5 intīmās HIGIĒNAS likumi

Ja sieviete pratīs par savu intīmo higiēnu pareizi parūpēties, tad ir daudz lielākas iespējas izvairīties no dažādām slimībām, infekcijām un citiem nepatīkamiem pārsteigumiem. Lūk, noteikumi, kas jāievēro ikvienai sievietei!

Pareiza apakšveļas izvēle. Pirmais noteikums, kas it kā šķiet pašsaprotams – katru dienu vilkt tīru apakšveļu. Vislabākā izvēle būs kokvilnas biksītes, jo tās ir elpojošas, savukārt sintētiska materiāla apakšveļa var kairināt intīmo zonu. Tāpat, svarīgi ir izvēlēties pareiza izmēra biksītes – lai nav gan par mazu un neberž, gan, lai nav par lielu.

Izvēlies tīru ūdeni. Makstij piemīt pašaizsargājošas īpašības. To nodrošina mikroflora un noteikts skābes līmenis (pH 3,5-4,5). Ja, izmantojot intīmās higiēnas līdzekļus, jūtos labi, tad viss ir kārtībā, tomēr tīra ūdens izmantošana būs vislabākā izvēle.

Neizmanto ziepes. Plašajā intīmo zonu kopšanas līdzekļu, dušas želeju un ziepju ražotāju klāstā ātri vien var apjukt. Tomēr, atceries, ka parastās ziepes un dušas želejas ir pārāk sārmainas. Ar tām iespējams izjaukt dabisko, nedaudz skābo maksts vidi un iedzīvoties baktērijās.

Nelieto ieliktnīšus bez vajadzības. Daudzas sievietes savā ikdienā nēsā biksīšu ieliktnīšus, jo tas šķietami sniedz tīrības sajūtu. Ja nu bez to lietošanas nespēj iztikt, atceries, ka ieliktnīši ir jāmaina pietiekami bieži, lai neveidotos mikrobiem labvēlīga vide.

Menstruāciju laikā. Šajās īpašajās dienās ir jo īpaši jāpiedomā par intīmās zonas tīrību un svaigumu. Higiēniskās paketes un tamponi ir jāmaina vismaz 4-5 reizes dienā. Turklāt, šajās dienās svarīgi būtu 2-3 apmazgāties ar tīru, remdenu ūdeni. Tā būs iespējams izvairīties no dažādām infekcijām, sēnītes un apsārtumiem.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.