espati.lv iesaka pasākumus no 13. līdz 19. novembrim

Šonedēļ espati.lv tev iesaka vairākus pasaules klases koncertus – Marilyn Menson un Placebo. Kā arī iesakām tev apmeklēt Gemoss rudens tirdziņu, kur varēs apskatīt un iegādāt gardas lietas. Ja vēlies justies mazliet gaišāk noteikti apmeklē festivālu Staro Rīga.
   

Pasākumi

14. novembrī: Gemoss rudens tirdziņš
No plkst. 11:00 līdz 16:00 Gemosā (Mūkusalas ielā 73) notiks rudens tirdziņš, kur varēsi gan nodegustēt, gan iegādāties dažādus riekstus, žāvētus augļus un delikateses. Būs iespēja iepazīties ar Āzijas un Meksikas virtuvi. Kā arī nobaudīt karstos kokteiļus, kafijas, sierus un saldumus no Latvijas ražotājiem. Tā kā tuvojas svētki, tad būs pieejama arī dāvanu darbnīca.
Informācija: http://www.gemoss.lv  

No 14. novembra Festivāls – Staro Rīga
No 14. līdz 18. novembrim Rīgā notiks gaišs festivāls – Staro Rīga. Tiks izgaismotas ēkas, veidotas gaismas instalācijas utt.
Visi objekti sadalāmi piecās grupās – festivāla laikā būs apskatāmi 18 jauni festivāla programmas gaismu objekti, 3 festivāla programmas gaismu objekti no 2008. gada programmas, 9 objekti, kas tapuši ar festivāla sadarbības partneru atbalstu, 12 LMA studentu programmas gaismu objekti, kā arī 14 pilsētvides pastāvīgie gaismu objekti.
Liekākā daļa festivāla objektu izvietota pastaigu maršrutos Vecrīgas teritorijā un pilsētas centrālajā daļā, taču lielāki objekti izvietosies Skanstes ielas rajonā un Brīvdabas muzejā.

Pils laukumā, Torņa ielā un Aldaru ielā būs skatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu darbi, kas iekļausies trīs idejiskās koncepcijās – “Esi starā – ej ar tumsu karā!”, “Parazīti” un “Gaismoņi”.
Jaunizveidotajos 18 gaismas festivāla objektos izmantots gan spuldžu, gan LED spuldžu spīdējums, gan video projekcijas, gan īpaši gaismas efekti. Jauno objektu vidū atrodami gan interaktīvi gaismas objekti, gan lielformāta pilsētvides objekti.
Festivāla laikā būs iespējams apskatīt arī 14 pilsētvides pastāvīgi izgaismotus gaismas objektus. Daļa no objektiem jau redzami ikdienā, taču lielākā daļa objektu tiks iedegti festivāla laikā pirmo reizi un turpmāk priecēs pilsētas iedzīvotājus un viesus ilgtermiņā. Gaismas festivāla “Staro Rīga” laikā pirmo reizi tiks ieslēgts fasāžu apgaismojums sešām Rīgas skolām.

“Gaismas festivāla laikā jo sevišķi labi redzams, ko iegūstam mēs paši un pilsēta, ja tā ir izgaismota. Tiek izceltas ēku arhitektūras kvalitātes, pilsēta kļūst iedzīvotājiem draudzīgāka un mēs visi jūtamies labāk. To, lai Rīgas pilsētvide kļūtu kvalitatīvāka, mēs varam panākt tikai visi kopā – gan atbildīgās pilsētas institūcijas, gan uzņēmēji, privātīpašnieki un, protams, mākslinieki”, saka festivāla idejas autore, Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.
Informācija:  http://www.staroriga.lv/09/

Koncerti

14. novembrī: Lielajā ģildē – QUADRO NUEVO (world music kvartets, Vācija)
15:00 Lielajā Ģildē notiks kvarteta QUADRO NUEVO koncerts.
Mulo Francels (Mulo Francel, saksofons, klarnete, mandolīna, vibrafons) 
Evelīna Hubera (Evelyn Huber, arfa) 
Andreass Hinterzēers (Andreas Hinterseher, akordeons, vibrandoneons, klavieres) 
D.D. Lovka (D.D.Lowka, bass un sitaminstrumenti) 
Džeza, tango, flamenko, itāļu melodiju, Dalidas un Džo Dasēna repertuāra cienītāji, kā arī visi dzīvespriecīgie un romantiskie cilvēki! Pēc 2008.gada koncerta neticamajiem panākumiem pie mums atkal brauc kvartets QUADRO NUEVO!
Kvartets spēlē melodisku, jautru, dažkārt viegli melanholisku mūziku, kura ļauj pacelties spārnos! Kā izteicies viens no kvarteta faniem: “Nekāda drūmuma, nekādas depresijas – vienīgi tādas melodijas, kuras ir patīkami svilpot, bradājot pa peļķēm saulainā pavasara dienā!”
Kvarteta programmu pamatā ir 20.gadsimta pirmās puses mūzika: itāļu balāde, Parīzes valsis-mizete, tango… Tāds latīno-džezs-šansons! Turklāt daļa no mūzikas ir kvarteta dalībnieku autordarbi.
Kopš 1996.gada, kad kvartets tika izveidots, tas saņēmis un turpina saņemt Vācijas Džeza asociācijas prēmijas, bet šī ansambļa DVD Quadro Nuevo LIVE 2005.gadā kļuva par European Phono Award Impala balvas ieguvēju Parīzē.
Šie kaismīgie virtuozi ir ārkārtīgi populāri visā Eiropā un 10 gadu laikā snieguši vairāk nekā 1500 koncertu.
Viņi uzstājas lielos festivālu laukumos miljonu pielūdzēju priekšā, uz klubu omulīgajām skatuvēm un tapāt vien – uz ielām.
Kvartets ir spēlējis tādos pazīstamos festivālos kā Montreal Jazz Festival, Internationale Jazzwoche Burghausen, Rheingau Musikfestival, Meraner Musikwochen, Saalfelden Jazztage un Quebec Festival, viesojies Singapūrā, Korejā, Kanādā, Austrālijā, Itālijā, Spānijā, Šveicē, Austrijā, Dānijā, Turcijā…
Ansambļa noslēpums ir aizrautība. Mūziķi atskaņo savus numurus ar sajūsmu, iemīlējušies savos instrumentos un ar pietāti pret citu kultūru
Informācija: http://www.hbf.lv/index.php?&57&view=concert&concert_id=310
   
15. novembrī: Arēnā Rīga – Marilyn Manson
19:30 pasaules slavenais mūziķis Marilyn Manson sniegs koncertu, savas tūres ietvaros.
Šī būs amerikāņu kulta mūziķa pirmā uzstāšanās Latvijā un vienīgais koncerts Baltijā šīs tūres ietvaros. Merilina Mensona šovi ir slaveni ar šokējošajiem elementiem, kurus dziedātājs uzstājoties nekautrējas izmantot – sākot ar uzkrītoši spilgto grimu un apģērbu, līdz pat publiskai Bībeles dedzināšanai. Provokācijas un krāšņuma ziņā arī koncerts Latvijā nebūs izņēmums.
Latvijā Mensons ar grupu ieradīsies jaunā studijas albuma "The High End Of Low" popularizēšanas ietvaros. Albuma producēšanā pēc gandrīz 10 gadu ilgas pauzes atkal piedalījies Mensona ilggadējais sadarbības partneris Tvigijs Ramirezs (Twiggy Ramirez), kā arī taustiņinstrumentālists Kriss Vrenna (Chris Vrenna).
Lai arī mūzikas kritiķi jauno albumu raksturo dažādi – gan kritizējot, gan slavējot, pats Merilins Mensons atzīst, ka "The High End Of Low" ir viens no viņa personiskākajiem darbiem. Dziesmas albumā iekļautas tieši tādā secībā, kā tās tika sarakstītas un tajās nojaušams katra konkrētā brīža mūziķa emocionālais stāvoklis – mīlestība, prieks, naids un sāpes.
Informācija: http://www.fbi.lv/lv/aktuality/?item=349

17. novembrī: Arenā Rīga – Placebo „Battle For The Sun”
20:00 Rīgā savus fanus iepriecinās grupa Placebo, "Arēnā Rīga" prezentējot jauno albumu “Battle for the Sun”, kas izdots pēc trīs gadu pārtraukuma kopš iepriekšējā garadarba „Meds” publiskošanas.
„Battle for the Sun” pirmatskaņojums notika 29. maijā, kopš 8. jūnija albums ir nopērkams mūzikas tirdzniecības vietās.
Jaunajā albumā jūtamas gaišākas noskaņas un enerģijas pieplūdums, bet kopumā grupa ir saglabājusi skanējuma oriģinalitāti un neliks vilties saviem faniem.
“Meds” turnejas noslēgumā grupu atstāja ilggadējais dalībnieks Stīvs Hjūits, un sitamie instrumenti tagad ir nonākuši Stīva Foresta pārziņā, kurš savulaik spēlēja iesildošajā grupā Placebo Amerikas koncertos.
Iepriekšējā Placebo viesošanās Rīgā notika pirms diviem gadiem, 2007. gada maijā.
Informācija: http://topconcert.com/placebo/index.php?section=pages&PID=1&site=272ae64d2f23038a210dd93001a28e3c

Izrādes

13. novembrī: Dejas anatomijas jaunākās izrādes
13. novembrī laikmetīgās dejas interesentiem būs iespēja redzēt jaunākās projekta „Dejas Anatomija” izrādes – Elīnas Breices konceptuāli asprātīgo mākslas un sabiedrības komentāru „Es esmu dialogs” un Sintijas Siliņas psiholoģiski pētniecisko un drosmīgi atklāto Žannas D’Arkas dzīves mirkli „Ziņnesis”. Abas izrādes spilgti atklāj Latvijas jaunās horeogrāfu paaudzes rokrakstu.
„Es esmu dialogs”  iezīmē laikmeta aktuālo tēmu – vai nu kļūsti par perfektu, multitalantīgu supermenu, vai arī esi un paliec caurkritis vaidētājs un superneveiksminieks. Izrādes gaitā divu dejotāju savstarpējā komunikācijā tiek izspēlēta krietna virkne ikvienam atpazīstamu un nereti komisku situāciju. „Svaiga un eksperimentāla un paplašina gan dejas, gan teātra robežas, " pēc Elīnas Breices izrādes festivālā „Laiks dejot 2009” raksta American Theatre Magazine redaktore Elize Benta.
„Ziņnesis” ir stāsts par šaubām, neizlēmību, gribu un gļēvumu, sarunu un tiesāšanu. Par pamatu ņemto vēsturisku notikumu, kas risinājies 15. gadsimtā, skatītājam tiek uzdoti jautājumi par šodienas pasauli – kam ticēt, kā nepadoties un kā cīnīties par izvēlēto mērķi? 
Izrādes notiks 13. novembrī plkst. 19.00 Ģertrūdes ielā 101a (ieeja no pagalma).
Informācija:  http://www.dejasanatomija.lv/
   
14. novembrī: Latvijas Nacionālajā Operā – Kopēlija
19:00 Latvijas Nacionālajā Operā tiks uzvesta Leo Delība opera Kopēlija.
Leo Delība „Kopēlija" ir E.T.A.Hofmaņa pasakas „Smilšuvīrs" klasiskais lasījums, kas uz LNO skatuves atgriežas pēc vairāku gadu pārtraukuma. Komisks, krāsains, dzīvespriecīgs – tāds ir šī baleta atjaunojums, kurā mūsu trupas labākie solisti izdejo un izspēlē stāstu par jauno Franci un viņa mīļoto Svanildu. Jaunieši nonāk īstā pārpratumu virpulī, kad Svanildas skaistumu aizēno noslēpumainā doktora Kopeliusa daiļās meitas burvība.
Informācija: http://www.opera.lv/lv/izrades-un-koncerti/repertuara-izrades/kopelija
17. novembrī: Latvijas Nacionālajā Operā – Dejas karaļi
20:00 Latvijas Nacionālajā Operā tiks uzvests baleta iestudējums „Dejas karaļi.”
Devids Holbergs (ASV, American Ballet Theatre)
Marselo Gomess (Brazīlija, American Ballet Theatre)
Hosē Manuels Kаrenjo (Kuba, American Ballet Theatre)
Deniss Matvijenko (Ukraina, Sanktpēterburgas Mihailovskas operas un baleta teātris)
Nikolajs Ciskaridze (Krievija, Krievijas Lielais teātris)
„Dejas karaļi” ir izcilākās baleta skatuvju zvaigznes, pasaules slavenāko dejotāju sešinieks, tajā skaitā „Lielā teātra” premjers Nikolajs Ciskaridze, „American Ballet Theatre” premjeri Devids Holbergs un Hosē Manuels Kаrenjo. Projekta ideja radās ASV ATB (American Ballet Theatre), kura solisti gribēja radīt kaut ko nebijušu. „Karaļu” internacionālais sastāvs un viņu neatkārtojamais repertuārs ir unikālā parādība. Seši dejotāji, sešas baleta skolas, seši ceļi baleta hierarhijas virsotnēs. Nevainojams teātris, īsta pasaka, kurā savu talantu apliecina uzreiz sešas megazvaigznes.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?concert=45081

Kino

No 13. novembra: Parex Plaza – Privātās lietas (Personal Effects)
Emocionāls stāsts par mīlestību un zaudējumu…
Endrjū (Eštons Kačers) pamet sportista karjeru, lai tiesu namu gaiteņos cīnītos par taisnīgu sodu un atriebtu māsas slepkavību. Drīz viņš sastop Lindu (Mišela Feifere), kas nonākusi līdzīgā situācijā, jo viņas vīru dzērumā nogalinājis kāds paziņa, un viņas kurlmēmais dēls nespēj samierināties ar notikušo. Abu vidū izveidojas ciešas attiecības, kad viņi uztic viens otram savus pārdzīvojumus un pamazām palīdz tikt pāri sāpīgajai pagātnei un dzīvot tālāk.
Lomās: Michelle Pfeiffer, Ashton Kutcher, Kathy Bates, Spencer Hudson
Režisors: David Hollander
Scenārijs: David Hollander, Rick Moody
Producents: Christian Arnold-Beutel, David Hollander, Gil Netter, Kirk Shaw
Informācija:  http://www.forumcinemas.lv/movie/6575/
   
No 13. novembra: Parex Plaza – 2012
Pirms daudziem gadsimtiem maiju civilizācija atstāja mums savu kalendāru, kas ir unikāls un precīzs gadsimtiem ilgi. Tagad pienācis datums, kas kalendārā iezīmēts kā pēdējais. 2012.gada 21.decembris.
Astrologi, numerologi, ģeologi un zinātnieki ir pētījuši sakarības un it visi pieļauj, ka zemes gals tiešām var pienākt kuru katru brīdi. Neizskaidrojamas temperatūras svārstības, vētras un zemestrīces, kas zemi piemeklē arvien biežāk, pavisam drīz apvienosies, lai iznīcinātu visu uz zemeslodes.
Lomās: John Cusack, Amanda Peet, Chiwetel Ejiofor, Danny Glover, Thandie Newton, Oliver Platt, Thomas McCarthy, Woody Harrelson, Chin Han
Režisors: Roland Emmerich
Producents: Roland Emmerich, Mark Gordon
Scenārijs: Roland Emmerich, Harald Klose
Informācija:  http://www.forumcinemas.lv/movie/5199/

14. novembrī: Kino Rīga – Future Shorts
19:00 kino "Rīga" skatamies starptautiskā īsfilmu tīkla „Future Shorts” jaunāko programmu. Šoreiz īsfilmu izlasē darbi no Atlantijas okeāna abiem krastiem un Austrālijas, savukārt Latvijas kino būs pārstāvēts ar tik tikko tapušām modes īsfilmām.
Informācija: http://www.kino.riga.lv/lv/notikumi?id=119
Bērniem

13. novembrī: VEF kultūras pilī – Pifa piedzīvojumi
14:00  VEF kultūras pilī būs skatāma asprātīga izrāde visai ģimenei.
"Pifa piedzīvojumi" stāsta par vienkāršiem, smieklīgiem un neveikliem atgadījumiem sunīša Pifa un mūsu dzīvē. "Pifa piedzīvojumu" radošā komanda izrādes notikumus ievirzījusi viegli rotaļīgā gultnē, jo ne vienmēr neveiksmes izsauc skumjas, dusmas, dažādus soda mērus un citas negatīvas emocijas. Pifs ir ļoti labsirdīgs, draudzīgs suns, kuram tikai dažreiz neveicas vai nu neveiklības, vai nezināšanas dēļ.
Izrādes noskaņojums koncentrēts uz nebēdnīgu, bet draudzīgu un labestīgu atmosfēru ģimenē, kurai pieder arī dzīvnieki – suns un kaķis. Protams, te neiztikt bez kurioziem, to jau zina ikviens, kuru ģimenēs šādi dzīvnieki dzīvo.
Izrādes radošā komanda nolēmusi lauzt pazīstamās grāmatas stereotipu un Dudū vecākus veido jauneklīgus un spēcīgus, pat mazliet pārgalvīgus (Varis Vētra un Zane Jančevska). Pifa tēls izrādē ir mūsdienīgs, arī izrādes mūzika ir no jauna radīta (Niks Matvejevs). Līdztekus iemīļotiem aktieriem Z. Jančevskai un V. Vētram skatītājiem būs interesanti tikties gan ar jauno talantu Artūru Ceru Herkulesa lomā, gan atkal tikties ar kādreizējā Jaunatnes teātra aktieri Egilu Valču Daktera lomā.
Galvenajā lomā – AISHA (Aija Andrejeva) 
Izrādē piedalās: Zane Jančevska (Agate), Varis Vētra (Cēzars), Ralfs Siliņš/Jānis Lauriņš (Dudu), Artūrs Cers (Herkuless), Egils Valčs (dakteris), RLB bērnu vokālās studijas "Knīpas un knauķi" dalībnieki.
Libreta autors – Marats Samauskis
Mūzikas autors – Niks Matvejevs
Režisors – Rūdolfs Plēpis
Scenogrāfijas un kostīmu autore – Anita Znutiņa
Horeogrāfiju autors – Markus Zmoelnig (Itālija)
Informācija: http://www.ribejamute.lv/?page=13&show=8

15. novembrī: Latvijas Leļļu teātrī – Sniegbaltīte un septiņi rūķīši
11:00  Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma mīļa izrāde bērniem pēc Brāļu Grimmu pasakas motīviem.
Kurš gan nepazīst mazo, čaklo princesīti, kuru ļaunā pamāte burve padara par kalponīti Izrādē visi labi zināmie tēli un notikumi atdzīvojas vēlreiz. Atkal ļaunā ķēniņiene no burvju spoguļa uzzina, ka Sniegbaltīte ir skaistāka par viņu, atkal mednieks aizved Sniegbaltīti uz mežu, kur tā rod patvērumu septiņu rūķīšu namiņā, atkal pamāte mēģina nodarīt Sniegbaltītei ļaunu, lai pati kļūtu par visskaistāko, un atkal – mīlestība pārvar visus šķēršļus, bet ļaunprātība saņem pelnīto sodu.
Režisori – Valdis Pavlovskis un Māris Koristins 
Scenogrāfs – Pāvils Šenhofs 
Leļļu skulptore – Marga Austruma
Lomās:  Vija Blūzma, Laila Kirmuška vai Santa Didžus, Jānis Kirmuška, Edgars Kaufelds, Edgars Lipors, Miķelis Žideļūns, Pēteris Šogolovs, Dace Vītola
 Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=36

Izstādes

No 13. novembra: fotoizstāde – Kuldīgas pilsoņi
Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8 (ieeja no Alksnāju ielas), skatāma fotogrāfa Modra Rubeņa izstāde „Kuldīgas pilsoņi”. Ekspozīcijā ietvertas nedaudz vairāk kā trīsdesmit melnbaltas fotogrāfijas, kas tapušas galvenokārt sociālo pārmaiņu laikā – 80. gadu beigās, 90. gadu sākumā.
Vairāku gadu garumā Modris Rubenis ir radis motivāciju, laiku un citus nepieciešamos resursus, lai veidotu fotogrāfiju kolekciju „Kuldīgas pilsoņi”. Attēlos redzamie cilvēki ir fiksēti viņiem ierastā vidē. Respektējot katra personību, autors spējis saglabāt sava skatījuma īpatnību. To paspilgtina viņa paša rakstītais, katram attēlam pievienotais komentārs. Portretētie pilsētnieki, no kuriem daudzi tobrīd strādāja tipogrāfijā, kurtuvē vai fabrikā, šķiet kolorīti un neierasti interesanti, tomēr vēl saistošāk, kā lasīt viņu dzīvesstāstus, ir minēt, kas Modra Rubeņa melnbaltās fotogrāfijas vērš tik spilgtas un krāsainas.
Informācija: http://www.fotomuzejs.lv/

3 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.