Mākslinieka bērnība

Tiklīdz bērns ir spējīgs noturēt priekšmetu ar diviem pirkstiem, ir pienācis īstais laiks, lai ierādītu viņam pirmos soļus mākslas pasaulē.

Un ne jau tāpēc, ka vēlies izaudzināt jaunu Van Gogu, bet gan – lai dāvinātu savam mazajam prieku. Pārsteigums par krāsainajām līnijām, ko uz papīra atstāj krītiņš, un par mammas zīmētiem zaķīšiem, auto un citiem brīnumiem mazajam radīs īstu sajūsmu.
Tātad tev būs nepieciešama liela papīra lapa – jo lielāka, jo labāk, jo bērnam vēl grūti iekļauties noteiktās robežās zīmējot. Tāpēc, ja vietas pietiks, viņš varēs sēdēt virsū uz sava mākslas darba un švīkāties apkārt, cik vien tīk. Turklāt izvēlies pietiekami biezu papīru, lai, enerģiski un no visas sirds strādājot, mazais mākslinieks neizzīmē tam cauri.
Un, protams, paši krītiņi. Kāpēc krītiņi? Tāpēc, ka ar tiem vieglāk zīmēt – zīmulis ir pārāk ciets un bērnam būs grūti atstāt ar to pietiekami saredzamas pēdas uz papīra, bet flomāsterus topošais mākslinieks viens divi saspiedīs.
Pirmajam mākslas darbam izvēlies kvalitatīvus vaska krītiņus, kas zīmē spilgti. Un vēl pievērs uzmanību, lai tiem būtu trīsstūrveida forma – bērnu fizioterapeiti apgalvo, ka šādi veidoti krītiņi labāk ieguļ mazajā rociņā un palīdz bērnam mācīties noturēt rokā pildspalvu un zīmuli, šādas iemaņas noderēs vēlāk.

Zīmešanas stundu nevajadzētu sākt ar sarežģītu formu zīmēšanu. Bērnam patiks, ja viņš spēs iemācīties atdarināt mammas veikumu, tāpēc sāc ar vienas krāsas krītiņu, ar kuru uz lapas aizkrāso krāsainus plankumus. Pēcāk var zīmēt arī dažādas, vienkāršas formas – kvadrātu, trijtūri, apli. Galvenais – komentē, ko tu dari un kas no tā visa sanācis. Ļauj arī bērnam ar savu krītiņu tev palīdzēt. Un nedusmojies, ja mazais mākslinieks cenšas zīmēt nevis savu plankumiņui, bet gan pa virsu tavējam. Tas, ja viņš trāpīs ar savu krītiņu uz tevis uzzīmētā, bērnam ir liels panākums, par ko viņš ir pelnījis uzslavu.

Sākumā neizvēlies pārāk daudz krāsu – pietiks, ja katrā mākslas stundā jums katram būs vienas krāsas krītiņš. Pastāsti bērnam, kas tā par krāsu, un nosauc kādus priekšmetus šajā krāsā, ko var redzēt tuvumā.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.