Papilddarbs mājās – iespēja piepelnīties

Pirms kāda laika stāstījām par konceptu womeneconomics – darbu mājās, kas nākotnē sola sievietes miljonāres. Šoreiz nav runa par miljonārēm, bet gan tendenci – darbu mājās, ko ekonomikas pētnieki uzskata par lielu nākotnes iespēju. Šobrīd mājas darbi lielākoties tiek izmantoti kā iespēja piepelnīties.

Mājās tiek veikti dažādi darbi – skaistumkopšanas procedūras, šūti apģērbi, labota tehnika utt. Kādēļ gan dāmas izvēlas šāda veida darbu? Iemesli katrai savi, bet šoreiz tev būs iespēja iepazīties ar trim burvīgām dāmām, kas strādā mājās un ar savu darbu ir pat ļoti  apmierinātas.

Agnese: „Es esmu manikīre. Jau vairākus gadus cilvēkus pieņemu pie sevi mājās. Man ir viss nepieciešamais – darba galds, tehnika, materiāli. Periodiski atjaunoju savas zināšanas kursos un arī dažādās izstādēs.
Manikīres prasmes apguvu pirms četriem gadiem, sāku strādāt arī salonā, viss it kā bija labi, bet tas bija nogurdinoši, jo tieši mana darba sākumā bija gēlu nagu bums, tādēļ salonā aktīvi strādāju no rīta līdz vakaram. Alga nebija slikta, bet salīdzinot ar salona peļņu no mana darba – niecīga. Apmēram pēc gada pieteicās bērniņš. Strādāju līdz piektajam mēnesim un aizgāju no darba, jo tas kļuva par smagu.
Laimīgi iznēsājusi savu bērniņu, sāku apsvērt nākotnes perspektīvas, biedēja darbs salonā no 10:00 līdz 20:00, tādēļ pārdomāju alternatīvas. Darbs mājās aizsākāslikumsakarīgi – kāda kliente palūdza uzlikt nagus, kāda cita – klasisko manikīru, un es neatteicu. Tā kā man visi instrumenti un materiāli bija (salonā strādāju ar saviem), tad tas problēmas nesagādāja. Klientu loks arī paplašinājās dabiskā ceļā, viena meitene pateica otrai, otra tālāk trešajai utt. Ar īpašu reklamēšanos nekad neesmu nodarbojusies.
Darbs mājās man patīk, jo varu veltīt laiku ģimenei – pierakstu veidoju pati, kad gribu,  paņemu brīvdienu un arī visa peļņa paliek man. Protams, cenām arī jābūt zemākām nekā salonos, lai cilvēki salona sajūtu nomainītu pret apkalpošanu mājās. Manuprāt, mājās strādāt var cilvēki ar  ķērienu, tādi, par kuriem pastāsta tālāk, tad tā lieta aiziet. Tiesa gan, arī darbs mājās cieš no krīzes, cilvēkiem mazāk naudas, mazāk nāk, bet pagaidām klientu atbirums ir neliels.”

Karīna: „Friziera darbs man vienmēr ir bijis aicinājums, nolēmu šo arodu arī apgūt. Viss veicās ļoti labi, gan skolā, gan prakses vietās. Bet diemžēl, kad pabeidzu skolu, Latvija jau lēnām grima krīzē. Darbu atrast bija grūti, un atalgojums bija niecīgs. Sākumā domāju, ka man nav lemts būt frizierei, bet tad draugi ieteica, lai mēģinu strādāt mājās.
Tā kā sākumā nekādus ieguldījumus tas no manis neprasīja, jo mācoties viss jau bija sagādāts, nolēmu piedāvāt paziņām un draugiem savus pakalpojumus, izsūtīju meilus, vēstules draugos un personīgi piedāvāju. Man par lielu prieku, mans piedāvājums tika sadzirdēts. Frizēties pieteicās draugi, tuvāki un attālāki paziņas, savā dzīvoklī frizēju gan sievietes, gan vīriešus. Tiesa, mans klientu loks nav ļoti plašs un bagātību iekrāt nevaru, bet vairākus simtus mēnesī nopelnīt varu. Tas gan nav daudz, bet ja ar nelielu piepūli nopelnu kaut vai 300 Ls, man tas šķiet ļoti pieņemami, jo darbu organizēju pati, pieņemu sev vēlamā laikā un arī sev tīkamus cilvēkus. Gan jau kaut kad mēģināšu strādāt arī nopietnā salonā, bet pagaidām man gribas padzīvot šādi – brīvi un nepiespiesti.”

Dana: „Esmu vizāžiste, kā arī, ir zināšanas frizieres darbā. Darba dienās es strādāju salonā, bet pa vakariem un brīvdienām mēdzu strādāt savās vai klienta mājās. Darbs mājās ir tāda kā piepelnīšanās, dzīvot no tā nevarētu, bet kā papildus ienākumi – ļoti patīkami.
Mājās nestrādāju katru vakaru vai brīvdienu, bet gan tad kad vajag, kad kliente lūdz uzkrāsot, nogriezt matus, ieveidot frizūru un tml.
Mājās sāku strādāt, jo man salonā ir izveidojies pastāvīgs klienšu loks, kurām ir arī mani personīgie kontakti. Tā nu, lūk, reizēm, dāmas nevar gaidīt, kad būs mana darba diena, jo ir kāds svarīgs pasākums, vajadzīga frizūra un grims, tad man zvana un lūdz palīdzēt. Ja varu, tad arī visu izdaru, pat par zemāku cenu nekā salonā. Šī iemesla dēļ dažas klientes izvēlas nākt pie manis personīgi, nevis uz salonu.
Ikdienā nevēlētos strādāt mājās, jo nepatiktu, ka sveši cilvēki visu dienu pa manu dzīvokli staigātu, bet brīvdienās un vakaros – kāpēc ne? Grūti laiki šobrīd ir daudziem, nelielas haltūriņas ir labs papildinājums manam budžetam.”

Elīna: "Jau piecus gadus tulkoju filmas televīzijā. Ar šo darbiņu lielu naudu nopelnīt nevar, jo tas ir ļoti laikietilpīgs process, un, lai nopelnītu normālu, vidēju algu, piemēram, 400ls mēnesī, būtu jāpasvīst krietni. To vienmēr esmu darījusi kā papildus darbu savam pamatdarbam. Viss, kas nepieciešams, ir dators. Agrāk varēju izvēlēties, cik intensīvi šo darbu darīšu – ja nebija laika, teicu, šomēnes varu paņemt tikai trīs filmas, ja bija – ņēmu vairāk. Šobrīd esmu priecīga, ja man iedod kaut vienu filmu, jo krīze skārusi arī televīzijas. Katrā ziņā šī naudiņa ir man ļoti noderīga un, ja agrāk domāju, ka varbūt šo darbiņu jāmet pie malas, tagad priecājos, ka to neizdarīju. Katrs talants, prasme un iemaņas šajos laikos lieti noder."

14 komentārs
 1. Filmu tulkošana cik zinu ir smieklīgs ienākumu avots, jo SDI Media Latvia paziņai par vienu dokumentālo filmu (tās tulkošanu) samaksāja smieklīgus sešpadsmit ar pusi latus. Bet tulkoja viņa to filmu kādas 3, 4 dienas…

 2. filmu tulkošanā maksā par minūti, kā arī kuras kategorijas tulks tu esi. A kategorijas tulki saņem vairāk nekā B, tāpat par A tulku uzreiz nemaz nevar kļūt. Vienas filmas vidēji 90min tulkošana patiešām aizņem 3-4 dienas darba. bet sešpadsmit lati ir zemas kategorijas tulkam un filma tātad nav gara. Ja 3 dienas tulkoja, varbūt bija daudz teksta.

 3. Es arī labprāt ietu pie frizierītes mājās matus nogriezt vai nokrāsot, nevis salonos, kur no manas nomaksātās summas viņai paliek neliels procents! 🙂

 4. man iešana pie friziera ir tāda sevis lutināšana un mazliet pat svētki. Tad mn patīk skaistā salonā, ar tēju un kafiju, žurnāliem u.t.t. negribētu gan pie kāda mājās…vienreiz pmēģināju manikīru pie meistres mājas, kaut kā jocīgi tomēr…tā kā ciemos..

 5. mani arī dzīve iegriezusi tā, ka no darba atlaida un pelnu mājās masējot. p.s. meitenes, ja kāda vēlas palutināt muguru, pēdīņas utt. – dodat ziņu 🙂 galīgi nav dārgi.

 6. Iespējams, ka aprakstīto profesiju pārstāvēm darbs mājās ir labs papildus naudas peļņas veids, taču es kā grāmatvede varu teikt, ka ņemot “haltūras” uz mājām pēc pilnas darba slodzes, tās ir lamatas – darbs pa nakti, no rīta nāk miegs, darbs kļūst mazāk ražīgs un darbi iekavējas… un sākas vāveres ritenis, bet no papildus darba atteikties arī grūti – gan naudu vajag, gan cilvēkiem apsolīts…

 7. Steidzami meklēju papilddarbu.Rīga(centrs)Jelgava (centrs)
  Ar darba grafiku 4 strādāju 4 brīvas
  Tiešām tas ir steidzami tāpēc arī šeit šis sludinājums.
  Iepriekš paldies ja kādam (ai) būs ko piedāvāt! 25203479
  Dzīvoju Kalnciemā

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.