8 iemesli, kādēļ tev būtu jāsāk STRĀDĀT NO MĀJĀM

Tu katru rītu celies, lai dotos uz darbu. Tālais ceļš, sastrēgumi, stress un galu galā darbs, kurš tev nemaz nav sirdij tik tuvs kā gribētos var ne tikai nokaitināt, bet arī pamatīgi nogurdināt. Varbūt ir pienācis laiks mainīt ierasto un sākt strādāt no mājām? Jā, jā – tas IR iespējams! Lūk, iemesli, kas pamudinās tevi spert šo soli!

Elastīgs darba laiks. Sāc savu darba dienu, kad vēlies un arī beidz tad, kad gribi! Protams, tev noteikti būs kāds darāmo darbu saraksts, kas jāpagūst izdarīt visas dienas, nedēļas vai mēneša laikā. Bet tā kā tu pati lieliski zini, ko un cik ātri dari, varēsi noteikt vai ķerties pie darbiem agrāk no rīta un tādā veidā vairāk izbaudīt vakarus vai tieši pretēji – no rītiem ilgāk pagulēt un pastrādāt vairāk vakarā. Tavu darba laiku noteikti iespaidos arī pārējo ģimenes locekļu dienas ritms, kā arī tas, vai pēc dabas esi cīrulis vai pūce.

Mazākas izmaksas. Darbs no mājām pavisam noteikti atstās pozitīvas sekas uz tavu maciņu. Parēķini pati, cik daudz un dažādu izdevumu rodas, dodoties uz darbu. Piemēram, nauda degvielai vai sabiedriskajam transportam un pusdienām! Tev nebūs nepieciešams doties uz darbu ar savu auto, turklāt, pusdienas varēsi paēst turpat mājās. Turklāt, nenoliegsim, ka, dodoties mājās no darba, mēs mēdzam ieiet kādos veikalos, kur patiesībā varam arī neiet. Strādājot mājās, tu zināsi, kas tieši un, cik daudz ir tavā ledusskapī un uz veikalu doties tikai nepieciešamības gadījumā.

Sava darba vide. Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas tik tiešām ļoti ietekmē darba produktivitāti. Arī tev noteikti darbi raitāk rit uz priekšu, ja apkārt ir patīkama vide, kurā jūties ērti un komfortabli. Pareizs apgaismojums, mājīga atmosfēra, ērts krēsls un pareizā noskaņa – ir tik daudz faktoru, kuri mudina strādāt labāk, ātrāk un kvalitatīvāk. Katram tie ir savi. Un savā mājā tu tos vari radīt pati!

Labāka veselība. Nav nekāds noslēpums, ka sēdošs darbs birojā nav no tiem veselīgākajiem. Ar vienu pusdienu pārtraukumu, kura laikā gribas gan paēst, gan ieelpot svaigu gaisu varētu būt par maz. Savukārt, strādājot mājās, sajūtot nogurumu, iespējams iziet pastaigāties, ieplānot kādas vingrošanas nodarbības, kas ir no rīta vai dienas vidū, vai vienkārši vairākas reizes dienā paņemt nelielu pārtraukumu, lai kaut uz brīdi aizvērtu acis un atpūstos. Turklāt, darbas mājās pavisam noteikti būs mazāk stresains nekā birojā!

Tuvāk ģimenei. Nenoliedzami, ļoti liels pluss, strādāšanai no mājām. Šo priekšrocību īpaši izjutīs sievietes, kurām ir bērni. Aizvešana uz dārziņu vai kādu ārpus skolas pulciņu būs daudz ērtāka, jo nebūs ik reizi par to jābrīdina priekšniecība. Ja kāds no bērniem apslimis, nebūs jākavē darbs, lai paliktu mājās ar mazo. Protams, šādās dienās darbi neies tik raiti uz priekšu kā tad, kad mājās esi viena, bet kaut nedaudz laiks pastrādāt atradīsies.

Ietaupa laiku. Dodoties uz biroju, mēs bieži vien domājam par darāmajiem darbiem, kas dienas laikā būtu jāpagūst izdarīt. To nemaz nav tik viegli paspēt, ja visu dienu esi darbā, turklāt arī ceļā uz un no darba paiet labs laiciņš. Strādāšana no mājām – lielisks veids, kā apvienot darbu ar bērnu audzināšanu, ieprikšanos, mājas soli un atpūtu. Esot uz vietas, to izdarīt būs daudz ērtāk un vienkāršāk.

Mazāk apkārtējo trokšņu. Ne vienmēr darbu iespējams izdarīt kvalitatīvi, ja koloēģis blakus nepārtraukti runā vai birojā ir tik daudz cilvēku, ka nav iespējams dzirdēt pat savas domas. Mājās, klusumā ir iespējams koncentrēties daudz labāk un darbu padarīt ne tikai ātrā, bet arī produktīvāk, jo tevi netraucēs apkārtējie trokšņi, kas bieži vien ir iemsls uzmanības novēršanai.

Sevis motivēšana. Strādājot no mājām, iespējams ļot labi pārbaudīt savu raksturu un pie tā piestrādāt. Ja esi izlēmusi par labu šim "brīvajam darba režīmam", tad pavisam iespējams, ka pienāks rīti, kad gribēsi ilgāk pagulēt vai ātrāk beigt darāmo. Laiku pa laikam tas nav nekas slikts. Tomēr tev pašai priekš sevis vajadzētu noteikt kādus konkrētus darbus, kas katru dienu jāpadara. Būs motivācija strādāt ātrāk! Nostādi sev mērķus pēc kuriem tiekties un neļauj sev slinkot. Arī darbs no mājām ir un paliek darbs.

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.