Mīļas svētku rotas eglītei

Nu jau vairs tikai nepilnas divas nedēļas – un TAS sāksies. Baltais gaidīšanas laiks būs satinies mazum mazā kamoliņā, dāvanu gādāšanas neprāts pierimis, un ikviena liela vai maza sirds nojautu trīsās kļūs atvērta lielajam notikumam. 

Ziemassvētki.
Lai gan tik ļoti gaidīti, patiesībā katru gadu atkārtojas gandrīz viens un tas pats scenārijs – pušķojot eglīti, tu zūdies, ka neesi iegādājusi tai jaunu rotu un atkal jāiztiek ar tiem pašiem n-tos gadus kalpojušajiem bumbuļiem.
espati.lv piedāvā divas viegli realizējamas idea fix – pašdarinātas eglītes rotas no auduma, ko vari gatavot kopā ar jauno paaudzi, un jaunus svārkus jau padzīvojušiem bumbuļiem.

Ziemassvētki mazajiem
Rotājot eglīti mājās, kur to apbrīnos paši mazākie cilvēciņi, svarīgi, lai tajā kārtās mantiņas neplīstu un nenodarītu postu, ja kāds jaunais cilvēks gribēs tās aptaustīt, pasmaržot un varbūt pat likt uz sava vienīgā zoba. Vispiemērotākās šādā gadījumā ir rotiņas, kas darinātas no auduma. Nekas slikts nenotiks, ja bērns šādu mantiņu gribēs iepazīt tuvāk – tā neplīst, neplaisā, negriež un nedur. Turklāt glīti izskatās.

Mantiņu darināšanai tev vajadzēs
sarkana un zaļa zīda (tas var būt arī samts, velvets, flanelis vai jebkurš cits stingrs audums) drānas gabaliņi,
tieva sarkana atlasa lentīte (vai pītas aukliņas)
balti mulinē izšujamie diegi (vai vilnas dzija).
Vēl – piparkūku formiņas (sirds, zvaigzne un egle vai citas, kas nu mājās atrodamas), ko izmanto piegrieztnei, un
neliels kušķītis sintapona vai vilniņas.

  1. Uz papīra uzliec piparkūku formas un apvelc kontūru. Izgriez.
  2. Pārloki audumu uz pusēm, ar kniepadatām to dažās vietās sastiprini, jo zīda audums slīd un tev būs grūti izgriezt precīzu detaļu.
  3. Uzliec uz auduma no papīra izgriezto mantiņas kontūru, ar kniepadatu to piefiksē pie dubulti salocītā auduma un izgriez auduma detaļas.
  4. Ar balto diegu tās sašuj kopā, sākot no vietas, kur tiks piestiprināta atlasa lentītes cilpiņa. Kad sašūšanu esi gandrīz jau beigusi, pa apmēram pirksta platuma atvērumu iebīdi nelielu kušķīti vilniņas vai sintapona, lai mantiņa iegūtu patīkamu apaļumu.
  5. Beidzot šūšanu, ar pēdējo dūrienu piestiprina lentītes cilpu.
  6. Ja vēlies, vari izšūt baltu pērlīšu sniedziņu.

Ziemassvētki romantiķiem
Viss tik gaisīgs un maigs, un vienlaikus grezns – gluži kā reiz skatītā gleznā no pagājības…
Esam radījuši noskaņu, kas piestāv romantikai. Mirgo sveču liesmiņas stikla toverīšos, ko skauj mežģīnes, matēti zaigo atlass un gaisīgs organzas audums egles rotās. Kaislīgi smaržo vaniļa, atmodinot maigumu un prieku.

Noskaņas radīšanai tev vajadzēs mežģīņu un organzas auduma gabaliņus, mazliet zeltīta rupja tilla, atlasa lenti, līmi.
Bumbulītim piesien tievu atlasa lentīti, veidojot cilpu pakarināšanai, bet pašu bumbuli apņem ar organzas auduma un zeltītā tilla gabaliņiem, saņemot auduma galus un tos apsienot ar pieskaņotas krāsas atlasa lenti. No tādiem pašiem auduma gabaliņiem apsien pušķus ap svečturu pekām, glāzēm. Kādu pārģērbtu bumbuli it kā nejauši nomet uz galda starp svētku cienastiņiem.

Sveču stikla toverīšiem arī jauni svārki – tie tapuši no rupjas violetas mežģīnes, kas palikusi pāri pēc kleitas uzšūšanas. Ar mežģīni stingri apņem trauka malas un lieko audumu nogriež. Ar līmi apziež vietas, ko klās mežģīne, un to pielīmē.
Šogad gan modē, gan interjerā atgriežas romantika, kāpēc lai tādi nebūtu arī Ziemassvētki!? Pašu radīti.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.