5 noderīgi padomi uzkrājumu veidošanai

https://www.istockphoto.com/

Tuvojoties ziemai mēs arvien vairāk dzirdam tādus vārdus kā drošības spilvens, uzkrājumi, statuss krājkontā un citus, kuri liecina par mūsu šī brīža finansiālo situāciju un to kā mēs par to rūpējamies.

Izdevumi mūsu mājsaimniecībās arvien pieaug ņemot vērā pārtikas produktu cenas, degvielas cenu kāpumu un maksu par elektroenerģiju, gāzi un citiem resursiem, kuri nodrošina mums visas pamatērtības.

Lai arī valdība ir ieviesusi dažus pasākumus, lai finansiāli atbalstītu cilvēkus, tostarp paaugstinājusi pensijas, noņēmusi OĪK un atmaksā iedzīvotājiem nelielu daļu no apkurei patērētajiem līdzekļiem, daudzi no mums joprojām jūt spiedienu uz savām finansēm.

Espati.lv ir sagatavojusi pāris noderīgus padomus kā veiksmīgāk veidot uzkrājumus, lai vajadzības gadījumā veiksmīgāk tiktu pārvarēta energoresursu krīze un inflācija.

Vispirms nomaksājiet visus parādus

Par prioritāti jāizvirza parādu atmaksa un jāpārliecinās par to savlaicīgu izmaksāšanu.

Tiem, kuriem ir lieli kredītkaršu rēķini un personīgie aizdevumi, vispirms ir jācenšas tos nodzēst vai vismaz konsolidēt un samazināt parādu, pirms tiek veidoti uzkrājumi. Summa no kuras jums tiks iekasēti procenti par parādu, visticamāk, būs daudz lielāka par ieguvumiem no uzkrājumiem.

Ja vēlaties samazināt parādu (neatkarīgi no tā cik liels vai mazs tas ir), izmantojiet laiku, lai sadalītu šo procesu mazos, pakāpeniskos soļos. Vairākas bankas, piemēram, Swedbank, ir sagatavojušas vairākus izglītojošus rakstus tiem, kas cenšas atbrīvoties no parādiem un var palīdzēt sniegt atbalstu un padomu.

Iemācieties dzīvot ar budžetu

Naudas atlikšana nākotnei nozīmē pārzināt pašreizējos tēriņus un iemācīties kā plānot budžetu pēc iespējas efektīvāk.

Runājot par budžeta plānošanu, jūsu galveno tēriņu ieradumu plāna izveidošana palīdzēs jums saprast, cik daudz jums ir nepieciešams iztikai un kur jūs varētu samazināt izdevumus.

Kad zināt, cik daudz naudas jums vajadzētu atstāt katra mēneša beigās, apsveriet iespēju izveidot tiešo debetu, lai katra mēneša sākumā lielāko daļu šīs summas novirzītu krājkontā. Ja tas neatrodas norēķinu kontā, jums būs mazāks kārdinājums to tērēt.

Padomājiet no kā variet atteikties

Izsijājiet savus ikmēneša bankas konta pārskatus un pārbaudiet vai ir kādi ikmēneša maksājumi, kurus jūs varētu samazināt vai atteikties no tiem pavisam. Daži no tiem varētu būt neapspriežami, taču daži ātri tiešsaistes hipotēku likmju vai enerģijas rēķinu cenu salīdzinājumi var jums palīdzēt ietaupīt krietni daudz.

Pārbaudiet vai ir kādi tēriņu vai tiešā debeta maksājumi, kurus pārtraucāt Covid laikā un bez kuriem varētu iztikt pat tad, kad dzīve ir atgriezusies ierastajās sliedēs.

Pēc tam, kad esat atklājis bezmaksas fitnesa nodarbību pārpilnību tiešsaistē, vai jums tiešām ir jāatgriežas maksas sporta zālē? Tāpat jūs, iespējams, esat pieradis nepirkt ikdienas kafiju līdzņemšanai un nolemjat nākotnē ņemt līdzi kafiju uz darbu, pagatavojot to mājās.

Izmantojiet beznodokļu ietaupījumus

Individuālie krājkonti ir populārs veids kā ietaupīt. Tie ļauj palielināt savu naudu bez nodokļiem un parasti ļauj tai piekļūt, kad tas ir nepieciešams.

Šādi skaidras naudas krājkonti bieži nodrošinās augstākas procentu likmes nekā parastie bankas konti, taču tie joprojām var nepārsniegt inflāciju. Ja jums jau ir pietiekami daudz uzkrājumu ārkārtas situācijām, tā vietā varat apsvērt iespēju ieguldīt papildu ietaupījumus akcijās.

Tās piedāvā lielāku izaugsmes potenciālu, taču parasti, veicot ieguldījumus, ir ieteicams noteikt piecu gadu vai ilgāku laika posmu, jo visu ieguldījumu vērtība var īslaicīgi pieaugt un samazināties. Naudas bloķēšana uz šo laika periodu var nebūt piemērota jums, ja jums vēl nav rezerves uzkrājumu.

Nebaidieties lūgt padomu

No jūsu uzkrājumu vai pensiju nodrošinātāja, bieži vien tiešsaistē, būs pieejama virkne lielisku norādījumu un atbalsta pasākumu, tostarp par jebkādu ar koronavīrusu saistītu tirgus kustību ietekmi uz jūsu grūti nopelnītajiem uzkrājumiem vai to kā atjaunot uzkrājumus un ieguldījumus.

Ja joprojām neesat pārliecināts par labāko rīcību, sazināšanās ar finanšu konsultantu var sniegt jums sirdsmieru. Konsultants varēs jums izveidot pielāgotu plānu, kas izstrādāts atbilstoši jūsu individuālajām vajadzībām.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.