekas, ka tā nav kārtīgi notīrīta, nevaino uzreiz sejas tīrīšanas līdzekli. Problēma varētu būt ūdenī ar ko šis līdzeklis tiek noskalots. Sejas mazgāšanai vislabākais ir remdens ūdens nevis karsts vai auksts. Karsts ūdens sausina sejas ādu, savukārt auksts ūdens nenomazgā netīrumus pietiekami labi. Reizēm seju var mazgāt pārmaiņus ar siltu un ar vēsu ūdeni, radot kontrastainu kairinājumu, kas labvēlīgi ietekmē asinsriti un ādas receptorus. Šī procedūra jābeidz ar istabas temperatūras, vēsu vai aukstu ūdeni.

3. Nesteidzies. Labāk no rīta piecelties pāris minūšu agrāk, nekā steigā mazgāt seju. Lai iegūtu labus rezultātus, ar pirkstu galiem apļveida kustībām, iestrādājiet tīrīšanas līdzekli visā sejas ādā. Sāciet no deguna, jo šajā zonā mēdz sakrāties visvairāk netīrumu, tālāk dodoties uz āru līdz pat matu līnijai. Ja vēlaties šo procesu pārvērst par stresu mazinošu masāžu, izmantojiet tādus sejas tīrīšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir eļļa. Rezultātā sejas ādai nevajadzētu palikt taukainai, drīzāk tīrai un samtaini maigai.

4. Izmantojiet palīglīdzekļus. Krēmīgie, putojošie sejas mazgāšanas līdzekļi ir lieliski piemēroti sausai un jutīgai ādai, tomēr lai kārtīgi nomazgātu kosmētiku, ar to domājot biezu tonālā krēma kārtu, bronzeri un vaigu sārtumu, labāk sejas mazgāšanas procedūru sākt ar attīrošu līdzekli. Sāciet ar vates spilventiņa samitrināšanu attīrošajā līdzeklī un ar vienu tā pusīti notīriet vienu pusi sejas, tad apgrieziet spilventiņu otrādāk un notīriet otru pusi. Šādā veidā netīrumi būs mīkstināti un vieglāk tos varēs noskalot ar sejas mazgāšanas līdzekli.

5. Noskalo pareizi. Veselai sejas ādai tīrīšanas līdzekļa noskalošana ir tikpat svarīga kā tā uzklāšana. Ādas skalošanas laikā pievērsiet uzmanību tām vietām, kur visvairāk sakrājas netīrumi – deguna zonai, uzacīm un matu līnijai. Tajā brīdī, kad jums liekas, ka sejas āda ir tīra, noskalojiet to ar ūdeni vēl trīs reizes. Tagad tā patiešām būs tīra.

6. Mitrās sejas salvetes. Šis ir lielisks sejas tīrīšanas līdzeklis jo īpaši tajos gadījumos, kad jāatbrīvojas no pamatīga kosmētikas slāņa vai vienkārši jāatsvaidzina sejas āda karstā laikā. Pirms ķeraties klāt pie sejas mazgāšanas līdzekļa, notīriet kosmētiku, izmantojot mitrās salvetes, kuras paredzētas tieši sejas tīrīšanai. Variet izmantot arī bērnu mitrās salvetes, tās būs tikpat maigas un saudzīgas jūsu ādai. Virziet mitro salveti kustībā uz āru, deguna zonu atstājot pēdējo. Necentieties ar kosmētisko salveti notīrīt visus netīrumus, šo darbiņu paveiksiet nākamajā etapā – izmantojot sejas mazgāšanai paredzētu līdzekli.

7. Izmēģini gāzētu ūdeni. Gāzēts ūdens ne tikai palīdz dziļāk attīrīt sejas ādu, tā karbonizācija burtiski sašķeļ netīrumus un taukus jūsu porās. Istabas temperatūrā gāzēts ūdens kļūst par asinsvadu paplašinātāju, turpretī negāzēts ūdens sakumā ir jāuzsilda, lai panāktu šādu efektu. Tas nozīmē, ka gāzēts ūdens aktivizē asinsvadu atvēršanos, nodrošinot asins piegādi jūsu ādas audiem, tādā veidā uzlabojot barības vielu, piemēram, skābekļa nokļūšanu ādā. Jo labāka ir jūsu asins cirkulācija, jo veselīgāka izskatīsies jūsu āda. Sejas mazgāšana ar gāzētu ūdeni katru dienu varētu šķist izšķērdīga, tomēr pietiks, ja izmantosiet to pāris reizes nedēļā vai tādās reizēs, kad nepieciešama īpaši rūpīga sejas ādas attīrīšana.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.