Matu IZKRIŠANA – kas tev par to jāzina?

Ne velti ir teiciens, ka mati ir sievietes galvenā rota. Tomēr, lai tā patiesi būtu, ir jāpieliek ne mazums pūļu un par matiem ir jārūpējas. Ja mati sāk izkrist, nepieciešams noskaidrot tā cēloni, kuri var būtu samērā daudz – vitamīnu trūkums, grūtniecība, nepareizs uzturs, stress un daudzi citi. Lūk, kas par matu veselību būtu jāzina ikvienai no mums!

Sabalansēts uzturs – veseli mati. Tu esi tas, ko tu ēd. Ja ievērosi dažādas, sev nepiemērotas diētas, ātri vien iedzīvosies veselības problēmās un tas atspoguļosies arī uz taviem matiem. Ir zinātniski noskaidrots, ka cilvēkam ikdienā vidēji izkrīt 60 līdz 100 matu. Tomēr, mainot savus ēšanas paradumus, skaits var krietni palielināties un var paiet līdz pat desmit nedēļām, līdz organisms pie jaunā uztura pieradīs. Tāpat, centies pēc iespējams mazāk lietot gāzētus dzērienus un alkoholu, jo to ilgstoša lietošana pavisam noteikti ietekmē matu izkrišanas daudzumu.

Nemazgā matus katru dienu. Ja vien tev nav jādodas uz kādu publisku un svarīgu pasākumu, ikdienā matus nevajadzētu mazgāt biežāk kā reizi divās dienās. Ja vari retāk – ideāli! Ja mazgāsi matus katru dienu (tāpat kā, ja žāvēsi), tie izkritīs daudz vairāk nekā pieļaujamie 60-100 mati dienā.

Jo mazāk ķīmiju, jo labāk. Lai arī, cik vilinoši izklausās matu krāsošana un balināšana, padomā, vai tev tas patiesi ir vajadzīgs. Atceries, ja būsi iesākusi krāsot matus, tas būs jādara regulāri (ja vien gribēsi tos uzturēt visu laiku vienādi skaistus). Ķīmiskās vielas neietekmē dabisko matu augšanu, bet gan sabojā matu olbaltumvielu struktūru, kas savukārt vājina matus, izraisa lūzumus un veicina to izkrišanu. Lai atveseļotu matus, izvēlies maskas un šampūnus, kas satur biotīnu, savukārt, izvairies no tādiem matu līdzekļiem, kuri satur sulfātus.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.