KĀ IEKĀRTOT DARBAVIETU MĀJĀS, LAI BŪTU ĒRTI UN PRODUKTĪVI

https://www.bigstockphoto.com/

Lai arī darbs no mājām šobrīd ir pavisam pierasta lieta, daudziem no mums nav iespēju investēt lielākā darba zonas platībā, jo ne visi mēs dzīvojam lielā privātmājā ar vairākām brīvām telpām. Neskatoties uz to, arī mazā dzīvojamā platībā var iekārtot ērtu darba vietu, kur strādāt pietiekami produktīvi, tomēr jābūt elastīgam un nedaudz radošam, kā arī jāprot racionāli izmantot pieejamos resursus. Paturot prātā vien pāris ieteikumus, jums bez lieliem pūliņiem izdosies izveidot modernu un motivējošu darba stūrīti, kurā veiksmīgi strādāt visas darba dienas garumā.

Nodali darba zonu no atpūtas zonas

Darba zonas plānošana sākas ar konkrētas, piemērotas vietas atrašanu, kā arī ļoti svarīgi, lai to var nodalīt no atpūtas zonas, jo darbs, sēžot dīvānā ar ieslēgtu televizoru neveiksies tik labi. Darba vietai mājās jābūt pēc iespējas tālāk no visām dzīvojamām istabām, jo īpaši virtuves un viesistabas. Ja tomēr šādas opcijas nav, tad ideāli būtu vismaz atsevišķs galds, uz kura novietot datoru un citas nepieciešamās lietas. Tomēr pusdienas ieturiet tur, kur to ir paredzēts darīt, nevis pie datora.

Izgaismo savu darba vietu

Piemērots apgaismojums darba vietā un optimāls mikroklimats telpās ir vieni no svarīgākajiem darba vides parametriem, lai tu justos ērti un spētu efektīvi strādāt. Ja tavs darba laiks ir dienas pirmajā pusē, tad darba vieta jāiekārto maksimāli gaišākajā vietā ar dabisko apgaismojumu, tomēr nodrošinies arī ar galda lampu, jo lietainās rudens dienās un ziemā pēcpusdienas gaisma var nebūt tik intensīva kā nepieciešams. Gaiša telpa ne tikai ir labāka jūsu redzei, bet arī darbaspējām, jo tumšā telpā cilvēka organisms dabīgi atslābināsies un darba produktivitāte var krietni samazināties.

Svarīgākais rokas stiepiena attālumā

Iekārtojot darba vietu, pārliecinieties, ka visas jums nepieciešamās lietas – pildspalvas, pierakstu klades un citi priekšmeti ir jums blakus, jo pretējā gadījumā, meklējot zīmuli pa visu māju, jūs neapzināti varat novērsties no galvenajiem darba uzdevumiem un ievērot katru kriksīti uz zemes un puteklīti uz plaukta, ko it kā vajadzētu notīrīt. Turiet blakus arī ūdens pudeli un kādu veselīgu našķi, lai bez vajadzības nebūtu jādodas uz virtuvi, tomēr pusdienas ieturiet virtuvē, netīšām telefonu neiemestu zupas šķīvī.

Izvēlies ērtu krēslu

Daudziem no mums darba diena sastāv no 8 darba stundām, kuras lielākoties pavadām sēdus pozīcijā, tāpēc ļoti svarīgs faktors ir ērts biroja krēsls arī darbam no mājām. Biroja krēslam jābūt ergonomiskam, ērtam un drošam, jo neviens no mums nevēlas cīnīties ar muguras sāpēm, kuras diemžēl var izraisīt ilgstoša sēdēšana neērtā un nepiemērotā krēslā. Vēlams, lai krēslam būtu elkoņu balsti, jo tie dod atbalstu rokām pareizā leņķī, kā arī palīdz noņemt slodzi no pleciem, muguras, kakla un veicina pareizu stāju.

Mūzika

Darba produktivitāte un plānošana, spēja koncentrēties uzdevumu veikšanai vienmēr ir aktuāls jautājums, jo īpaši tad, ja darba jāveic no mājām, sēžot virtuvē vai viesistabā pie datora. Viens no veidiem kā varam sevi motivēt un gūt papildus enerģiju darāmajiem darbiem ir mūzika. Birojā iespējams jums nav iespēju klausīties mūziku vai arī to var darīt tikai ar austiņām, tomēr mājās variet ļaut vaļu iztēlei – klausīties radio, iemīļotos diskus vai pat plates galvenais, lai mūzika ir iedvesmojoša un nebūtu depresīva. Visbiežāk cilvēki darba laikā izvēlas klausīties klasisko mūziku, jo tajā nav vārdu, kas varētu novērst uzmanību un tai piemīt sava veida inteliģence, tomēr darbā, kur nepieciešamas lielas koncentrēšanās spējas, labāk izvēlēties klusumu.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.