Serums sejas ādai – koncentrēts brīnumlīdzeklis?

Mūsdienās kosmētikas ražotāji arvien paplašina savu piedāvājuma klāstu. Aplūkojot veikalu plauktus, mēs tajos varam atrast arvien jaunus kopjošās kosmētikas līdzekļus, kuru kategorijas kļūst jo dienas, jo vairāk! Ir pieejami ne vien klasiskie un ikdienā nepieciešamie līdzekļi sejas ādas attīrīšanai, tonizēšanai un mitrināšanai, bet arī dažādi īpaši krēmi un serumi, kuri nereti tiek pielīdzināti brīnumdariem. Pagājušajā mēnesī espati.lv tev stāstīja par īpašajiem krēmiem, kas paredzēti ādai ap acīm un muti, kā arī kaklam un dekoltē zonai. Šoreiz mēs runāsim par īpašajiem koncentrātiem jeb serumiem. Kas ir serums un kam tas ir domāts? Ar ko tas ir tik īpašs? Vai man tas obligāti jālieto, ja vēlos izskatīties lieliski? Lasi tālāk un uzzini! Šī raksta tapšanā mūs konsultēja un savās zināšanās dalījās kompānijas "MADARA Cosmetics" līdzīpašniece un direktore Lotte Tisenkopfa-Iltnere.

Kas ir serums?

Pēc savas būtības vārds serums nozīmē pavisam ko citu, nevis kosmētisko līdzekli. Piemēram, medicīnā par serumu dēvē asinis veidojošo šķidrumu, kas nesatur sarkanos un baltos asinsķermenīšus, recēšanas faktorus un citas asins sastāvdaļas. Kosmētikas industrija šo terminu ir aizguvusi tieši no medicīnas un farmācijas zinātnēm. Tas tiek lietots tēlainā nozīmē raksturojot īpašus kosmētikas produktus. Mērķis – uzsvērt šo produktu sastāvā esošo palielināto aktīvo vielu daudzumu. Kosmētiskie serumi tiek dēvēti arī par esencēm un koncentrātiem, tādējādi vēl vairāk uzsverot sakoncentrēto aktīvo vielu daudzumu, kas atrodams šajos produktos. Taču nosaukums arī ir vienīgais, kas šos kosmētiskos līdzekļus saista ar medicīnu vai farmāciju, jo to sastāvs, atbilst pavisam normāliem kosmētiskajiem līdzekļiem – parasti tie tiek ražoti kā ūdens bāzes emulsijas vai želejas, kurām tiek pievienotas dažādas aktīvās sastāvdaļas.

Vai serums ir ikdienā nepieciešams kosmētikas līdzeklis?

Kosmētikas ražotāji un izplatītāji bieži vien tik ļoti uzsver dažādu kosmētisko serumu efektivitāti, ka rodas iespaids – ja vēlies izskatīties lieliski, tad tev noteikti ir jālieto tieši serums! Dažādo serumu reklāmas aizēno pat sejas krēmus un nereti rodas iespaids, ka tie nekam vairs neder, jo nespēj pildīt savu uzdevumu tik efektīvi kā serumi. Taču kā ir patiesībā? Vai serumam tiešām jābūt iekļautam mūsu ikdienas sevis kopšanas plānā? Atbild Lotte Tisnekopfa-Iltnere: „Serums nav ikdienā nepieciešams kosmētiskais līdzeklis. Taču tādās reizēs, kad āda ir bijusi pakļauta intensīvai nelabvēlīgai iedarbībai, piemēram, slimībai, nogurumam, stresam, skābekļa trūkumam vai saules iedarbībai, serums var būt nepieciešams kā papildinājums citiem ikdienas ādas kopšanas produktiem. Serums patiesībā satur tādas pašas aktīvās vielas kā mitrinošs līdzeklis, taču šo vielu lielāka koncentrācija veicina, to, ka mitrinošais, pretgrumbu vai enerģizējošais efekts var būt ātrāk sasniedzams. Serumu jālieto pēc vajadzības kūres veidā (parasti izlietojot vienu iepakojumu).”

Kad tad īsti ir ieteicams lietot serumu?
Kādi ir galvenie nosacījumi, kurus būtu jāņem vērā, izvērtējot, vai jālūkojas pēc kosmētiskā seruma, vai tomēr nav tādas nepieciešamības? Lotte Tisenkopfa-Iltnere iesaka sākt domāt par seruma iegādi tādās situācijās, kad reāli ir novērojama ādas vai matu veselības stāvokļa pasliktināšanās. Protams, profilaktiskos nolūkos var lietot attiecīgus serumus kūres veidā, taču ne biežāk kā reizi vai divas gadā. Viena kūre parasti ir viens kosmētiskā līdzekļa iepakojums, ja vien ražotājs nav norādījis citādāk.

Arī vecums attiecībā uz serumu lietošanu nav noteicošais faktors. Nav noteiktas tādas vecuma robežas, no kurām būtu jāsāk lietot serumi. Katrai no mums šis jautājums ir jāizvērtē individuāli. Ja jūti, ka ar ikdienas ādas kopšanas produktiem ir grūti sasniegt veselīgas, mitrinātas un starojošas ādas izskatu, tad, iespējams, ir jāapdomā seruma lietošanas iespējas.

Kādi ir serumu veidi un kas jāņem vērā izvēloties savējo?
Kosmētikas veikalos pieejamie serumu veidi, gluži tāpat kā sejas krēmi, ir dažnedažādākie. Katram no tiem ir savas funkcijas, kuras tas pilda. Ir mitrinoši serumi, kas papildus citiem mitrinošajiem līdzekļiem uzlabo nepieciešamo mitruma līmeni ādā. Ir atjaunojošie jeb pretgrumbu serumi, kas lietoti kopā ar atjaunojošu krēmu, darbojas, lai aizkavētu novecošanās pazīmju parādīšanos. Tāpat pastāv nomierinoši serumi, kas mazina ādas kairinājumu u.c. Bez visiem serumiem, kas paredzēti ādas kopšanai, ir arī, piemēram, serumi matiem, kas savukārt satur vielas, kuras veicina matu sakņu nostiprināšanos un sekmē to augšanu. 
   
Kā izvēlēties savu serumu? Kas ir pats būtiskākais, ko ņemt vērā? Atbild Lotte Tisnekopfa-Iltnere: „Izvēloties serumu, galvenais, kam jāpievērš uzmanība ir tas, kādam nolūkam šis serums ir paredzēts, un, vai tā funkcija atbilst konkrētā brīža problemātikai. Ādas tipi parasti netiek ņemti vērā, jo serumi ir vieglas konsistences produkti, kas paredzēti visiem ādas tipiem.”
Tātad, ja jūti, ka arī tev ir nepieciešamība lūkoties pēc seruma, tad pirmais, kas tev jānoskaidro – savas ādas problemātika, proti, kas ir tie iemesli, kādēļ tev būtu nepieciešams lietot serumu un nepietiek vien ar ikdienas ādas kopšanas līdzekļiem. Vadoties pēc šī novērtējuma tad arī jālūkojas pēc sev piemērotākā seruma.

Kā pareizi lietot serumu?
Kad esi izvēlējusies savu serumu, tev var rasties jautājumi – cik bieži un kā pareizi lietot serumu? Vai tas jālieto kopā ar citiem ādas ikdienas kopšanas līdzekļiem? Atbild Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Serumu var lieto no rīta un vakarā kūres veidā (viens iepakojums, vai citādi, ja tā norādījis ražotājs) uzklājot to uz attīrītas un tonizētas ādas. Serumu klāj tāpat kā sejas krēmu – pa dabiskajām sejas un kakla ādas spraiguma līnijām, ar augšupvērstām kustībām. Jāļauj serumam iesūkties aptuveni 5 – 15 minūtes un tad jāklāj mitrinošais dienas vai atjaunojošais nakts krēms. Krēma lietošana pēc seruma ir būtiska, jo serums parasti ir veidots uz ūdens bāzes un satur maz vai nesatur nemaz eļļā šķīstošās aktīvās vielas (piemēram, nozīmīgo antioksidantu E vitamīnu), kā arī nenodrošina nepieciešamo ādas aizsardzību.”

7 komentāru
  1. Nezināju, ka ar serumiem vajag būt tik uzmanīgai, es savējo smērēju jau kuro mēnesi.

  2. Man ir liels seruma iepakojums (pietiks vairak ka gadam), uz pacinas lietosanas ilgums nav noradits, ka lai tagad rikojas?

  3. Es domāju, ka ja reiz ražotājs ir izveidojis šādu lielo iepakojumu, tad arī tas ir paredzēts vienam kursam. Lieta tāda, ka ne visi serumi ir vienlīdz spēcīgi! Reizēm šis termins tiek lietots arī tādiem produktiem, kas nemaz nav tik koncentrēti!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.