7 pirmsmiega rituāli, kas ļaus tev MOSTIES priecīgākai

Rīti mēdz būt grūtākā dienas daļa – bieži mostamies jau nogurušas vai īgnas. Lai arī kā negribētos ticēt, bet pašas esam vainīgas – zinām, kas būtu darāms lietas labā, taču vienkārši to nedarām. Ja sevi pieskaiti šim „nelaimīgo” pulkam, tad zini – ir laiks radīt jaunus gulētiešanas ieradumus, lai miegs sniegtu atpūtu un rīti kļūtu baudāmāki.

Ģērbies ērti. Naktstērpa izvēle ir svarīga, lai miegā kārtīgi atpūstos. Labākā izvēle būs kas brīvs un elpojošs – miega hormoni strādā uz pilnu jaudu, ja nakts laikā nav jāknosās neērta apģērba dēļ.

Dzer veselīgi. Glāze vīna vakarā izklausās kārdinoši, taču nebūs labākā izvēle – zāļu tēja nomierinās daudz labāk. Līdzīgs efekts būs arī siltam pienam vai ķiršu sulai – tā satur melatonīnu, kas veicina labu miegu.

Našķējies apdomīgi. Nemoki vēderu ar smagu, ļoti sāļu, saldu vai asu ēdienu. Labāk apēd banānu, auzu pārslas vai bezpiedevu jogurtu. Banāni satur aminoskābi triptofānu, kas atbild par kvalitatīvu miegu, taču auzu pārslas veicina labsajūtas hormona izstrādi, kas sniegs labu noskaņojumu.

Izstaipies! Vakars nav piemērots ļoti aktīvai vingrošanai, taču neliela izstaipīšanās sagatavos ķermeni, lai no rīta nebūtu jāmostās ar stīvu muguru vai nogulētu kaklu.

Saplāno rītdienu. Liels atpūtas traucēklis ir domu malšana turp un atpakaļ un uztraukšanās par nākamajā dienā padarāmo. Risinājums ir vienkāršs – velti pāris minūtes nākamās dienas plānu pierakstīšanai, līdz ar to miegs noteikti būs saldāks un pamošanās – mundrāka.

Izlēdz ierīces. Atvadies no ikvakara seriāliem datora sabiedrībā un pirmsmiega Instagram apskates savā Iphone – rotaļāšanās ar gadžetiem traucē pietiekami atpūsties un atņem miegam vajadzīgo laiku, tā vietā dodot mazāk enerģijas no rīta.

Lasi! Arī smadzenēm vajag barību! Skaista dzeja vai iedvesmojoša pašizpētes grāmata liks tev apgūt ko jaunu, ļaus iemigt labā omā un nākamo dienu sagaidīt ar prieku.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.