Perfekts manikīrs ik dienas!

Lai arī laiki un apstakļi mainās nemitīgi, tomēr sieviešu vēlme būt koptām, skaistām un pamanītām ne tikai saglabājas, bet kļūst arvien lielāka. Neatvairāma tēla veidošanā ļoti svarīgi ir pievērst pietiekoši lielu uzmanību roku kopšanai. Rokas ir viens no pirmajiem, ko pamanām, kontaktējoties ar cilvēkiem, ne velti tās tiek dēvētas par mūsu vizītkarti. 

Perfekti veidots manikīrs var būt ne vien kā elegants kopējā tēla papildinājums, bet arī īpašs akcents, ja izvēlēts košāks, ekstravagantāks lakojums. Ar profesionālu manikīra meistaru palīdzību iespējams risināt dažnedažādas problēmas, kā arī padarīt rokas un nagus koptus un skaistus un veidot žilbinošus nagu lakojumus. Ja nagi nav problemātiski, manikīra meistara apmeklējums vēlams vismaz reizi pāris mēnešos, taču arī pārējā laikā būtiski rokas kopt pašu spēkiem. Lūk daži ieteikumi, lai baudītu perfektu manikīru ik dienas.

Skaista manikīra veidošana sākas ar naga formas izveidi, ko vēlams darīt ar piemērotu nagu vīlīti. Vīlītes izvēlās pēc gritiem, kas norāda to rupjumu. Izmantojot nepiemērotu vīlīti, iespējams sadragāt naga poras, tādējādi izraisot nagu šķelšanos, tādēļ dabīgo nagu kopšanai vispiemērotākās būs 180 gritus rupjas vīlītes. Veidojot naga formu, ļoti svarīgi ir ievērot vienu noteiktu vīlēšanas virzienu – no labās uz kreiso pusi, vai otrādi. Nedrīkst vīlēt slapjus nagus.
Kad nagiem izveidota vēlamā forma, rokas 10 – 15 minūtes mērcē siltā ūdenī, kam pievienots mīkstinošs līdzeklis. Labvēlīgi iedarbojas arī ūdenim pievienots minerālu jūras sāls vai ārstniecisko augu uzlējums.
Nakamais solis ceļā uz elegantu manikīru ir naga valnīša sapošana.  Šo procedūru efektīvi var veikt, uzklājot mīkstinošu līdzekli kutikulām (plānajām, nejutīgajām ādas kārtiņām pie nagu pamatnes) un tās akurāti atbīdot ar koka manikīra irbulīti, virzot no naga pamatnes uz sāniem. Mājas apstākļos nav ieteicams izvēlēties metāla rīkus kutikulu atbīdīšanai, tadējādi izvairoties no riska traumēt naga pamatni. Kad kutikula atbīdīta, to var apgriezt ar asām šķērītēm, bet spurainos ienadžus, ja tādi ir, likvidēt ar manikīra standziņām. Ja uz pirkstu sāniem izveidojušies sabiezējumi, tos vēlams iekremot un novīlēt, ievērojot vienu virzienu. Šāda veida nagu valnīšu uzpošana vēlama ik pēc divām nedēļām.
Dabīgo nagu stiprināšanai manikīra noslēgumā ieteicams lietot arī profesionālās kutikulas eļļiņas. Lai panāktu lielāku efektu, pirms eļļas uzklāšanas, rokas ieteicams saslidīt, un tad ar aļļu iemasēt nagus un kutikulas, ja iespējams, rokas var paturēt siltumā (uzvilkt kokvilnas cimdiņus, ietīt dvielī) 10-15 minūtes pēc eļļiņas uzklāšanas. Siltums garantē visu poru atvēršanos, daudz lielāku līdzekļa uzsūkšanos un efektīvāku iedarbību. Lai nodrošinātu labu dabīgo nagu un nagu valnīšu stāvokli, kutikulu eļļiņas lietojamas arī ikdienā.
Nedrīkst aizmirst arī par kopjoša mitrinošā vai barojošā krēma uzklāšanu un iemasēšanu rokās manikīra noslēgumā kā arī ikdienā.
Perfektam nagu lakojumam ieteicams ievērot dažus vienkāršus ieteikumus:
  1. pirms lakošanas nagus attauko un uz tiem klāj kvalitatīvu nagu lakas bāzes pārklājumu ar ārstniecisku vai izlīdzinošu efektu
  2. krāsas laku klāj divās kārtās, pirmo kārtu žāvējot 10 – 15 minūtes
  3. nagu laku klāj, sākumā nolakojot naga vidusdaļu un tad vienmērīgi izlīdzīnot laku arī nadziņa malās
  4. nagu lakošanu noslēdz ar mirdzošu virsējo pārklājumu, kas paildzina nagu lakas noturību
  5. ja gadījies ar laku nosmērēt naga valnīti, to viegli iespējams notīrīt, izmantojot acetona zīmuli vai acetonā samercētu vates kociņu
Kas attiecas uz nagu lakas krāsu izvēli, šobrīd izvēles iespējas ir pārbagātas un iespējams atrast jebkuram dzīves gadījumam, noskaņojumam un imidžam atbilstošus toņus. Svarīgi ir nagu lakojumu veidot kā kopējā tēla elementu, pieskaņojot grimam un tētrpam. Pasteļtoņi irpieejami sākot no gaišas persiku krāsas līdz pat maigi ziliem toņiem, kas izskatās glīti gan dienā, gan vakarā. Dabiski brūnie toņi rada maigu, neuzbāzīgu un dabisku efektu, vairāk piemēroti ikdienai.Dažādi niansētie rozā un violetie toņi ir vispopulārākie. Zilo toņu gaišākās nokrāsas ir piemērotas dienai, bet vakaram atbilstošāki būs spilgtie toņi.Košas un svētkiem piemērotas krāsas ir satriecoši sarkanās, svelmaini oranžās, zaļās un ugunīgie fuksijas toņi. Katrā ziņā dienai vajadzētu lietot neuzkrītošu nagu lakas krāsu, bet vakara sarīkojumiem ko košāku, drosmīgāku un valdzinošāku.Franču manikīrs ir noderīgs tiem īpašajiemiem gadījumiem, kad vēlaties, lai nadziņi izskatās rūpīgi kopti, taču atturīgi un eleganti. Tas ir arī lielisks risinājums ikdienas manikīram. Vienkāršu nagu lakojumu iespējams padarīt neaizmirstami unikālu, papildinot to ar  akmentiņiem, spīdumiem, ziedu vai citu rakstu aplikācijām, gleznojumiem vai citiem dizaina elementiem.
2 komentāru
  1. Feins rakstins, man vienigais jautajiens, vai tiesam pietiek ar manikira meistara apmeklejumu reizi paris menesos, manuprat vajadzetu vismaz reizi menesi: lai specialists uztaisa nagu formu, tiek gala ar kutikulu, bet pareja laika, ja, reizi nedela atbida ar kocinu adinu ap nagu, nedaudz pievile nagu sanu malinas, iesmere nagus ar ellinu. Ta man kaut ka domajas ;).

  2. Tas, cik bieži nepieciešams apmeklēt manikīra meistaru, atkarīgs no nagu formas, kutikulas veidošanās ātruma un nadziņu augšanas ātruma. Ja nagiem ir dabīga, skaista forma, kas nesagādā grūtības, kutikulas un ienadži veidojas lēni un nespurojas, pilnīgi pietiek ar manikīra salona apmeklējumu reizi pāris menešos. Savukārt, ja glītu formu izveidot pašai mājas apstākļos sagadā grūtības, ienadži un kutikulas spurojas vai arī ir kādas nagu/ādas problēmas, manikīra meistaru vēlams apmeklēt biežāk

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.