Mati – defekts vai efekts?

Mati neapšaubāmi ir sievietes rota, protams, ja tie ir kopti un veseli, jo pretējā gadījumā efekts var pārtapt par defektu. Lai mati nesagādātu liekas problēmas, bet nestu tās īpašniecei tikai prieku un komplimentus, tie pareizi jākopj.

Matu tipi
Lai mati būtu veseli un skaisti ir jānosaka savs matu tips un jāiemācās pareizi matus mazgāt.  Matu tips vienmēr atbilst galvas ādas tipam: ja āda ir taukaina vai sausa, attiecīgi tādi ir arī mati. Taukaini mati pēc mazgāšanas ātri taukojas, salīp šķipsnās, zaudē spīdumu un kuplumu, kļūst smagi, un tos ir grūti ieveidot. Normāli mati ir spīdīgi, elastīgi, viegli ķemmējami un ieveidojami, nav balinātāju, krāsu  un ilgviļņu bojāti. Sausi un bojāti mati ir blāvi, lūstoši, ar sašķeltiem galiem un grūti izķemmējami. 

Sausi mati
Sausi mati gandrīz vienmēr liecina par problemātisku galvas ādu, jo tauku dziedzeri izstrādē maz ādas tauku. Ja matiem trūkst dabisku taukvielu, tie zaudē elastību, mirdzumu un dzīvīgumu, kļūst plāni, bet galvas āda sāk lobīties. Arī krāsošana, balināšana vai ilgviļņi padara matus sausus. Sausu matu īpašniecēm vismaz reizi nedēļā jālieto matu maskas, šampūns un kondicionieris sausiem un trausliem matiem. Efektīva ir arī galvas ādas masāža, kas stimulē tauku dziedzeru darbību. Masāžu var papildināt ar siltu vīnogu kauliņu vai kādu citu kosmētikā lietoto eļļu – mati, protams, pēc tam būs jāizmazgā, taču efekts ir ļoti dziedējošs tieši galvas ādai. Frizieri iesaka nepārcensties ar kondicioniera lietošanu – lietots lielā daudzumā, tas radās pretēju efektu, padarot matus taukainus un nespodrus.
Vislabāk sauso matu kopšanai lietot šampūnus, kuru sastāvā ietilpst kviešu, kliņģerīšu ekstrakti, kā arī salvijas ekstrakti. Šampūni sausiem matiem ar kolagēnu atvieglos matu saķemmēšanu un atgriezās tiem dzīvīgumu. Šampūni uz jūras produktu bāzes dos matiem spīdumu un plasticitāti.Taukaini mati.

Galvenais iemesls ir galvas ādas tauku dziedzeru ļoti aktīva darbība. Šie tauku dziedzeri pārmērīgi daudz producē taukus un līdz ar to mati paliek ļoti ātri taukaini un izskatās nemazgāti. Lai mazinātu tauku dziedzeru aktīvo darbību, nepieciešams lietot speciālos šampūnus taukainiem matiem. Šādi šampūni parasti satur bērzu sulu, augu lipīdus, D un B grupas vitamīnus, kā arī biotīnu un pantotēnskābi. Šās sastāvdaļas ļoti labi regulē galvas ādas tauku dziedzeru darbību un mazina matu tauku līmeni. Lai regulētu tauku vielmaiņu galvas ādā un atgrieztu normālu tauku dziedzeru funkciju, būtu derīgi lietot matu kopšanas līdzekļus uz ārstniecības augu bāzes (nātres, melisa, kliņģerītes, salvija). Šie augi uzlabo galvas ādas apasiņošanu un uzlabo matu barošanu, kā arī to augšanu. Taukainos matus ir vēlams mazgāt ar mīkstu ūdeni un pēc mazgāšanas skalot ar speciāli pagatavotu viegli skābo ūdeni (vienā litrā ūdens izšķīdināt 1-1,5 ēdamkaroti 10% etiķa). Tas ir lietderīgi, tāpēc ka ādas taukiem bieži ir sārmaina reakcija, ko var neitralizēt ar viegli skābo etiķskābes un ūdens šķīdumu.

Normāli mati.

Mati, kuri ir vislabākajā stāvoklī un prasa vien rūpīgu un regulāru ikdienas kopšanu, ne papildu procedūras vai mitrināšanu. Var izvēlēties kopšanas līdzekļus ar spīduma efektu, lai vēl vairāk izceltu matu veselīgumu.

Visizplatītākās matu problēmas

Matu šķelšanās
Matu šķelšanās parasti ir garu matu īpašnieču problēma. Matu gali līst un šķeļas, ja tie ir vāji un tiek pastāvīgi bojāti (matu pannas, lokšķēres, slikti kopšanas līdzekļi, lakas u. c.). Slimos matus ieteicams pēc iespējas ātrāk likvidēt. Efektīvs līdzeklis pret matu šķelšanos ir griešana ar karstajām šķērēm, jo šā procesa gaitā mata galiņš tiek it kā aizkausēts.

Jutīga galvas āda
Galvas āda ir daudz jutīgāka par sejas ādu, un tai ir nepieciešama īpaša kopšana. Jutīgumu veicina ārējie faktori, piemēram, vides piesārņojums. Arī sausais gaiss dzīvokļos ar centrālapkuri, klimata kontroles ierīces, ultravioletais starojums izraisa ādas sausumu. Iekšķīgi tās jutīgumu ietekmē stress, vielmaiņas un hormonu darbības traucējumi, kā arī vitamīnu trūkums organismā. Šādā gadījumā ir jālieto savam ādas tipam piemēroti ādas un matu kopšanas līdzekļi. Vēlams uzturā samazināt tauku un ogļhidrātu daudzumu, vairāk lietot augļus un dārzeņus, arī A un B grupas vitamīnus saturošus ēdienus.

Blaugznas
Šī nepatīkamā problēma veidojas, ja izjaukts galvas ādas mikrofloras līdzsvars un paātrinās tās šūnu dalīšanās process. To var izraisīt hormonālas pārmaiņas, nepareizs uzturs (pārmērīgs dzīvnieku izcelsmes tauku patēriņš), stress un nomāktība. Lai blaugznas novērstu, pirmkārt, vajadzētu pareizi ēst un atteikties no taukainiem ēdieniem. Otrkārt, matus mazgājot, šampūnu un citus kopšanas līdzekļus nepieciešams kārtīgi no tiem izskalot, matus rūpīgi izķemmēt vai izsukāt un izvairīties no vielām, kas kairina ādu. Nevajadzētu lietot ķemmes un sukas ar asiem sariem. Speciālisti iesaka izmantot nevis lielveikalos iegādājamos masu produkcijas šampūnus, bet gan ārstējošus līdzekļus.

Matu izkrišana
„Dienas laikā cilvēkam izkrīt no 50 līdz 100 matiem, un par to nav jāuztraucas, jo tas normāls process. Ja matu izkrišana notiek lielākā daudzumā, ir jārīkojas. Matu izkrišanas iemesli var būt dažādi: gadalaiku maiņa, krāsošana, balināšana, ķīmiska apstrāde, hormonālas sistēmas traucējumi, nepareizs uzturs, vitamīnu trūkums. Šādā gadījumā jālieto A, B1, B2, B12, C, E vitamīni. Pret matu izkrišanu ieteiktu šampūnu Vichy Dercos ar amineksilu, kā arī Dercos Anti-Hair Loss Treatment serumu, kas aizkavē matu izkrišanu, nostiprina un baro matu saknes. Šis līdzeklis jālieto trīs reizes nedēļā vismaz divus līdz trīs mēnešus, lai panāktu vēlamo efektu,” stāsta EUROAPTIEKAS farmācijas nodaļas vadītāja Anda Lapiņa. Ja problēma nemazinās, jāmeklē speciālista palīdzība.

Pēc matu pieaudzēšanas

Dace Dirnēna, Previa, Hair Talk un Julien V Julien zīmola vadošā stiliste, uzskata, ka ne vienmēr pēc matu pieaudzēšanas mati cieš, jo ir vairākas pieaudzēšanas metodes. Dažas no tām ir pat ļoti saudzējošas. Piemēram, matu piestiprināšana ar noturīgām līmlentām, kas ir nepamanāmas. Tā ir visdrošākā un matiem draudzīgākā pieaudzēšanas metode. Savukārt vispopulārākā ir kapsulu metode, taču diemžēl tā bojā matus. Jāņem vērā, ka pēc neveiksmīgas matu pieaudzēšanas nāksies tikt pie jauna, bet īsa matu griezuma un būs jāsāk matu atveseļošanas kāre. Tas ir tikai laika jautājums, jo mati nav zobi – ataug ātrāk vai lēnāk.

Tomēr – kā lai neapjūk un izvēlas pareizos matu kopšanas līdzekļus? Jo piedāvājums gan veikalos, gan aptiekās ir ļoti plašs. Stāsta Anda Lapiņa: “Aptiekā pieejamā matu kosmētika atšķiras no plaša patēriņa precēm, jo tās sastāvā ietilpst dabiskas vielas un īpašas aktīvo vielu formulas problēmu risināšanai, līdz ar to būs atšķirīga produktu cena. Aptiekā tiek piedāvāta ārstnieciskā matu kosmētika, kas paredzēta konkrētu problēmu risināšanai: pret matu izkrišanu, pret matu galu šķelšanos, pret blaugznām. ārstnieciskās matu kosmētikas ražošanā tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas un veiktas rūpīgas pārbaudes un testi, lai produkti būtu droši un tos varētu izmantot arī cilvēki ar jutīgu ādu, kuriem parastie matu kopšanas līdzekļi var izraisīt alerģiju. Aptiekās pieejams ļoti plašs matu kopšanas līdzekļu klāsts – šampūni, balzami, matu maskas, serumi, eļļas un losjoni dažādu matu problēmu risināšanai. Populārākos matu kopšanas produktus piedāvā Vichy, Eucerin, Rene Furterer, Pregaine, Placenta.
Galvenā problēma ir matu izkrišana, kuras cēlonis var būt stress, hormonālās pārmaiņas, nepareizs uzturs un apkārtējās vides nelabvēlīga ietekme. Lai novērstu matu galu šķelšanos, var izmantot Henna plus hairwonder matu atjaunojošo karsto eļļu un masku, vispirms nogriežot bojātos matus, lai saglabātu vēl neskartos. Profilaksei var lietot Placenta biokompleksu. Placentas proteīns spēj atjaunot novājinātu, plānu un bojātu matu struktūru.”

Kāpēc mati bojājas un kā to var apturēt?

Farmaceite Anda Lapiņa uzsver, ka mūsdienu dzīves ritms, stress, kaitīgie ieradumi negatīvi ietekmē matu stāvokli. Piemēram, stress, pikanti ēdieni un smēķēšana provocē blaugznu rašanos. “Mēs pastāvīgi pakļaujam savus matus karstuma ietekmei, tos žāvējot ar fēnu un taisnojot. Ne tikai mūs pašas, bet arī apkārtējā vide ietekmē mūsu matu stāvokli. Ziemā noteikti vajag atcerēties uzvilkt cepuri, lai pasargātu matus. Savukārt vasarā jālieto matu kosmētika ar UV aizsargfiltriem.”

Lietojot ārstniecisko matu kopšanas kosmētiku, mūs palīdzam uzlabot izskatu un matu struktūru, tos nogludināt, taču jāuzlabo arī matu apgāde ar nepieciešamajām barības vielām. Anda Lapiņa iesaka lietot īpašus vitamīnu kompleksus tieši matiem. Šajos kompleksos ietilpst bioloģiski aktīvās vielas, vitamīni un minerālvielas, kas piedalās matu vielmaiņas procesos, matu barošanā un stiprināšanā, aizsargā no nelabvēlīgās apkārtējās vides ietekmes. Matiem īpaši nepieciešams A, C, E vitamīns, beta karotīns, cinks, silīcijs, selēns, sērs. Vispopulārākie ir Perfectil Platinum (viena kapsula dienā), Nutricap (divas kapsulas dienā), Merc Spezial Dragee (divas tabletes dienā), Silica Beauty (trīs tabletes dienā). Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, vitamīni un uztura bagātinātāji jālieto ne mazāk kā divus mēnešus.

Mati aug ātrāk tiem cilvēkiem, kuri uzturā lieto pēc iespējas vairāk produktu, kas bagātīgi satur olbaltumvielas (graudaugi, pupas, zirņi, brokoļi, rieksti, sēklas, piena produkti, vistas gaļa, treknās zivis). Ieteicams regulāri veikt galvas ādas masāžu, lai uzlabotu asinsriti, – tā matu saknes tiek labāk apgādātas ar visām nepieciešamajām barības vielām un skābekli, tāpēc mati aug labāk un ir veselīgāki.

Tomēr visa pamatā ir veselīgs dzīvesveids. Ir jāizvairās no stresa, kārtīgi jāizguļas, jāēd veselīgi, pietiekamā daudzumā jāuzņem ūdens. ķemmējot matus ar metāla vai plastmasas ķemmi, mati elektrizējas un tiek bojāta to struktūra, lietojot matu sukas un ķemmes ar asiem galiem, var ievainot galvas ādu, tādēļ būtu ieteicams lietot matu sukas no dabiskiem izejmateriāliem. Neaizmirsīsim pasargāt savus matus, peldoties baseinā, ejot saunā un vasarā sauļojoties.

Dace Dirnēna iesaka:
•    sausus un lūstošus matu galus ārstēt ar zivju eļļu (iekšķīgi) un ar serumiem, kas novērš šīs problēmas (ārēji);
•    solārijā noteikti vilkt cepurīti, kas pasargās no kaitīgajiem UV stariem;
•    pārāk ilgi neuzturēties saulē, lietā vai aukstumā bez galvas segas; 
•    nav ieteicams matus balināt, bet gan krāsot;
•    ja blondi mati kļūst dzeltenīgi, iespējams, ūdens satur daudz dzelzs;
•    regulāri ķemmēt matus, bet ne slapjus, labāk pirms mazgāšanas, nevis pēc;
•    neiet gulēt ar slapjiem matiem;
•    regulāri apgriezt matu galiņus;
•    nesiet matus pārāk stingrā astē, jo tas lauž matus; 
•    nemazgāt matus ļoti karstā ūdenī, tad tie ātrāk taukojas un var izraisīt blaugznas;
•    ik pa brīdim mainīt šampūnu;
•    nelietot matu līdzekļus divi vienā, jo katram no tiem ir sava funkcija: šampūnam jāattīra, bet balzamam jābaro un jāaizver matu zvīņas.

Ja vēlies uzdot savu jautājumu farmaceitam vai frizierim, raksti: [email protected] vai atstāj jautājumu komentāros zem raksta.

28 komentāru
 1. Man vairāk vajag labu, izdomas bagātu frizieri, kas par nedārgu naudiņu garus matus sašķipsnotu un sakrāsotu vasarai atbilstoši. 🙂

 2. Vai var panakt izkritušu matu (pieres zonā,deniņi) ataugšanu ar rīciņeļļas un sezama eļļas lietošanu (ierīvēšanu galvas ādā tukšajos laukumos) .Šī problēma ir vīriešiem , bet esmu 26 gadus jauna sieviete? Ko iesakāt Jūs, ko vēl var darīt?

 3. Atbild Dace Dirnēna (www.hair-talk.lv): “Par rīcineļļu grūti kaut ko teikt, var pamēģināt, bet rezultātu nevar garantēt, es iesaku pamēģināt Previa matu izkrišanas problēmu risināšanas kapsulas Extra Life. Cena samērīga un efekts garantēts.”

 4. Ko darit situacija, ja matu galvas ada ir taukaina, klust netiri un principa ir jamazga katru dienu, savukart pasi mati ir pinkerigi, gruti izkemmejami, gali skelas – resp. sausu matu pazime???

 5. Mani ari interese sis kombinetais variants. Galvas ada taukojas vienkarsi sausaligos atrumos-no rita izmazgaju, vakara principa so proceduru jau var atkartot ;), savukart pasi mati, varbut tamdel, ka ir balinati skipsnas un pec tam krasoti, ir nespodri, pec izkemmesanas dazu sekunzu laika atkal ir sapinkerejusies un matu gali nepartraukti skelas. Sobrid mazgaju matus ar sampunu balinatiem matiem, balzamu lieku pasos matos, galvas ada ne, pirms zavesanas vel galinos iesmereju ipaso fluidu, bet rezultata naf!!!

 6. Kombinētie varianti ar sausiem matiem, kuri ātri taukojas ir viens no piņķerīgākajiem variantiem ikdienas kopšanā. Vislabāk būtu lietot nevis šampūnu sausiem matiem, bet gan šampunu, kas paredzets taukainai galvas adai(!) (nevis matiem, bet adai) un izveleties kondicionieri bojatiem un sausiem matiem.

 7. Kā lai cīnas ar matu izkrišanu vecumā? Manai mammai ir pāri 70 (gadu), matu kļūst aiz vien mazāk :(.

 8. šajā gadījumā jāķerās pie dabas veltēm. alvejas lapu notur ledusskapī 24 stundas un tad rīvē ar to galvas ādu. tas ir jādara katru dienu, var pat vairākas reizes dienā, ja ir laiks un izejvielas. bet tas der tikai pensijas vecuma cilvēkiem, jo tad matu izkrišana saistās ar novecošanu, un alveja var atjaunot matu augšanu.

 9. Esmu dzirdējusi, ka iespējams iegadāties matu ķemmes, matu sukas no dabīgajām sastāvdaļām, tās padarot matus gludākus, noņemot statisko elektrību utt. vai Latvijā ir iespējams ko tādu nopirkt – kur, cik maksā?

 10. Cien. Doma,
  Androgēna matu izkrišana ir visplašāk pazīstamā matu izkrišanas forma. Parasti tā skar vīriešus, taču statistika rāda, ka arī 50% sieviešu cieš no šīs matu izkrišanas. Vienīgi sievietes no pilnīgas plikpaurības glābj tas, ka bez androgēnajiem hormoniem daiļajam dzimumam asinīs ir daudz estrogēnu (sievišķo hormonu), kas ir izcili matu sargi un augšanas veicinātāji. Taču ne vienmēr sievietes var paļauties uz šo faktu – dažkārt hormonu līdzsvara izjaukšanas gadījumos sievietēm mati var sākt izkrist līdzīgi kā vīriešiem. Androgēno matu izkrišanu pašiem ir grūti konstatēt uzreiz, ja izkritušo matu daudzums it kā nepārsniedz dienā pieļaujamo. Taču šajā gadījumā izkritušie mati netiek aizstāti ar jauniem, un tādejādi to daudzums uz galvas samazinās. Androgēnās matu izkrišanas gadījumā svarīgi novērtēt matu izkrišanas pakāpi, lai spriestu par iespējamo rezultātu. Vislabākos līdzekļus pret šo matu saslimšanu ieteiks matu problēmu speciālists.
  Matu izkrišanas apturēšana būs veiksmīga tikai tad, ja būs zināms tās cēlonis un ārstēšanās tiks veikta mērķtiecīgi. Likvidējot matu izkrišanas simptomus.

 11. Cien. Bube un cien. dina,
  Ja matu saknes ir taukainas un gali ir sausi, vispirms mati ir jāmazgā ar šampūnu, kas paredzēts taukainām saknēm, bet atbilstošs matu balzāms jāliek tikai uz matu galiem. Matu galiem ieteiktu vismaz divas reizes nedēļā maskas vai eļļas. Matus nav ieteicams mazgāt karstā ūdenī un žāvēt ar karstu gaisu, tāpat rūpīgi jāizvēlas dažādi matu kopšanas līdzekļi, kas saskaras ar galvas ādu. Šai gadījumā nav ieteicams arī masēt galvas ādu. Iesaku apmeklēt kādu no EUROAPTIEKĀM, kur zinoši farmaceiti palīdzēs Jums izvēlēties atbilstošu šampūnu un labākos līdzekļus matu veselības atgūšanai.

 12. Varbūt kāds zina. Vai alveja palīdz pret matu izkrišanu arī vīriešiem. Varbūt aptiekās ir pieejami kādi līdzekļi kas to aizkavē. Lai arī šī problēma ir ļoti aktuāla manam vīram, to, protams, atkal risinu es.:)

 13. Tā kā es matus krāsoju, esmu ievērojusi, ka pēc tam, kad vairāk kā pusstundu matos stāv krāsa, galva āda paliek jūtīga un niez. Esmu dzirdējusi, ka krāsās esošā ķīmija negatīvi ietekmē galvas ādu un speciālisti vispār tad iesaka atteikties no matu krāsošana vai balināšanas. Diemžēl 21.gs dara savu un ar henniņām varētu ir par īsu 🙂

 14. Cien. GOZ, ķemmi jāizvēlas vadoties pēc matu tipa (biezi, plāni, taukaini, sausi) un pielietošanas mērķiem. Izvēloties ķemmi ir jābūt īpaši piesardzīgam. Sukas no dabiskiem materiāliem – no meža cūkas sariem un koka – ir īpaši labvēlīgas un higiēniskas, tās mīksti masē galvas ādu un sukā matus, neelektrizējot un netraumējot tos. Gumijas pamatnei, kurā ielikti sari ir jābūt mīkstai, bet saru galiem ir jābūt gludi apstrādātiem. Šādas sukas ir īpaši ieteicamas plāniem un bojātiem matiem. Sari ir veidoti no keratīna, kas ietilpst arī matu sastāvā, tāpēc tie nebojā matus un nerada statisko elektrību. Taču šādu suku nevarēs izmantot bieziem vai slapjiem matiem. Koka ķemmju dzīvība un siltums tiek nodots arī matiem, tie kļūst mīksti, elastīgi un zīdaini. Piemēram, bērzu ķemmes aktivizē uzlējumu un matu masku ārstniecisko un barojošo vielu darbību. Ozola ķemmes likvidē elektrizāciju. Plāniem matiem der mīksta un ar retiem zariem koka ķemme. Koka ķemme ar retiem, gariem zariem ir piemērota gariem bieziem vai sprogainiem matiem. Tie pieglauž matu zvīņas, pateicoties tam mati kļūst gludi un spīdīgi. Pērkot ķemmi ir jāpievērš uzmanība, lai tā būtu gludi nopulēta. Mazgāt tādu ķemmi vajag reizi nedēļā un mainīt reizi pusgadā. Nav vērts iegādāties ķemmes, kuras pārklātas ar laku vai krāsu, jo tā nebūs panākams vēlamais efekts. Ebonīta ķemmes, kā arī ķemmes, kuras pagatavotas no augstvērtīgiem plastika un dižskābarža skaidu sakausējuma, ir absolūti antistatiskas, piešķir matiem spīdumu. Der visiem matu tipiem. Plastmasas ķemmes var lietot tikai atsevišķos gadījumos. No viņām mati elektrizējas un sadalās galos, bet saskaroties ar karsto fēna gaisu uzsilst un izdala kaitīgas vielas. Metāla ķemme ar noapaļotiem zariem izķemmēs jebkurus matus un noņems statisko elektrību, bet tā var traumēt galvas ādu un padarīt matu galus sašķeltus. Ja mati ir pārāk lūstoši, ar sašķeltiem galiem, tad tie ir jāķemmē nevis ar suku, bet ar ķemmi. Ja mati ir taukaini, nav vērts veikt galvas masāžu, sukājot matus ar suku, tauku slānis no galvas ādas tiek pārvietots un matiem. Jebkura matu ķemmēšanai, it īpaši bojātu matu, nerekomendē izmantot slīpi vīlētas ķemmes un sukas. Tās var traumēt galvas ādu un matus. Kur iegādāties un cenas, diemžēl nevaru komentēt, bet koka ķemmes noteikti ir nopērkamas THE BODY SHOP.

 15. Cien. Sabīne, daudzi, kas sastopas ar matu izkrišanu, it īpaši vīrieši, pieņem to kā pašu par sevi saprotamu lietu un, samierinādamies ar matu izkrišanas procesu, neko nedara lai to apturētu. Un tieši tā tiek pieļaut liela kļūda – tādejādi tiek zaudēts laiks un neatgriezeniski arī daļa matu, kuru veiksmīgi varētu izmantot diagnostikai (matu īstā izkrišanas cēloņa noteikšanai un ārstēšanai, matu izkrišanas apturēšanai un daļēji arī zudušo matu ataudzēšanai). Vislabāko ārstēšanas veidu cīņai ar matu izkrišanu ieteiks matu speciālists. No aptiekās pieejamo ārstniecisko līdzekļu klāsta varu ieteikt:
  Fitoval šampūnu, kam ir maiga iedarbība, neitrāls, ārstniecības augu ekstraktus un bioloģiski aktīvās sastāvdaļas saturošs, matu saknes stiprinošs šampūns.
  Var ieteikt lietot Fitoval plus šampūnu, kas novērš matu izkrišanu, palielina matu dzīvotspēju, kuplumu, spīdumu. Papildus ieteicams lietot Fitoval plus losjonu, kas novērš matu izkrišanu, veicina dabisko matu atjaunošanos, uzlabo to izskatu. Losjonu iemasē galvas gādā un neizskalo 1 reizi dienā vismaz trīs nedēļas 3 mēnešu laikā. Būtu ieteicams papildus lietot Fitoval kapsulas. Fitoval kapsulas sniedz bioloģisku barošanu problemātiskiem un bojātiem matiem. Ar asins cirkulācijas palīdzību matu saknes tiek apgādātas ar vielām, kas nepieciešamas matu augšanai un atjaunošanai. Vitamīni un minerālvielas kā katalizatori ir iesaistīti svarīgos metaboliskos procesos matu saknēs, un aminoskābe cistīns ir būtiska matu keratīna (vai matu) sastāvdaļa. Kapsulām pievienots arī medicīniskais raugs, dabisks B grupas vitamīnu avots, minerālvielas un aminoskābes. Turklāt medicīniskais raugs ir arī dabisks B grupas vitamīnu, minerālvielu un aminoskābju avots. Lieto pa 1 kapsulai dienā vismaz 3 mēnešus. Ir labas klientu atsauksmes par KLORANE sērijas šampūnu matu stiprināšanai ar hinīnu un B grupas vitamīniem. Ir šampūns, balzams un ampulas ar ekstraktu, kas veicina matu augšanu un izturību, pietam paredzēts atsevišķi sievietēm un vīriešiem, jo tieši vīriešiem ir izstrādāta spēcīgāka formula. Var izvēlētis Nutricap šampūnu un balzāmu, kas satur kviešu asnu ekstraktu. Pēc 40 gadiem, kad ir vērojamas nopietnas izmaiņas hormonu sastāvā, ir ieteicams matu stiprināšanu un augšanas veicināšanai izmantot Plantur 39 ar kofeīnu. Ir pieejams šampūns un toniks. Matu augšanu veicinošo līdzekļu klāstā pārsvarā tiek piedāvāti ikdienā lietojami, maigas iedarbības šampūni, kuri tiek kombinēti ar losjonu vai toniku, kuru iemasē galvas ādā, tādejādi veicinot galvas ādas asinsriti un tās apgādi ar nepieciešamajām barības vielām, kuras nepieciešamas veiksmīgai matu augšanai. Noteikti nevar aizmirst jau iepriekš pieminēto šampūnu Vichy Dercos ar amineksilu un B grupas vitamīniem, kā arī Dercos Anti – Hair Loss Treatment serumu, kas aizkavē matu izkrišanu, nostiprina un baro matu saknes. Šis līdzeklis jālieto 3 reizes nedēļā vismaz 2 līdz 3 mēnešus, lai panāktu vēlamo efektu. Pie tam ir serums sievietēm un vīriešiem. Un protams būtu jālieto vitamīni un minerālvielas, kas piedalās matu vielmaiņas procesos, matu barošanā un stiprināšanā, aizsargā no nelabvēlīgās apkārtējās vides ietekmes. Matiem īpaši nepieciešami A, C, E vitamīni, beta karotīns, cinks, silīcijs, selēns, sērs. Vispopulārākie ir Perfectil ( 1 kapsula dienā), Nutricap (2 kapsulas dienā), Merc Spezial dragee (2 tabletes dienā), Pantogar ( pa 1 kapsulai 3 reizes dienā), Silica beauty (3 tabletes dienā). Pamanāmu uzlabošanos var gaidīt tikai pēc 2 līdz 3 mēnešu nopietna ikdienas darba.

 16. Cien. Niks, krāsošana matiem īpaši nekaitē, ko protams nevar teikt par balināšanu. Tomēr, ja cilvēkam ir jutīga āda, tad var rasties kairinājums un nieze. Vispirms būtu jāizvērtē matu krāsa, kuru lietojat, varbūt ir kāda sastāvdaļa, kuru nepanesat un pamainot krāsu ražotājus, šāda problēma var izzust. Ja tā nav iespējams rast risinājumu, ieteiktu ikdienā lietot šampūnus ar maigu iedarbību un nomierinošu efektu, lai novērstu ādas jutīgumu. Varētu ieteikt Eucerin sērijas šampūnu sausai un jutīgai ādai.

 17. Kādus līdzekļus var lietot matu augšanas stimulēšanai krāsotiem matiem, lai nesabojātu matu krāsu?

 18. Vai matu kopšanas līdzekli L’Oreal RE-NUTRITION night elixir (sausiem matiem)var lietot, ja ir krāsoti mati? Īpaši mani interesē vai var lietot AKTIV F anti hair loss care system toniku sievietēm, kas stimulē matu augšamu? Kādas matu maskas matiem, īpaši galvas ādai būtu man vispiemērotākās? Iespējams būtu nepieciešams lietot eļļas, bet baidos, ka tās varēytu veicināt matu krāsas nomazgāšanos.

 19. Vai matu kopšanas līdzekli L’Oreal RE-NUTRITION night elixir (sausiem matiem)var lietot, ja ir krāsoti mati? Īpaši mani interesē vai var lietot AKTIV F anti hair loss care system toniku sievietēm, kas stimulē matu augšamu? Kādas matu maskas matiem, īpaši galvas ādai būtu man vispiemērotākās? Iespējams būtu nepieciešams lietot eļļas, bet baidos, ka tās varēytu veicināt matu krāsas nomazgāšanos.

 20. Gribu pieaudzēt matus.Man vecgada vakarā būs tikai 12. gadi.Vai es kautkur janvārī kad būs 12 vararēšu vai tas būs pa ātru???

 21. Labdien!
  Mana problēma ir tāda,ka jau vairāk kā gadu pastiprināti novēroju, ka man labajā galvas pusē mati ir ļoti plāni,un īsāki (stipri īsāki).Arī aizejot pie friziera nākas nogriezt vairākus centimetrus,lai mati būtu vienāda garuma.Ta man neizdodas ataudzēt matus.Pašai mati aug ļoti ātri.

 22. Labdien,sakiet lūdzu kādu šampūnu un balzamu man izvēlēt, ja man galvas āda ir normāla bet gali ir sausi. Paldies.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.