Krāšņā Barselona

Barselona ir viena no vilinošākajām Eiropas pilsētām, un šodien par to savos iespaidos dalīsies espati.lv lasītāja Diāna Bērziņa. Šis raksts ir īpaši noderīgs, ja arī tu plāno doties uz Barselonu – šeit atradīsi dažādu noderīgu informāciju, lai saplānotu savu ceļojumu.

Esmu bijusi Barselonā divas reizes, un kopumā pavadījusi šajā pilsētā astoņas dienas. Jebkuru ceļojumu gribas izbaudīt līdz mielēm pēc iespējas ilgāk, un tieši tāpēc arī ar astoņām pilnām dienām Barselonā un tās apkaimē būs par maz. Ticiet man, svelmaino un temperamentīgo spāņu gaisu Jūs vēlēsieties ieelpot ar pilnu krūti arī atgriežoties mājās.

Must see:

Magic Fountain of Montjuic – maģiskās strūklakas, kuras apvieno sevī gaismas, krāsas, ūdens un mūzikas šovu. To nav iespējams raksturot ar vārdiem, tas vienkārši ir jāredz un jāizbauda. Vasaras sezonā (maijs-septembris) maģiskais strūklaku priekšnesums ir vakaros no ceturtdienas līdz svētdienai ik pa pusstundai. Šeit Jūs dzirdēsiet ūdens deju gan pie klasiskās, gan mūsdienu populārās mūzikas. Pa dienu strūklakas nedarbojas, bet viss gods tiek atdots Montjuic mākslas muzejam (7. apmeklētākā celtne Barselonā!), kura pakājē vakaros notiek strūklaku šovs.

Las Ramblas – gājēju iela 1.2km garumā. Tūristi šeit spieto no rīta līdz naktij. Šeit Jūs variet sastapt mīmus, kuri katrs cenšas ar savu fenomenālo izdomu un ieguldīto darbu sevis izdaiļošanā izvilināt no tūristiem pēc iespējas vairāk eiro. Jāteic, ka izdomas spāņiem netrūkst – sākot no cilvēka, kas tērpies viss iekš baltā, sēž un tualetes poda ar pusnolaistām biksēm līdz kāds iemet monētu, un baltais tualetes vīriņš graciozi un lēni pieceļas uzvelkot atpakaļ bikses līdz pat augļu sievietei, kura pilnībā tērpusies apelsīnos, citronos. Tas ir viņu darbs, tāpēc parasti par brīvu tie nevēlas fotografēties. Par 50 eiro Jūsu portretu izcili uzzīmēs mākslinieks krītiņu tehnikā. Pārbaudīts uz savas ādas – īsts mākslas darbs.

Mercat de Sant Josep – tirgus, kas atrodas uz Las Ramblas šķērsielas. Ja Jūs vēlaties nobaudīt sulīgākos persikus, aprikozes, ķiršus un citas veltes, tad šī ir īstā vieta. Plašs augļu spektrs, viss priekš tūrista ērtībām. Jūsu ērtībai ir sagatavoti iepakojumi, kuros sagriezti, piem., ananāsa gabaliņi, papaija, un klāt pievienots kanapē kociņš, ar kuru var mēģināt uzdurt ananāsa šķēli. Varbūt vēlaties nobaudīt augļu sulas ar ledu karstās dienas vidū, lūdzu, izvēle ir visām gaumēm. Ejot mazliet tālāk tirgū ir iespējams iegādāties slaveno spāņu šķinķi – jamon, visa veida jūras veltes, garšvielas, olīveļļu u.c. preces.

Flamenko šovs – ja vēlaties pie glāzes vīna izbaudīt temperamentīgu, krāšņu un pilnasinīgu izrādi vairāk kā stundas garumā, tad noteikti iesaku nelaist garām izdevību apmeklēt kādu no daudzajiem flamenko šoviem. Priekšnesums ir tik patiess un dzīvs, ka spānim dejas laikā sviedri no pieres šķīda uz visām pusēm. Šovus ir iespējams apmeklēt arī uz Las Ramblas, bet ieteicams biļetes rezervēt/iegādāties jau iepriekš, jo interesentu ir daudz. Pati iegādājos biļetes internetā, un mani māc šaubas, vai uz noteikto izrādi būtu bijis iespējams īsi pirms sākuma tās iegādāties.

Poble Espanol – spāņu ciemats jeb brīvdabas muzejs ar autentiskām mājām, šaurām ieliņām. Šis ir mans vismīļākais must see Barselonā. Pie ieejas Jūs saņemsiet karti, kura iespējams atvieglos Jūsu ceļojumu pa šaurajām ieliņām, bet iesaku aizmirst karti un doties liegā gaitā pa šo skaisto ciematu. Šeit Jūs variet arī ieturēt maltīti vienā no daudziem restorāniem, ieiet mazajos veikaliņos, kuros ir iespējams iegādāties pašdarinātas rotas, sedziņas, fotoalbumus, ādas izstrādājumus un pat ģitāru, kuru meistaro turpat veikalā. Ar Jums laipni aprunāsies pārdevēja, ja mācēs angļu valodu, un pastāstīs visu par konkrēto rotu. Iedomājieties – tantiņa saulainā dienā sēž pie sava veikala un gatavo skaistas rotas. Tas ir tik sirsnīgi, ka vēlos iegādāties no visa pa maz drusciņam. Ja Jums patīk stikls, tad vienā no mazbodītēm katram interesantam ir iespējams pavērot kā top tūristiem tik populārās figūriņas – krāsaini stikla vērši.

La Sagrada Familia – topošie un esošie mākslas cienītāji nedrīkst neiekļaut savā must see sarakstā A.Gaudi projektēto Romas katoļu baznīcu, kas tāpat kā Rīga nekad nebūs gatava. Teorētiski ir noteikts projekta noslēgšanas datums – 2026. gads, bet redzēsim, vai tas īstenosies. Gaudi strādāja pie šī projekta 40 gadus. Jums būs iespēja šajā unikālajā celtnē ar lifta palīdzību būt vienā no četriem torņiem un atgriezties uz zemes, izmantojot gliemežveidīgās kāpnes, kur galva sareibst ikvienam. Unikāla celtne, kas apbur ar savām smalki pārdomātajām formām, izliekumiem un niansēm.

Park Guell – vēl viens izcils A.Gaudi mākslas darbs, kurš atainojas parka izskatā. Tradicionāli ierastajam parkam ar kokiem, kaktusiem, palmām un šaurām taciņām, Jūs varēsiet saņemt krāsainības pārpilnību, kas atspoguļojas mozaīkās. Kur var apskatīt Gaudi mākslas darbu, kas atrodams ikvienā suvenīru bodītē  – no mozaīkas veidotu vardi, kas zaigojas dažādās krāsās? Atbilde ir Park Guell. Priecājieties, ja Jums izdosies pie tās nobildēties, jo drūzmēšanās ir visu laiku. Parkā ir daudz dažādu taciņu, kur tūristu mēdz būt mazāk. No jebkura skatpunkta paveras skaista Barselonas panorāma. Brauciet un izstaigājiet paši šo parku! Un vēl… staigājot pa parku Jūs noteikti sastapsiet pa ceļam kādu spāņu mūziķi darbībā, kurš tikai paspilgtinās Jūsu iespaidus.

La Pedrera (Casa Mila) – celtne, ko projektējis A.Gaudi. Tā tika celta kādam laulātam pārim, bet laika gaitā to tika plānots izīrēt, tomēr istabu un pašas celtnes nestandarta formas sagādāja grūtības ar to iekārtošanu. Šobrīd La Pedrera ir muzejs, kurš pieejams visiem interesentiem. Spilgtākais iespaids ir palicis no šīs celtnes jumta apmeklējuma, kurš ir gatavs mākslas darbs no A-Z.

Casa Batllo – uz tās pašas ielas, kur atrodas La Pedrera, Jūs sastapsiet vēl vienu unikālu A.Gaudi projektētu ēku, kas sākotnēji tika celta Barselonas aristokrātam. Vietējais nosaukums šai ēkai tulkojumā no spāņu valodas ir Kaulu nams, jo skeletveidīgi veidojumi manāmi daudzos eksterjera elementos. Pievērsiet uzmanību mozaīkās veidotam jumtam!

Pāris ieteikumi ārpus Barselonas pilsētas:

Monseratas klosteris – 70km attālumā (stundas brauciens ar vilcienu) no Barselonas klintīs iebūvētais klosteris ir viena no visvairāk apmeklētajām vietām Spānijā. Tas nudien nav tāpat vien. Skaistais piedzīvojums var sākties ar gaisa tramvajiņu, kas Jūs nogādās tieši galamērķī. Klostera bazilikā Jūs varēsiet pēc neskaitāmu stundu stāvēšanas garā rindā pieskarties Monseratas Melnās dievmātes statujai, kas pēc ticīgo pārliecības spēj piepildīt jebkuru vēlēšanos. Noteiktos laikos bazilikā uzstājas zēnu koris, kas pēc nostāstiem ir iespaidīgs notikums, kuram apmeklētāju netrūkst. Bazilikā notiek arī laulību ceremonijas, un, ja šajā ģimenē piedzimst meitenīte, tad ir pieņemts dot vārdu Monserata. Ja vēlaties palikt uz ilgāku laiku, tad Jūsu rīcībā ir viesnīca. Tepat uz vietas ir iespējams ieturēt maltīti, iegādāties suvenīrus. Tālāk jau ceļš ved uz funikulieri, kas nogādās Jūs vienā no klinšu smailēm, no kuras tālāk variet turpināt ceļu atpakaļ uz baziliku. Šeit ir iespējams izvēlēties pa kuru no ceļiem Jūs vēlaties doties. Ceļš ir garš un fiziski arī visai grūti pārvarams pēcpusdienas saulē, bet tas ir šo pūliņu vērts. Jūs redzēsiet tādus dabasskatus, kuri liks Jums apstāties un baudīt. Neaizmirstiet ūdens pudeli un ērtus apavus!

PortAventura – izklaides un atrakciju parks. Stundas braucienā ar vilcienu no Barselonas vai arī 10min no Reus lidostas, ja ielido ar Ryanair. Šeit Jūs variet apmeklēt arī Karību ūdens atrakciju parku. Atrakciju parks PortAventura teritoriāli ir sadalīts 5 daļās – Ķīna, Tālie Austrumi, Vidusjūra, Meksika, Polinēzija. Katrā parka daļā atbilstoši tematikai ir pakārtotas visas atrakcijas, šovi, restorāni, veikali. Parks uzsāk darbību marta beigās, bet sākot no jūlija sākuma katru vakaru (!) ap pusnakti  tiek sniegts šovs ar milzīgām lellēm un fantastisku uguņošanu. Tas ir to vērts!!! Plānojiet šajā parkā pavadīt pilnu dienu, jo, ja būsiet ieradies brīvdienās, tad jārēķinās ar garām rindām pie katras atrakcijas. Ieejas biļete uz doto brīdi (2009.gads) vienam pieaugušajam 44 eiro, bet apvienojumā ar Karību akvaparku apmeklējumu – 76 eiro. Bērniem līdz 10 gadiem – lētāk.

Tas nebūt nav viss, ko ir vērts apskatīt Barselonā… bērniem patiks akvārijs, ZOO ar delfīnu šovu, tāpat neiztrūkstoši ir Hop on – Hop off tūristu autobusi, kas izvadā pa populārākajām vietām, pludmale ir sasniedzama pāris metro pieturu attālumā, kā arī ir vērts aiziet līdz slavenai Kolumba statujai un pastaigāt pa piestātni. Iegriezieties arī Gotikas kvartālā, paklaiņojiet pa Las Ramblas mazajām šķērsielām – skaista arhitektūra, mazi, interesanti veikaliņi, mazāka tūristu plūsma. Šopinga cienītājiem ir visas iespējas pēc maciņa biezuma apmierināt savas vēlmes no H&M līdz smalkiem brendiem. Pusdienot ieteiktu ārpus tūristu pieblīvētām vietām, skatieties, kur ietur maltīti arī vietēji spāņi. Un neaizmirstiet, ka dienas vidū lielākā daļa restorānu un veikaliņu ir slēgti, jo ir siesta. Visi guļ zālītē un atpūšas šajā karstākajā dienas daļā.  Vai nav jauki? 🙂

P.S. Par naktsmītni… abas Barselonas apmeklējuma reizes esmu palikusi stilīgajā 3* B-Hotel, kurš atrodas Plaza Espanya rajonā, metro 5min attālumā. Viesnīcā ir jumta terase ar baseinu un fantastisku panorāmu. Ja vēlaties uzzināt kaut ko vairāk par pašu viesnīcu, cenām, rezervēšanu – dodiet ziņu!

5 komentāru
  1. Barselona ir oki, bet Monseratu, kad apskatīju, pirmajā minūtē sāku aiz aizkustinājuma pat raudāt. Tiksa jūtos niecīga, pret ārprātā skaisto vietu. Un dzirdēju arī kori. Tiešam skaisti! Savukārt dievkalpojums noritēja 5 valodās – itāļu, spāņu, vācu, angļu un latīņu.

  2. Izlasot šo rakstu, man radās sajūta, ka pati esmu visu to piedzīvojusi! ļoti izsmeļoši un vilinoši! Tik izcili uzburtas ainas un labi piemeklētas bildes! Ehh… skaistā Spānija 🙂

  3. piekrītu par Sagrada Familia, tas ir kkas prātam neaptverams. Noteikti apmeklējiet iekštelpas, rinda ir gara, bet virzās ļoti ātri. Ir daudz ko redzēt gan no pašas ēkas, gan izstādes par tapšanu, maketi, utt. Un arī brauciens augšā torņos ir ļoti interesants. IESAKU, tas bija mans spilgtākais barselonas iespaids.

    Park guell arī brīnišķīga vieta, kur pavadīt dienu, tas ir liels un tajā ir brīnišķīgi vnk nesteidzīgi pastaigāties. aha, un vēl, Park Guell ir pa pilnam visādu dīvainu suvenīru pārdevēju, kuri pārdod magnētiņus un statujiņas ar gaudi simboliem ļoti lēti, izejot no parka cena 3kāršojas, tā, ka iesaku gan pirkt no viņiem, pati nožēloju, ka nenopirku un la ramblā tādi paši maksāja 4,5eur., kamēr pie parka tirgoņiem tikai 1 eur.
    La rambla nelikās tā vērta, lai tur ietu, nekas īpašs, viss, lai tikai no tūristiem izvilktu pēc iespējas lielāku naudu par neko. Nokrāsotie zelta un sudraba personāži tagad jau grozās gan pie Sagrada Familia, gan pie Park Guell.

    domāju, ka ko vērts ir arī izbrauciens ar gaisa tramvaju, kas brauc virzienā no ostas uz klosteri, taču mums vairs nebioja spēka tur iet 🙂 un biļetes cena arī atturēja, apmēram 19eur. vienā virzienā.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.