VAI FLIRTĒŠANA SKAITĀS KRĀPŠANA?

https://www.istockphoto.com/

Flirts ar darba kolēģi pusdienu pārtraukumā vai bārā satiktu senu paziņu – tā tiešām ir tikai nevainīga vārdu pārmīšana vai tomēr būtu jāuztraucas? Situācijas, kad attiecībās esošie partneri flirtē ar citiem, var būt diezgan sarežģītas. No otras puses, neviena no iesaistītajām pusēm nav veikusi nekādas fiziskas darbības, kuras tiešām varētu novērtēt kā krāpšanu, tomēr nav arī tā, ka to varētu neņemt vērā. Lai arī partnerattiecības var uzskatīt par spēcīgām, mīlošām un virspusēji neviens no jums it kā nekad neapvainotos par otram piemiegtu aci vai iekāres pilnu skatienu no sveša cilvēka, flirts pats par sevi var izraisīt nesaprašanos un bieži vien pat sāpināt.

Atkarībā no tā, kam uzdosi šo jautājumu, visdrīzāk saņemsi dažādas atbildes ar atšķirīgiem viedokļiem par to vai flirts ar citiem, esot attiecībās, ir pieļaujams. Šis ir viens no tiem tematiem, kuros nav konkrētu “balts” vai “melns”, tieša “jā” vai tikpat noliedzoša “nē” , cilvēkiem ir dažādi viedokļi un dažus no tiem espati.lv ir apkopojusi, lai ar tiem iepazītos tie, kuri ir sastapušies ar situācijām, kurās flirts pārņem vadību pār prātu.

Viss atkarīgs no intensitātes

Ir cilvēki, kuriem piemīt dabiska harizma, spēja viegli un nepiespiesti komunicēt ar citiem, pat ja no malas to varētu uzskatīt par flirtu, tomēr šie cilvēki nekad nav tik ieinteresēti, lai aizmirstu par to īsto un vienīgo, kurš gaida mājās. Tomēr kāds cits varētu pārbaudīt, cik tālu šāds draudzīgums var aiziet, cik daudz uzmanības šis komunikablais cilvēks otram var sniegt vai kādā līmenī var pāriet šāda veida komunikācija. Viss atkarīgs no tā, cik intensīva ir savstarpējā komunikācija un cik ļoti tajā iesaistās abas puses. Ja draudzīgas sarunas mērķis nekādā ziņā nav flirts, bet šī saruna otram cilvēkam var šķist aizskaroša, ir veselīgi šādas situācijas pārrunāt un atrast risinājumu, lai turpmāk, partneriem iesaistoties jebkurā diskusijā, kas varētu šķist kaut kādā mērā romantiski noskaņota, nebūtu pārpratumu par tās patieso saturu.

Pēc būtības tā nav krāpšana, tomēr partnerim varētu nepatikt…

Lai arī flirtu tehniski nevar uzskatīt par krāpšanu, lietas būtību tas nemaina. Flirtu mēdz uzskatīt arī par pastiprinātu interesi pret sarunas biedru. Pati doma, ka partneris ārpus esošajām attiecībām varētu flirtēt ar kādu citu, var būt nepatīkama. Var gadīties, ka sākotnēji nevainīgam flirtam progresējot, tas pāriet tādā intensitātē, ka to ir grūti kontrolēt un beigu beigās ir neiespējami apstādināt.

Dažiem pāriem flirts var mazināt ieilgušu rutīnu

Katras partnerattiecības ir citādākas, tāpat kā pašu attiecību būtība un veids, kādā tās izpaužas. Veselīgu attiecību pamatā ir uzticēšanās un skaidrība vienam par otra nolūkiem, tajā skaitā savstarpējo komunikāciju ar citiem, kas sevī ietver arī flirtu. Dažiem pāriem flirtēšana var šķist aizskaroša un nepieļaujama, citiem tā piedod attiecībām saviļņojumu un pikantumu. Ir svarīgi, lai flirts pats par sevi būtu ērti un vienkārši diskutabls jautājums, kurā katrs saprot, kas otram ir pieņemams un no kā būtu jāizvairās.

Flirts nav krāpšana, tomēr jāzina robežas

Nē, flirts nav krāpšana. Ir cilvēki, kuri no dabas ir ekstraverti, komunikabli vai vienkārši gūst baudu no patīkamas komunikācijas, zinot, ka beigu beigās no tā tāpat nekas nopietns nesanāks. Lai arī flirtēšana ar citiem var šķist kā pilnīgi normāla parādība, tā var partnerī ieviest neuzticību un nedrošības sajūtu. Šajā gadījumā ir svarīgi partneriem savstarpēji vienoties par to, kurš ko vēlas un sagaida no esošajām attiecībām.

Veselīgās attiecībās tas pat ir vēlams

Flirts ir veselīgs veids kā pārbaudīt vai vēl arvien citu acīs esi pietiekami pievilcīgs, pat tad, ja tavs nolūks nav piesaistīt sev uzmanību. Pārāk uzkrītoša flirtēšana tava partnera kompānijā nebūtu vēlama, tomēr nevajadzētu to uztvert kā sacensību vai draudu. Mēs katrs pats ļoti labi saprotam, kurā brīdi pārkāpjam robežu no draudzīgas sarunas līdz piesātinātai, gandrīz intīmai vārdu apmaiņai. Ja dziļi sirdī tu jūti, ka tūlīt pārkāpsi šo robežu, atkāpies un izlabo to, ko esi sastrādājis. Pilnīgu laimi var kavēt gan greizsirdība gan krāpšana, tāpēc tev nebūtu savam partnerim jādod iemesls ticēt, ka esi bijis egoists un novedis attiecības līdz sāpēm. Tiklīdz uzticēšanās attiecībās ir lauzta, ir ļoti grūti to izlabot, tāpēc flirtē atbildīgi.

Oficiāli tā nav krāpšana, tomēr iezīmes tās pašas vien ir

Lai arī flirts nav uzskatāms par krāpšanu, tajā ir sajūtama līdzīga dinamika. Ja pieķer sevi flirtējot ar kādu, kurš nav tavs partneris, pajautā sev – ko es iegūšu no šīs sarunas – interesi, uzmanību vai respektu? Vai šīs lietas es nesaņemu no sava partnera? Dažkārt jūsu partnerattiecību dinamikā var rasties plaisa, kur flirts var šķist vilinošs, lai palīdzētu jums apmierināt kādu vēlmi vai ilgas, bet tikai īslaicīgi. Kā es varu lūgt savu partneri palīdzēt man apmierināt šīs vajadzības? Ja jūs neuzdodat sev dziļākus jautājumus, flirts var kļūt par narkotisku vielu ceļā uz robežu pārkāpšanu. Ir jāmeklē ilgstoša, nerimtīga uzmanība, nevis tāda, kura apmierina tikai īslaicīgi.

Lielāka daļa jūtas apdraudēti

Lielākajai daļai no mums termins “krāpšana” asociējas ar daudz nopietnākām darbībām kā sekss ar citu partneri vai slepens romāns, kas principā daudzos gadījumos ir nevainīga flirta sekas, tāpēc daudzi partneri var justies apdraudēti, uzzinot par šo flirtu. Nav tādu attiecību, kurās komfortabli justos tas, kurš nejūtas drošs par partneri vai tas, kurš nav pārāks par citiem sava partnera acīs. Protams, krāpšanai ir dažādi līmeņi, tomēr nevajadzētu pieņemt, ka flirts ir noliekams zemākā plauktā par seksu ar citu partneri. Flirtēšana jebkurā gadījumā ir uzskatāma par nopietnu problēmu, ja tā rada stresu un neapmierinātību tavā partnerī.

 

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.