10 VEIDI KĀ IETAUPĪT UN BEIDZOT SAKRĀT NAUDU

https://www.bigstockphoto.com/

1. Plāno ēdienreizes

Plānojot ikmēneša budžetu, mēs bieži vien esam pārsteigti par to, cik daudz naudas tērējam pārtikai. Ja esat klasiska latviešu ģimene ar diviem bērniem un pāris mājdzīvniekiem, tad summa ir diezgan pamatīga. Esam pieraduši uz veikalu doties bez saraksta un ratos mest ko pagadās, tāpēc galarezultātā, ieraugot pirkuma čeku, esam izbrīnīti – par ko tik daudz? 

Pirmkārt būtu jāsāk ar ēdienreižu plānošanu katrai nedēļai un precīzu iepirkumu sarakstu ar nepieciešamajām lietām katras ēdienreizes pagatavošanai. Pirms dodaties uz veikalu, kārtīgi aplūkojiet savus ledusskapja, saldētavas un bakalejas krājumus. Ļoti iespējams, ka daudz kas jums jau mājās ir. Otrkārt, ja vēlaties pieturēties pie iepirkumu saraksta – bērnus atstājiet mājās. Variet tiem pirms tam pajautāt vai ir kas tāds, ko viņi ļoti vēlētos un pie tā arī paliekat

Ja vēlaties ietaupīt gan naudu gan laiku, tad izmēģiniet iepirkšanos internetā. Mūsdienās lielākā daļa lielo pārtikas veikalu piedāvā preces pasūtīt internetā ar piegādi uz mājām vai saņemšanu veikala informācijas centrā. Šāda opcija ļaus izvairīties no impulsa pirkumiem, kā arī ietaupīs laiku.

2. Atcel automātiskos abonementus

Populārākie šāda veida abonementi ir Netflix, Spotify, sporta zāles un citiem arī Amazon Prime. Ir laiks atteikties no tiem, kuri tiek izmantoti reti, tādā veidā ietaupot daudz naudas. Pārliecinies arī par to, ka esi atslēdzis regulāru produktu piegādi, ja vien tas tev patiešām nav nepieciešams. 

Tos abonementus, kurus vēlies saglabāt, piemēram, Netflix programmu ir iespējams skatīties vairākos ekrānos, noteikti var dalīt kopā ar ģimenes locekļiem vai draugiem. Tādā veidā ieguvēji būs visi! 

3. Digitālā krājkase vai krājkonts

Digitālā krājkase ir samērā jauns un daudziem nezināms pakalpojums. Tas ir bezmaksas risinājums uzkrājuma veidošanai tavā bankas kontā – tā noapaļo ar karti veiktos pirkumus līdz nākamajam pilnajam eiro, bet starpību starp noapaļoto un samaksāto summu ieskaita jūsu krājkontā. Tādā veidā pakāpeniski izveidojas uzkrājums. Otrs variants ir automātiskais maksājums uz jūsu krājkontu. Izvēlieties summu, kuru katru mēnesi vēlaties noguldīt krājkontā un aizmirstiet par to. Pēc laika būsiet patīkami pārsteigts par sakrāto naudu. 

4. Negaidītus ienākumos izlieto ar prātu

Ja pēkšņi saņemiet darbā bonusu naudas veidā vai kontā tiek ieskaitīti pārmaksātie nodokļi, tērējiet šo naudu apdomīgi. Tas nozīmē, ka nevajadzētu uzreiz skriet uz veikalu pēc moderna rudens mēteļa vai dārgām smaržām. Labāk noguldiet šo naudu savā bankas krājkontā vai samaksājiet kādu no esošajiem kredītiem, ja jums tādi ir. Variet ne tikai noguldīt, bet arī ieguldīt, piemēram, savā veselībā, iegādājoties veselības polisi vai dzīvības apdrošināšanu. 

5. Ņem līdzi pusdienas no mājām

Maltīšu ieturēšana ārpus mājām mēdz izmaksāt diezgan daudz. Ja vidēji kompleksās pusdienas kafejnīcā maksā ap 4-5 eiro, tas nozīmē ka nedēļā tie jau ir ap 25 eiro un mēnesī gandrīz apaļš 100 eiro. Tas noteikti ir daudz vairāk nekā tad, ja jūs pagatavotu sev pusdienas līdzi no mājām. Šādi jūs ne tikai ietaupīsiet naudu, bet arī ēdīsiet to, kas jums garšo, jo ne vienmēr ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs varēs apmierināt jūsu garšas kārpiņas. 

6. Nekautrējies jautāt par atlaidēm

Tu nekad nezināsi, ja nepajautāsi, tāpēc nekautrējies un pērkot jebkuru preci vai pakalpojumu, jautā vai nav kāda īpaša atlaide. Tas visdrīzāk neattieksies uz pārtikas produktiem, tomēr uz izklaides vietām un apģērbu veikaliem noteikti. Gandrīz vienmēr atlaides ir pieejamas konkrētām vecuma grupām, piemēram, senioriem vai skolēniem. Ja tādu nav, tad noteikti ir iespējams vienoties, jo īpaši tad, ja kādu konkrētu vietu apmeklējiet lielākā draugu lokā. 

7. Dari pats

Pirms nolīgsti meistaru, kurš uztaisīs mājās remontu, padomā, varbūt laminātu vari uzlikt pats un tapetes pārlīmēt palīdzēs kaimiņš. Būvniecības preču veikalos ir plašs klāsts ar materiāliem katrai gaumei un iespējām, kā arī Youtube platformā var atrast neskaitāmas idejas un padomus kā remonta darbus veikt pašam. Dažādi “dari pats” projekti ir lielisks veids kā atsvaidzināt interjeru paša rokām, neieguldot daudz līdzekļu. 

Nedrīkst aizmirst, ka arī dāvanas tuviniekiem un draugiem dažādos svētkos ir iespējams izgatavot pašam. Lieliska interneta vietne dažādām rokdarbu idejām ir Pinterest – paštaisīti saldumi, mājsaimniecībā izmantojami priekšmeti un daudz kas cits, kas iepriecinās ne tikai dāvanas saņēmēju, bet arī tavu maciņu.

8. Kafijas kioskiem ej ar līkumu

Grūti, bet fakts – kūpošā un aromātiskā dzēriena mīļotājiem ir grūti paiet garām vietām, kur tirgo kafiju. Tomēr, ja parēķināsiet cik maksā kafija kioskā un cik tā izmaksā, pagatavojot to mājās, atšķirība būs vērā ņemama. Labāk ieguldiet naudu kvalitatīvā termokrūzē un izbaudiet mājās gatavotu kafiju. Ja galīgi nevarat iztikt bez citu gatavotās kafijas, tad ņemiet līdzi savu termokrūzi un pasūtiet dzērienu tieši tur. Daudzās kafijas dzērienu tirgošanas vietās ar savu termokrūzi dabūsiet atlaidi savam dzērienam, kas beigu beigās būs mazāks, bet tomēr ietaupījums. 

9. Vietējais tūrisms

Ja tavs mērķis ir iekrāt naudu, atvaļinājuma laikā var nākties sastapties ar lieliem tēriņiem. Tā vietā, lai visu ģimeni atvaļinājumā aizvestu uz Turciju, noīrē kemperi vai busiņu un apceļo savu dzimto zemi. Tādā veidā tu ne tikai ietaupīsi kaudzi naudas, bet arī apskatīsi daudz jaunu vietu un būsi tikpat atpūties kā ārzemēs, turklāt daudzās skaistās un interesantās vietās ir iespēja palikt pa nakti savā auto vai īŗes kemperī, samaksājot tikai par stāvvietu. Ja vēlies ekskluzīvāku atpūtu, piedāvājumā ir daudz augstas klases viesu namu un viesnīcu, kas piedāvā ne tikai pārnakšņot un paēst, bet arī izbaudīt dažādas SPA procedūŗas. 

10. Pārdod visu, kas nerada prieku

vIespējams jau esat dzirdējuši par Marie Kondo metodi jeb meiteni, kura ir slavena ar sevis izdomāto apģērba un mājas lietu šķirošanas metodi. Pārskati lietas un atbrīvojies no visa, kas tev vairs nav vajadzīgs. Iespējams tavā īpašumā ir pavisam jaunas un kādam noderīgas lietas, kuras vari pārdot internetā vai piedāvāt iegādāties draugiem. Tie var būt neizmantoti trauki, kristāla vāzes, varbūt pat kāda mēbele, kura krāj putekļus. Atbrīvošanās no šīm lietām būs gan finansiāls ieguvums gan daļēji arī psiholoģiska brīvība un sakārtotāka vide sev apkārt. 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.