Pavasara TĪRĪŠANA, jeb kā ATBRĪVOTIES no nevajadzīgā!

„Atbrīvojies no visa liekā, kas tevi nomāc gan fiziski, gan garīgi! Jebkura veida krāmi rada šķēršļus vienmērīgai enerģijas plūsmai telpā, kurā tu uzturies, tie tevi velk atpakaļ pagātnē un darbojas kā enerģijas nosūcējs. Krāmu parādīšanās tavā tuvumā liecina par enerģijas stagnāciju, bet lai dzīve ritētu veiksmīgi, ir ļoti būtiski nodrošināt labu dzīves enerģijas plūsmu gan mājās, gan vietā, kur tu strādā,” grāmatā „Kā atbrīvoties no krāmiem” saka tās autore Kārena Kingstona (Avots 2006).

Kas ir krāmi?
Krāmi ir pārlieks mantu daudzums mazā telpā, lietas, ko tu ilgstoši nelieto, kuras tev īsti nav vajadzīgas. Krāmi ir lietas, kas gadiem ilgi stāv nelabotas, izjauktas pa daļām vai līdz galam nenokomplektētas lietošanas kārtībā, radot haotisku mantu jūkli.
Uzmanies, ja ap tevi sakrājies daudz nepabeigta! Lietas, arī attiecības un problēmas, kuras esi atstājusi pusratā vai nemaz neesi mēģinājusi sakārtot, liecina, ka arī dzīvē tev ir „astes”, kas visu laiku velkas līdzi, nemitīgi bremzē, izsūc tavu enerģiju un aizkavē virzīšanos uz priekšu. Visa liekā un nevajadzīgā ārdošā enerģija dāvās tev depresiju, miegainību, nogurumu, bet vai tev to vajag? Atbrīvojies no visa liekā, traucējošā, nevajadzīgā, un drīz brīnīsies, cik daudz enerģijas un dzīves spara pie tevis atnācis!

Kādēļ mantas uzrodas?
Visbiežāk cilvēki ar mantām apaug, domājot it kā saimnieciski – bet ja nu kādreiz ievajagas (trauki, apģērbs, mēbeles, daudz kā cita lieka). Tiesa, te savs nopelns arī no iepriekšējām paaudzēm mantotajā apziņas psiholoģijā, taču dzīve iet uz priekšu. Tikai tad, kad būsi atbrīvojies no savām nosacītajām raizēm par rītdienu un visa liekā, ātri vien sapratīsi, ka atbrīvojoties no sev nevajadzīgā, traucējošā, dzīve tevi tukšiniekos neatstās, bet mīlēs arvien vairāk.

Ar ko sākt?
Sāc ar vietu, kur dzīvo: izstaigā savu mitekli, kritisku aci novērtē situāciju. īpašu uzmanību pievērs telpu stūriem, skapjaugšām un vietām, kur ilgstoši krājušies putekļi un nevajadzīgās mantas. Bez žēlastības šķiries no lietām, kas gadu vai vairāk nav lietotas. Inventarizāciju mājās sāc, vienā reizē izrevidējot vienu atvilktni, kaktu vai plauktu (ja vien dzīvoklis nav mazs). Šķirojot izmešanai domāto, nejautā sev: vai manta, no kuras gribu atbrīvoties, man vēl būs vajadzīga? Iekšējā balss noteikti atbildēs: „varbūt”. Pajautā sev, „ko šī lieta man dod”! Atceries, ka iepriecinošas un patiesi vajadzīgas lietas piepilda apkārtni ar pozitīvu enerģiju, kas rada un izstaro prieku.

Aukstasinīgi atvadies no vecām, savu aktualitāti zaudējušām, morāli novecojušām grāmatām, preses izdevumu kaudzēm, sējumiem, kas gadiem nelasīti un noputējuši glabājas grūti aizsniedzamos plauktos. Zini – materiālas vērtības, kas tev pieder, piesaista uzmanību. Atbrīvojoties no krāmiem, tu iegūsti  jaunu spēku, kas palīdzēs mainīties tev pašai un pasaulei ap tevi!

Krāmu iecienītāko glabātavu tops
Gaiteņi: piekrāmēti, piebāzti ar daudz ko nevajadzīgu. Atbrīvo tos!
Pagultes: turies pretī kārdinājumam nevajadzīgās lietas pabāzt zem gultas! Viss, kas atrodas zem tās, var ietekmēt miega kvalitāti, tāpēc tur esošajās atvilktnēs (ja tādas ir) vieta ir tikai tīrai gultasveļai, dvieļiem, drēbēm, nekam citam.
Grīdas: tām allaž jābūt tīrām un brīvām no nevajadzīgām lietām.
Skapjaugšas, antresoli, kumodes: piebāztas, piekrāmētas ar lieko, neļauj tur salikt to, kas tev nav nepieciešams sezonāli.
Skapji: vecās vai par mazu palikušas drēbes izmet vai atdod un vietā iegādājies tādas, kuras nav jātaupa līdz brīdim „kamēr notievēsi”!
Somas: Pienākuma apziņas pēc nekrauj kaudzē apnēsātas somas un neceri, ka kādreiz, tās uzgājusi, priecāsies kā par jaunu pirkumu. Atbrīvojies!

Kur likt nevajadzīgo?
Daudziem cilvēkiem trūkst tā, kas kādam kļuvis lieks. Padomā, vai kādai lietai nevari dot „otru” dzīvi. Lietojamus, kvalitatīvus apģērbus, mēbeles, sadzīves tehniku vai tamlīdzīgas mantas atdod tiem, kuriem tas viss ļoti nepieciešams, bet nav līdzekļu tā iegādei.
Problēmas risinājums varētu būt grāmatu ziedošana vietējai bibliotēkai, skolai vai bērnu namam.
Sazinies ar labdarības fondiem, draugiem, paziņām vai lauku radiem un pajautā, varbūt viņiem kas nepieciešams.
Ir cilvēki, kas tīru, lietojamu apģērbu, apavus kārtīgi ieliek maisiņos un noliek pie konteineriem – pret šādu palīdzības formu nav aizspriedumu bezpajumtniekiem.
Vēl ir krāmu tirdziņi, kur lieko mantību var mēģināt nopārdot.
Pārdod mantas ievietojot sludinājumus interneta vietnēs, tā tiksi pie papildus naudas.
Varbūt kādu no izmešanai lemtajām mantām vari salabot un turpināt lietot, nevis pirkt jaunu.
Ja gribi ieiet vēsturē, senas lietas, vari aiznest un nodot muzejam.
Visu, kas der otrreizējai pārstrādei, sašķiro un nogādā šķiroto atkritumu laukumā.
Pārējo – atkritumu konteinerā.

Kā pārvaldīt savu mantību?
Līdzīgas lietas uzglabā vienuviet;
Lietas turi netālu no vietas, kur tās visbiežāk tiks lietotas;
Visbiežāk izmantotās lietas vienmēr turi katru savā vietā;
Lietu glabāšanai parocīgas ir kastes un kastītes. Piestiprini tām uzlīmes, lai zinātu, kas kur atrodas;
Sava drēbju skapja mantību sakārto pēc apģērba gabalu krāsas – būs gan pārskatāmāk, gan pievilcīgāk.

8 komentāru
  1. Būs laikam sestdien jāpieķerās un jāsaliek visas ziemas drēbes uz “vasaras guļu”.

  2. Es ljoti daudzas lietas paardodu. Ielieku sludinaajumu vai nu ss vai caalii un prom ir. To, ko nevar paardot, aizvedu uz laukiem.

  3. “To, ko nevar paardot, aizvedu uz laukiem.” < --- tas nozīmē, ka visu krāmē un piebāz ar nevajadzīgām lietām laukos 😀

  4. Nevaru vien sagaidīt brīdi kad beidzot būšu nobriedusi logu mazgāšanai :), tas man tāds pārbaudījums reizi sezonā :), bet kas attiecas uz liekām mantām, tieku ar tām galā bez žēlastības, ja kaut ko kādu laiku nēesmu vilkusi vai lietojusi, dodu prom vai metu ārā.

  5. No vienas puses, tā mantu notirgošana kļūst par tādu kā slimību, vismaz mana draudzene visu lieko uzreiz fotografē un liek sludinājumus ss.lv, taču no otras puses, ja vienkārši kādam bez prasīšanas, atved čupu ar nevajadzīgām lietām, piemēram lauku radiem, tad arī viņiem, iespējams, visas kūtsaugšas un bēniņi pilni ar grabažām, bet notirgojot, kāds cilvēks tiek pie vajadzīgas, gribētas mantas un par daudz pieņemamāku naudu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.