Madara ciemos pie espati.lv

Tagad, kad pakausī skaidri jūtama dzestrā rudens elpa un gaisā virmo zemes un kritušu lapu aromāts, tā vien šķiet, ka vasaras saulainie mirkļi bijuši gaužām īsi – gribas mazliet aiz astītes pieturēt, dziļāk ieelpot, lai paņemtu līdzi kaut mazu kripatiņu pārziemošanai. Bet mēs atradām savu vasaras smaržu! Šķiet, Madaras krēmos un losjonos slēpjas dažnedažādu zālīšu un puķīšu dvēselītes – tur pār pļavu drāžas rīta vējš un liegi nosmaržo kāds tikko atvēries zieds. Un kur nu vēl visas jaukās sajūtas, kad brīnumainās dabas veltes uzklātas uz tavas ādas! Gribas to visu izjust un pamēģināt? Mēs gribējām, tāpēc uzaicinājām Madaru ciemos!

Tu jau droši vien pazīsti pašmāju eko kosmētikas ražotāju Madara, kurš mūs patīkami pārsteidzis ar savu kvalitatīvo, dabīgo un arī vizuāli pievilcīgo produktu klāstu. Ar produktiem, protams, var iepazīties zaļi baltajos Madaras veikaliņos, kas nu jau nopērkama visā Latvijā, lielākajos tirdzniecības centros (t/p Alfa, t/c Spice, galerija Centrs), kā arī Kolonnā un citās tirdzniecības vietās. Bet vai tad nav tā, ka allaž nepietiek laika tā pa īstam nodoties izmēģināšanas un testēšanas burvībai?
Lai lielveikala rosība un ikdienas steiga nemulsinātu, Madara piedāvā nākt un paciemoties, lai mums, meitenēm, tīkamā un ērtā vidē parādītu un pastāstītu visu par veselīgu un patīkamu ādas kopšanu, kā arī ļaut no sirds patikas izsmaržot un izmēģināt visu, kas Madarai  somiņā. Tas mums šķita vilinošs piedāvājums, tāpēc teicām – lai iet! Ja, piemēram, krēmu mēs vēl varam uzsmērēt veikalā, tad dziļi attīrošo putu efektu varēsim izjust tikai savā vai draudzenes vannas istabā.

Madara ierodas ciemos ar ciema kukuli – gardu augu un ziedu tēju, pie kuras sākas mūsu neformālās sarunas par veselību, dabu, kosmētiku un tās lietošanas un pirkšanas paradumiem. Madaras meitenes piedāvā izķīdāt kāda mājās esoša kosmētikas līdzekļa sastāvu, lai tiekam skaidrībā, ko patiesībā liekam sev uz ādas. Mazliet bail, bet, ja jau esam nolēmušas pievērsties veselīgai ādas kopšanai, lai iet. Par lielu pārsteigumu noskaidrojas, ka eksistē arī dažādi skaistumkopšanas mīti, kuriem visas kā viena akli uzticamies – mēs taču zinām, kad jāsāk lietot pretnovecošanās krēms, kas ir celulīts…Nē? Madaras meitenes zina arī to.

Īpaši latvietēm piemērota kosmētika?

Visvairāk šajā ciemošanās reizē mūs pārsteidza dzirdētais apzīmējums “ģeokosmētika”  – tā ir kosmētika, kuras radīšanā izmantotas vietējās dabas izejvielas. Tā vairāk piemērota mūsu ādai nekā kosmētika, kas ievesta no citām valstīm, jo ādas šūnas no augiem saņem mūsu klimata apstākļiem piemērotākos aktīvo vielu kompleksus.

Madaras meitenes stāsta par augiem, kas auguši tieši mūsu reģionā, kā arī uzzinām, ka cilvēkam paaudžu paaudzēs dzīvojot noteiktā vietā, organisms piemērojas pie konkrētiem apstākļiem – klimata, pārtikas, ūdens sastāvam  un citiem faktoriem, kuri savukārt ietekmē mūsu organisma fermentu sistēmu, dzīvības procesus, izskatu, ādas un matu struktūru. Ģeogrāfiskās adaptācijas principa vadīti, vietējie augi var daudz spēcīgāk, mērķtiecīgāk un harmoniskāk iedarboties uz mūsu ādu nekā to spēj Āfrikas tuksnešos vai Āzijas kalnos augušās sugas.

Šim visam ir arī otra puse – daudzi uzskata, ka paralēli materiālajai pasaulei pastāv arī smalka enerģētiskā pasaule, un katram ģeogrāfiskajam reģionam un valstij ir savs enerģijas lauks, un, tajā dzīvojot, šai enerģijai ir jāpielāgojas. Daba ir vistiešākā saikne ar šādu reģiona enerģētisko spēku. Gan uzturā, gan ķermeņa kopšanā lietojot vietējos produktus, cilvēks spēj nolasīt augos ielikto informāciju un vieglāk adaptēties šajā vidē. Tas mums šķita vairāk nekā interesanti un lika aizdomāties – daudz veselīgāk šķiet iekosties vietējā ābolā vai vasarā starp pirkstiem saspiest sarkano ogu un zemeņu masku, tāpēc daudz saprotamāk un parocīgāk būtu lietot tepat mūsu reģionā ražotu kosmētiku ar tik ļoti vērtīgajām vietējo augu sastāvdaļām.

Madaras īsais ceļš pie patērētāja

Visas kosmētikai nepieciešamās izejvielas tomēr nav iespējams izaudzēt mūsu klimata zonā, tādēļ daļa no izejvielām nāk no visas pasaules, skaidro Madaras meitenes. Tomēr grozies kā gribi – mūsu reģionā ražotajām precēm ir īss ceļš līdz veikala plauktiem – līdz ar to saņemam svaigu, aktīvu un enerģētiski bagātu produktu. Tā kā ceļš līdz patērētājam ir daudz īsāks –var izvairīties no lieku konservantu pievienošanas, turklāt,  izvēloties pēc iespējas dabiskāku vietējā ražojuma pārtiku, apģērbus, kosmētiku, mēs saglabājam  pasaules ekosistēmu (samazinātas transporta izmaksas, gaisa piesārņojums). Pašmāju produktu lietošana ietekmē arī vietējo cilvēku labklājību un vietējas ekonomikas izaugsmi.
Kas attiecas uz “eko”, tad šobrīd tā ir vadošā tendence pasaules kosmetoloģijā, prakstiski visi pasaules zīmoli sāk attīstīt eko produktu ražošanu. Tā sakot, atgriežamies pie dabas un dabiskā. Un, kas attiecas uz Madaru, tās ekoprodukcija jau nopērkama 20 pasaules valstīs. Iespaidīgi, vai ne?

Ceļmallapu un pļavas puķu aromāta ieskautas aiztaisām visus trauciņus un uzliekam visus vāciņus. Tas bija patiešām atsvaidzinošs, uzmundrinošs un arī visai izglītojošs piedzīvojums. Ar draudzenēm izmantojam ciemošanās atlaidi un iegādajamies katra pa sev tīkamam produktam.

Pamājot Madarai ardievas, sev par lielu pārsteigumu jūtam tādu kā pacilātības, tādu kā lepnuma  sajūtu par to, ka mēs, mazie latvieši, tomēr varam tik daudz. Un arī mēs, meitenes,  tagad būsim paņēmušas sev daļiņu no mūsu ziemeļnieciskās vasaras smaržas un enerģijas, par ko, izrādās, visvairāk priecāsies mūsu āda. 

Vairāk informācijas par Madara ciemos šeit: http://www.madara-cosmetics.lv/lv/ciemos/

10 komentārs
  1. Tik ‘garšīgs’ raksts, ka noteikti sapulcināšu savas ‘Sex un lielpilsēta’ meitenes, lai tuvākajā laikā uzaicinatu MADARU ciemos!

  2. Pie manis arī ir bijusi Madara ciemos un bija ļoti jauki. Vēl tagad atceros, kā drūzmējāmies vannas istabā pie spoguļa 😉

  3. Heia! Laba doma!!! Silta sezona ar ara aktivitatem beigusies, sniega sezona (turu īkšķjus, ka šogad būs) ar āra aktivitātēm nav sakusies, būs kā piepildīt laiku lietus sezona ar aktivitatem telpas! Riktīgi iedvesmojošs raksts!

  4. Nu ko, espati.lv meitenes, varbūt vēl kādu kopīgu vakaru? 🙂 Uz vīna vakaru nepaspēju pierakstīties, bet uz šādu gan varētu atnākt.

  5. Smuks pasakums bijis. Ka ir, vai tiesam Madara pati nak ciemos? Kadi ir noteikumi: kuka, konkrets meitenu skaits, telpu atrasanas vieta?

  6. Tas, ko zinu par Madara kosmetiku – ta tiesam esot jaizlieto garantijas termina ietvaros, jo pec tam varot dabut ari pumpas ;))), tas drosi vien tamdel, ka ta tiesam ir eko kosmetika.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.