Mēneša NOTIKUMU afiša. Oktobris 2012

Kur doties, ko aplūkot, un kur labi pavadīt laiku šomēnes? Espati.lv tev ir sagatavojis, mūsuprāt interesantāko, OKTOBRA NOTIKUMU AFIŠU, kas palīdzēs tev orientēties plašajā kultūras notikumu klāstā šomēnes! Izvēlies un izbaudi!

KINO
Izglītojošs kino.
Kinolektoriju cikls „Laika mašīna”, „Pietura Deviņdesmitie”. Seanss iecerēts kā refleksija par šo neseno trauksmaino periodu, kas spilgti saglabājies daudzu cilvēku atmiņās. Lielisks veids, kā pakavēties atmiņās par savu bērnību vai agro jaunību. Iesakām apmeklēt kopā ar bērnības draudzeni! Ieeja: Ls 2,00; studentiem, skolēniem, pensionāriem – Ls 1,00. Iegādājoties cikla "Laika mašīna" seansa biļeti, aktuālās izstādes "kim?" iespējams apmeklēt bez maksas.

Laikmetīgās mākslas centrs "kim?", 18.10.2012. plkst. 19.00.
 


Kino izklaidei. Vudija Alena romantiskās komēdijas „Romai ar mīlestību” pirmizrāde. Tev noteikti patiks, ja ar aizrautību skatījies filmu „Vikija Kristīna Barselona”. Eiropas kultūras šūpuļa skati, plaukstošas mīlestības stīga un Penelope Krusa, Alekss Boldvins un pats režisors un scenārija autors Alens. Jauks veids kā pavadīt vakaru ar māsu, kolēģi, draudzeni un varbūt pat ar mīļoto vīrieti (ja vien viņš aktīvi neprotestē pret šādām „skuķu” izklaidēm).
Kinoteātris "Cinamon Alfa", no 12.10.2012.

Kino un balets. Ja tev patīk gan balets, gan kino vari apvienot abas šīs interese vienā vakarā un doties uz Kino „Citadele” piedāvāto Maskavas Lielā teātra baleta izrādes „Gulbja ezers” ieraksta translāciju. Izklaide intelektuālēm, baleta fanēm vai vienkārši tām, kas vēlas paplašināt savu redzesloku baleta jomā. Klasika ar mūsdienu piesitienu. Diez popkornu drīkstēs ēst arī šī kino apmeklējuma laikā?
Kinoteātris "Citadele", 21.10.2012., plkst. 18.00.
 
IZSTĀDES
Noderīga izstāde. Viena no Baltijā lielākajām Starptautiskās izglītības izstādēm „Izglītība un Karjera 2012”. Šī izstāde sola iespēju satikties un aprunāties ar vairāk nekā 30 augstskolu, koledžu un vidusskolu pārstāvjiem no 15 valstīm. Ļoti noderīga iespēja, ja pati vai tavi/radu bērni plāno mācīties ārpus Latvijas robežām. Izstādes laikā tiek piedāvāta arī iespēja apmeklēt akadēmiskos seminārus par visdažādākajām tēmām, piemēram, par to, kā izvēlēties īsto mācību programmu, vai, kā veidot motivācijas vēstuli. Ieeja izstādē – bez maksas.
Viesnīcā "Radisson Blue Hotel Latvija" 06.10.2012. – 07.10.2012., plkst. 11.00. – 18.00.
 
Mākslas izstāde. Mākslas cienītājām oktobrī jādodas uz izstāžu zāli „Arsenāls” – tur vēl visu oktobri apskatāma starptautiska grafikas izstāde „Mecotintas laiks”. Mecotinta ir īpaša grafikas tehnika, ka tikusi uzskatīta par elitāru mākslas veidu. Ja esi izbrīnā pacēlusi uzacis un prāto, kāpēc neko par to nezini, velc ērtas kurpes un dodies uz izstādi! Neaizmirsti savu mākslas apguves pēcpusdienu papildināt ar gardu kafijas tasi kādā no Vecrīgas kafejnīcām – tā teikt velti kvalitatīvu laiku sev.
Izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā, līdz 28. oktobrim.
 
Izstāde izklaidei. Kad tu pēdējo reizi biji Rīgas Motormuzejā? Šis ir īstais laiks, kad aizvest uz turieni savu dēlēnu – viņam patiks senie auto, bet tev foto izstāde "Ekspedīcija". Pasaules apceļotāji!”, kurā apkopotas bildes no trim dažādām ekspedīcijām, kuras vadījuši pieredzējuši autobraucēji ar īpaši aprīkotiem auto un, kas interesanti, nevis, lai atvieglotu, bet tieši otrādi – apgrūtinātu – ekspedīcijas gaitu. 3 kontinenti un 69000 kilometru vairāk nekā 50 fotogrāfijās.
Rīgas Motormuzejs, līdz 28. oktobrim katru dienu plkst. 10.00 – 18.00
 
MŪZIKA
Koncerts DVD formātā. Raimonda Paula 75. jubilejas koncerts “Pilsētā vētru un dzintara krastā” ieraksts DVD formātā. Lai gan visticamāk maestro nav tavā ikdienas mūzikas sarakstā šī koncerta ieraksts ir ar pievienoto vērtību – pašmāju klasika, kas atgādinās zaļumballēs piedzīvoto, palīdzēs bērniem parādīt latviešu kultūras vēsturi un pašai ieklausīties sen zināmās dziesmās atkal un atkal. Vakariem, kad TV neko interesantu nepiedāvā un jauks fons latviskām mājas ballītēm.
DVD tiek izdots 04.10.2012.
 
Koncerts un kino. Vai tu zini, kas iedvesmojis Deividu Linču viņa lieliskajām filmām? Tā ir viņa draudzene Krista Bella – dziedātāja, kas šomēnes viesosies Rīgā. Ja esi Linča filmu fane, noteikti dodies uz šo pasākumu, jo tieši režisors ir tas, kurš sacerējis 11 no viņas dziesmām. Skaista sieviete, mazliet mistikas un izteikta Deivida Linča klātbūtne garantēta.
Koncertzāle "Palladium", 21.10.2012. plkst. 20.00.
 
Simfoniskā orķestra koncerts. Sava rozīnīte oktobra kēksā gaidāma arī klasiskās mūzikas cienītājām. Ja vēlies baudīt klasiskās mūzikas virsotnes, dodies uz Andra Nelsona diriģētā Birmingemas simfoniskā orķestra un vijolnieces Baibas Skrides koncertu. Viegla izklaide netiek solīta, tomēr klasika ir klasika un to baudīt ir vērts pat tām, kas ikdienā klausās citus mūzikas stilus. Sapucējies kārtīgi un paplašini savus apvāršņus!
Latvijas Nacionālā opera, 15.10.2012. plkst. 19.00.
 
TEĀTRIS
Improvizācijas teātris. Rīgas Improvizācijas teātra improvizācijas vakars „Ar šarmu pret karmu”. Ja aizraujies ar sociālajiem tīkliem un modernajām tehnoloģijām, būsi dzirdējusi par reāllaiku. Nu lūk, arī improvizācijas teātris darbojas tieši tā – nekas nav iepriekš zināms, sarakstīt, pamēģināts. Šarma un karmas vakarā tiek solīti jautri un neparedzami stāsti par vitāli svarīgo, kas patiesībā var nozīmēt jebko – gan iespēju aizdomāties un gūt atziņas, gan aizmiršanu par problēmām un atpūtu. Ko no tā paņemt sev, jāizlemj tev pašai. Interesanti, ka etīžu tēmas iesaka skatītāji.
Splendid Palace, 12.10.2012. un 26.10.2012., plkst. 20.00.
 
Teātra festivāls. Teātra festivāls „Zelta maska Latvijā 2012” sācies jau septembrī un risinās Rīgā, Liepājā un Ventspilī. Rīgā būs iespēja redzēt Sanktpēterburgas Aleksandra teātra izrādi "Hamlets" un Vladimira Majakovska teātra iestudējumu "Talanti un pielūdzēji". Kā zināms Krievijā teātra māksla jau izsenis bijusi labā līmenī. Tagad arī tev tiek dota iespēja to novērtēt. Vai tu piekrīti kritiķu viedokli vai tomēr dosi priekšroku Latvijā radītai mākslai?
Rīga, Dailes teātris
 
Jauna izrāde. Alvja Hermaņa iestudētā izrāde „Kabalas noslēpumi”, kas pirmizrādi piedzīvoja pašās septembra beigās. Ņemot vērā Alvja Hermaņa līdz šim piedzīvotos panākumus, viegli noticēt, ka arī šī izrāde, kuras pamatā ir  Nobela prēmijas laureāta Īzaka Baševisa Zingera (viņš arī viens no mīļākajiem A. Hermaņa rakstniekiem) pieci stāsti. Vari ticēt mūsu prognozēm, ka par šo izrādi runās visi daudz maz kulturāli cilvēki. Esi viena no pirmajām, kas to redzējušas!
Jaunais Rīgas teātris

ĪPAŠIE PASĀKUMI
Modes pasākums. Ja apnicis par modi spriest tikai pēc žurnālos redzētā un veikalos ievērotā, ņem draudzeni pie rokas un dodies uz RIGA FASHION MOOD modes ielu, ka būs 35 Latvijas modes zīmolu veikals ielas garumā. Neticiet tiem, kas saka, ka tikai Milāna var būt modes meka, jo mūsu pašu Rīga ne ar ko neatpaliek, turklāt ar Latvijas dizainera darinātu kleitu tu noteikti būsi oriģinālāka.
Pie T/C Spice B ieejas, 04.10.2012. – 14.10.2012.
 
Literatūras pasākums. Pēdējā laikā esi pieķērusi sevi pie domas, ka neko daudz nezini par mūsdienu latviešu literatūru? Vai lasi dzeju jau no pusaudžu vecuma? Lai Dzejas dienas nekļūtu par vienīgo latviešu dzejas pasākumu, kuru atceries un apmeklē, oktobrī dodies uz Ātro randiņu. Kāpēc? Jo tā ir iespēja klātienē tikties ar jaunajiem autoriem Ingu Pizāni, Jāni Vādonu, Ivaru Šteinbergu un Svenu Kuzminu. Pasākuma organizētāji būs sarūpējuši arī muzikālu priekšnesumu un izglītojošu nodarbību bērniem no 4 gadu vecuma (tā kā nespēja atrast auklīti šoreiz nebūs attaisnojums).
Rakstniecības un mūzikas muzejs, 03.10.2012. plkst. 17.30.
 
Mediju mākslas pasākums. Jauno mediju kultūrasfestivāls "Māksla+komunikācija 2012" šogad notiks jau 14. reizi un ir vadošais festivāls Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā, kas ik gadu iepazīstina ar jaunajām tendencēm mediju mākslā. Šogad festivāls aicina pārskatīt attiecības starp dabu un tehnoloģijām, kā arī diskutēt par mākslas lomu tehno-ekoloģisko jautājumu risināšanā. Lai gan izklausās ārkārtīgi sarežģīti, patiesībā viss ir daudz vienkāršāk – festivāla laikā interesentiem tiek piedāvātas izstādes, semināri, audiovizuālās interpretācijas, koncerti un lekcijas. Patiks tām, kuras arvien meklē ko jaunu, neredzētu, mūsdienīgu un pārsteidzošu. Tu taču esi tieši tāda, vai ne?
Rīgā, 04.10.2012. – 04.11.2012.

Padalies ar savu meneša NOTIKUMU plānu arī Tu!

6 komentāru
  1. Ļoti nepilnīgi! Pēc kādiem kritērijiem gan izvēlēti pasākumi, kurus aprakstīt? Tepat, Rīgā, notiek vēl daaaaaaaudz kas oktobrī.

  2. Nu taču gaiši un skaidri rakstīts “mūsuprāt interesantāko, OKTOBRA NOTIKUMU AFIŠU”, katram tā teikt savs.

  3. Ļoti ceru, ka par manu šī meneša NOTIKUMU kļūs Hermaņa jaunā izrāde, tik nevar zināt vai biļetes varēs dabūt…

  4. vai kaada var pastaastiit, cik labas/ne visai labas ir taas izraades, operas utt. kas skataamas kinoteatros, ir veerts iet un skatiities taadu digitaali pastarpinaato maakslu?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.