SAULES apdegums – 6 PIRMĀS palīdzības soļi

Kurai gan nav sanācis vasarā zaudēt laika izjūtu, un saulē pavadīt vairāk laika, nekā plānots? Apsārtusi, sāpīgā āda pēc tam rada ne tikai fizisku diskomfortu, bet ir arī nopietnu draudu tavai veselībai, tādēļ ir svarīgi zināt, kā operatīvi rīkoties saules apdegumu gadījumā!

Atvēsināšana. Ja jūti, ka āda pēc sauļošanās kļuvusi jutīga un apsārtusi, vispirms noskalo ķermeni vēsā dušā. Tas palīdzēs ķermeni atvēsināt. Lai neradītu papildus kairinājumu, apdegušo vietu nav vēlams mazgāt ar ziepēm vai dušas želeju, ieteicams to noskalot tikai ar ūdeni. Ja apdegusi neliela ķermeņa zona, vari izmantot arī atvēsinošas ledus kompreses.

Līdzekļi pret apdegumu. Pēc ādas atvēsināšanas apdegušo ķermeņa daļu iezied ar kādu no aptiekās nopērkamajiem pretapdeguma krēmiem. Ja tādi tūlītēji nav pieejami, vari izmantot arī tautas metodes apdegumu ārstēšanai, piemēram, mizotu alvejas lapu vai sarīvētu zaļu kartupeli. Tomēr labāk izvēlēties medicīniski pārbaudītus līdzekļus – tā sevi droši pasargāsi no infekcijas draudiem.

Šķidrums. Ja saulē pavadīts pārāk ilgs laiks, ārsti iesaka pēc tam izdzert glāzi vēsa ūdens, lai atvēsinātu visu organismu – ja āda ir paspējusi apdegt, visticamāk uzkarsis viss ķermenis.

Brīvs apģērbs. Pēc apdeguma apkopes raugies, lai cietusī ādas daļa nesaskartos ar ciešu apģērbu. To vēlams ievērot līdz pat apdeguma sadzīšanas brīdim. Tādējādi mazināsi infekciju risku.

Pretsāpju līdzekļi. Zināms, ka pretsāpju līdzekļus nav vēlams lietot pārmērīgos daudzumos, tomēr, ja fiziskais diskomforts ir pārāk liels, pirmajā dienā mokas vari mazināt ar pretsāpju tabletēm.

Konsultējies ar ārstu. Ja uz pārsauļotās vietas veidojas tūska vai čūlas, noteikti konsultējies ar ārstu! Šādā gadījumā apdegums ir pārāk nopietns, lai ārstētu to pašas spēkiem.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.