10 STILISTU padomi, kā GUDRI papildināt savu garderobi

Vai tev kādreiz ir gadījies nopirkt ko tādu, kas stāv skapī un nevalkājas? Varbūt tā ir ļoti skaista lieta, bet tev nav ar ko to saskaņot? Vai tu bieži iepērcies tādēļ, lai īsinātu savu laiku, vai izklaidētos? Vai varbūt tādēļ, ka ir vēlme sevi palutināt? Ja kaut uz vienu no šiem jautājumiem atbildēji apstiprinoši, tad lasi tālāk, un uzzini praktiskus ieteikumus, kas ļaus izvairīties no tipiskākajām iepirkšanās kļūdām. Šoreiz espati.lv tev ir sagatavojis stilistu padomus, kas ļaus labāk izprast savu garderobi, un iegādāt tieši tās lietas, kas tajā trūkst!
 
Praktiski ieteikumi savas garderobes papildināšanai un sava stila veidošanai
Sāc ar savu skapi! Pirmais lielais solis, kas jāsper, ja vēlies atjaunināt vai papildināt savu garderobi, ir to lietu apzināšana, kas jau tev pieder. Sāc ar sava skapja sakārtošanu! Vispraktiskākais ieteikums ir visu veidot tā, lai lielākā daļa drēbju tajā būtu savietotas uz pakaramajiem, jo tikai tā tās ir tiešām pārredzamas! Plauktos kārto tikai bikses, zeķes, veļu un tamlīdzīgas lietas. Otrs ieteikums – skapī turi tikai sezonas apģērbu! Pārējo glabā, piemēram, drēbju kastēs. Trešais – skapī jābūt tikai tam, kas tev tik tiešām der! Visu, kas ir par lielu (gan jau kādreiz iešūšu), vai par mazu (gan jau kādreiz vēl šajā ielīdīšu) bez žēlastības aizvāc! Ceturtais – skapī jābūt tikai tām drēbēm, par kurām esi pārliecināta – šis man izskatās lieliski! Jo tikai tā ir garantija, ka šīs drēbes tiešām tiks valkātas. No visiem tiem apģērba gabaliem, kas netiek valkāti, jo ir skaisti, bet neērti, vairs nepatīk, bet maksāja bargu naudu utt., atvadies!

Kādēļ tu iepērcies?
Pirms dodies iepirkties, pati sev nosaki, kāda veida iepirkšanās šī būs! Parasti var izšķirt trīs veidu iepirkšanās – tu iepērcies emociju iespaidā (lai sevi iepriecinātu, ja skumji, lai sevi palutinātu, ja šķiet, ka esi pelnījusi utt.), tu iepērcies izklaides pēc (piemēram, kopā ar draudzenēm, vai mammu), tu iepērcies, jo tev tiešām VAJAG papildināt savu garderobi. Pirmajos divos variantos zini – nekad nepērc neko lielu, dārgu un tā teikt sarežģītu, jo šādas iepirkšanās laikā nav garantijas, ka nopirktā lieta ir tiešām tā, kas tev vajadzīga. Sevi lutinot, vai izklaidējoties labāk pērc ko nelielu, piemēram, aksesuārus. Taču, ja esi devusies uz veikalu, jo tev tiešām kaut ko VAJAG, tad tas jau ir ar skaidru nolūku, un dod lielāku garantiju, ka pirkums būs pārdomāts un noderīgs.Domā par kombinācijām! Vai arī tev ir gadījies nopirkt daudz un dažādu skaistu lietu, taču pārnākot mājas, saproti, ka šīs lietas nav iespējams savilkt kopā ar to, kas jau ir tavā garderobē? Visa pamatā ir doma par kombinācijām, kurai jābūt tavā galvā visu iepirkšanās laiku! Par katru lieto, ko vēlies iegādāties, vienmēr domā – ar ko es to savilkšu? Vislabākais padoms ir izvēlēties vienu pamata krāsu, kas dominētu un caurvītu tavu garderobi. Tādas varētu būt neitrālās krāsas, piemēram, pelēka (dažādos toņos), bēša, brūna vai melna. Ja pamata lietas tavā garderobē būs kādā no šīm krāsām, piemēram, bikses, svārki, žakete, tad pārējo pieskaņojot jālūko, vai tas iet klāt tieši tavai krāsai! Šādā veidā veidojot savu garderobi, tu vienmēr būsi droša, ka tas, ko nopirksi, nestāvēs skapī, bet vienmēr atradīs savu pārīti un tiks uzvilkts!


Saģērbies atbilstoši!
Dodoties iepirkties, noteikti vienmēr padomā par to, vai esi šim gaidāmajam procesam atbilstoši saģērbusies? Vai drēbes, kas tev mugurā, būs viegli un ērti novilkt un uzvilkt laikojoties? Pretējā gadījumā, piemēram, dodoties pirkt jaunu blūzi, bet uzvelkot mugurā bītleni, tu riskē ne vien izbojāt savu frizūru, bet arī pamatīgi sabojāt sev garastāvokli, kas var beigties ar to, ka pie kārotās blūzes netiksi, vai nopirksi tādu, kas tev nemaz īsti nepatīk un nepiestāv (bet bija pirmā vai otrā, ko mērīji, pirms tev šis process jau bija apnicis)!

Pielaiko un pārbaudi!
Lai tiktu pie jauna un tiešām laba garderobes papildinājuma, tev apģērbs ir jālaiko! Tā nu ir neapgāžama patiesība, kas noteikti neiepriecina visas tās, kurām iepirkšanās pats par sevi, kā process, īsti pie sirds neiet. Tikai laikojot, turklāt darot to ar vairākiem apģērbiem, dažādos veikalos, tu spēsi saprast, kas ir tas īstais, ko ir vērts iegādāties. Turklāt laikošanās kabīnē ir ļoti ieteicams pārbaudīt arī dažādas citas lietas, piemēram, vienmēr kārtīgi pārbaudi visus rāvējslēdzējus, vai tie neķeras. Ja ķeras – nepērc, jo esi droša, tie saplīsīs. Pārbaudi arī audumu – paņem to rokā un saburzi, ja burzījums praktiski neizlīdzinās – nepērc, jo apģērbs vienmēr burzīsies un sagādās problēmas. Skaties arī, vai apģērbs neķer klāt dažādas pūkas un spalvas utt.

Nepērc uzreiz!
Ja šķiet, ka kaut kas tev der, nepērc to uzreiz! Tici – aizejot un aplūkojot to, kas ir atrodams vēl citos veikalos, tu vari atrast, ko vēl labāku! Vienmēr izvēlēto apģērbu palūdz atlikt pie kases, piemēram, uz stundu. Kad esi apgājusi visus veikalus, tad atvēli sev brīdi atpūtai un pārdomām. Lieti noderēs, piemēram, dažu minūšu kafijas vai tējas pauze. Tās laikā apdomā visu laikoto. Redzēsi – ātri vien izkristalizēsies tas, kas gājis pie sirds vairāk, un noteikti būs lietas, par kuru mērīšanu jau būsi aizmirsusi!

Īstā gaisma un spogulis!
Vienmēr atceries – veikalu laikošanas kabīnēs mēdz būt spoguļi, kuru attēls neatbilst realitātei (piemēram, tievinošie spoguļi), kā arī gaisma, kas liek mums izskatīties labāk. Kā arī otrādi. Lielisks padoms ir uzvilkt izvēlēto apģērbu un iznākt no kabīnes ārā – aplūko sevi, piemēram, veikala spogulī!

Nenoplēs cenu zīmes un saglabā čeku!
Ieteikums, ko vērts ņemt vērā vienmēr! Pēc kārtīgas iepirkšanās dienas, visu iegādāto noliec, nenoplēšot cenu zīmes. Otrā rītā, kad esi izgulējusies un atpūtusies, uzmēri visu vēlreiz! Mājās, pie sava spoguļa, var atklāties, ka tomēr nopirkusies kāda lieta, kas īsi neder, nepiestāv, vai tai vienkārši nav pārīša tavā garderobē. Ja cenu zīmes un čeks ir saglabāts, dodies atpakaļ uz veikalu, lai apģērbu samainītu, vai atdotu. Par šādām iespējām vienmēr painteresējies, pirms iegādājies apģērbu jaunā un tev nezināmā veikalā!

Uzticies profesionālim!
Lai kā mums pašām šķistu, ka vislabāk zinām, kas mums nepieciešams, reizēm tomēr ir vērts ieklausīties profesionāļos. Ar profesionāli šoreiz tiek domāta veikala pārdevēja. Ja redzi, ka pārdevēja ir laipna un atsaucīga, ir vērts ar viņu aprunāties! Jo nereti var gadīties tā, ka viņa uzreiz pasaka, ka šajā veikalā savu kāroto lietu neatradīsi, vai gluži pretēji – atradīsi un pārdevēja to izdarīs krietni ātrāk, kā tu pati!

Izmanto šuvēja pakalpojumus!
Lai cik ļoti apģērbu ražotāji arī necenstos veidot apģērbus dažādiem izmēriem, bieži vien gadās tā, ka, lai gan izvēlēties apģērbs tev der pēc izmēra, tam tomēr ir kas pielabojams. Piemēram, biksēm gali par garu vai žaketei nedaudz jāieņem viduklis. Labs ieteikums ir izmantot šuvējas pakalpojumus, jo tie garantē to, ka apģērbs tev izskatīsies kā uzliets. Pamēģini vērsties pie tiem šuvējiem, ko arvien biežāk piedāvā paši lielveikali! Nereti šis pakalpojums, uzrādot pirkuma čeku, pieejams bez maksas, vai par ļoti demokrātisku samaksu.

17 komentārs
 1. Hmmm… par to pamatkrāsu tiešām laba doma! Ja tā apsver, tad ir jau katrai no mums tāda, vienīgi lielākajai daļai – melna. Varbūt vērtos to nomainīt?

 2. STĀV skapī un NEVALKĀJAS… izcili teikts! Autore? Kā latviešu valodas zināšanām? Un tas jau pirmajā teikumā… Tālāk lasīt vispār negribas.

 3. Nu nezinu – man kāda jauka kleitiņa, kas bija nedaudz par mazu bija par ieganstu nokristies svarā.
  Un, jā, šķiet, ka teksts nebija kārtīgi pārlasīts, šur, tur nevar saprast, par ko ir runa.

 4. Labs raksts, paldies! Un ar latviesu valodas zināsanām autorei viss ir labākajā kārtībā 🙂

 5. Lai saprastu, par ko ir runa, ir jālasa kārtīgāk! Raksts labs, vēlreiz atgādināja it kā zināmas patiesības, kas ikdienā piemirstas.
  Ja raksts būtu perfektā latviešu literārajā valodā, diez vai kāda no jums to vispār izlasītu, jo tad šis raksts šķistu garlaicīgs, stīvs un svešs… Nav jau nekāda gramatikas likumu grāmata, kur nevarētu ierakstīt vārdu “nevalkājas”. Tāpat visas tā ikdienā runā, tad kāpēc to nevarētu rakstīt arī šāda tipa rakstos?

 6. Nez, man gan šķiet pat ļoti sakarīgi un noderīgi! Slampa – par to mazo kleitiņu, tas jau labi, bet man jau šķiet, ka lielākajā daļā gadījumu šis scenārijs nepiepildās… žēl, varētu jau visām novēlēt ielīst savās mazajās kleitiņās!

 7. Super par to bītlenes uzvilkšanu ejot iepirkties!!! Nupat šajās brīvdienās ar mani gadījās tieši tā! Gāju iepirkties un kā muļķe uzvilku šautu bītlenes tipa džemperi!!! Uzminiet nu, cik ilgi ilga mana iepirkšanās? 😀

 8. Foršs raksts, paldies. Mana lielākā kļūda ir tā, ka nedomāju par saskaņošanu. Un jā – manā skapī ir vairāki apģērba gabali, ko neesmu uzvilkusi, jo tos nav ar ko uzvilkt, bet pirku, jo ļoti patika :)) Ieteikums par apģērba uzmērīšanu mājās un atgriešanu atpakaļ arī ļoti vērtīgs – par to nebiju ne reizes iedomājusies.

 9. Aha, tagad šie vārdi ir ielikti slīprakstā, lai neviens nepiesietos, bet, slīprakstā liekot, ir ielaista cita kļūda – nevElkājas… Vai tiešām Niks (viesis) domā, ka ar to valodu viss tiešām ir kārtībā? 😀

 10. Da labi, cepās par gramatiku, BET daži komentāri te izskatās tādi, it kā autore pati attaisnotos par savu ne tik raiti un viegli lasāmo tekstu 😀

 11. Sviests kaut kāds – latviešu valodas skolotāju saiets 😀 Raksts labs – žetons par to!

 12. It kā zināmas lietas, bet godavārds, ikdienā par to neesmu aizdomājusies! Nu bīs jāņem vērā.

 13. Bella, labāk nu paklusē un baudi dzīvi! Ej kritizē, kur tas patiešām nepieciešams.

 14. Manā gadījumā par labu mazajai kleitiņai gāja arī personīgā budžeta samazināšanās (ne jau kleitiņas pirkuma dēļ :), un došanās uz darbu ar riteni. Bet nu ziema jau drīz būs pie durvīm, atkal jāsāk tuntulēties, un tur arī klāt būs liekie kilogrami

 15. Paldies raksta autorei!
  Iesaku cien.Bellai labot skolēnu burtnīcas, nevis kasīties, jo visticamāk Bella ir noplukusi skolotāja,kurai ir vienalga,ko vilkt mugurā un kā izskatīties, jo veči bez 100g degvīna un piemaksas nespīd;)
  Pretīgi šie skolotāju komentāri,jo nespēj ne mirkli bez citu mācīšanas.

 16. Nu, nu – tad tagad cilvēkus, kas vēlas, lai valodu lietotu pareizi, nē, paga, ievērotu pareizrakstības normas mēs sauksim par “noplukušiem skolotājiem” tiešām?! Pirmkārt, prasība pēc elementāras pareizrakstības nav pārcilvēcīgs standarts, tā ir zemākā latiņa, to pieprasīt tiesības ir ikkatram lasītājam. Otrkārt, kas vainas skolotājiem? Treškārt – mācīšanās ir LABS process. Galu galā skolotaja pasniegšanas kvalitāti nenosaka viņa pievilcība.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.