Inga Rēķe – “Stenders” ir mana ideālā darba vieta

Kura gan nav turējusi rokās kādu no gardi aromātiskajiem Stenders ziepju gabaliņiem vai labsajūtā gremdējusies vannas bumbas putās! Šoruden mums nu jau tik mīļā ziepju fabrika Stenders svin savu astoto dzimšanas dienu, tāpēc espati.lv nolēma aicināt uz kafijas tasi kādu no Stenders draudzīgā kolektīva, lai uzzinātu, kādi bijuši šie astoņi gadi starp smaržīgiem ziepju gabaliņiem, putojošām vannas bumbiņām un ēterisko eļļu pudelītēm.

"Nekas nav pārāk skaists, un nekas nav pārāk dārgs," teicis kāds pasaulslavens vīrs. Bet pēc sarunas ar Stenders produktu speciālisti Ingu Rēķi, gribas to visu vēlreiz pārfrāzēt – nekas mums nevar traucēt kļūt vēl skaistākām un lutināt sevi vēl vairāk, jo to taču pierāda ar katru gadu pieaugošais Stendera produktu klāsts.
Ar Ingu likumsakarīgi tiekamies Stenders jaunākā brāļa Emīla Gustava šokolādes kafejnīcā, kur rīta enerģijas deva tiek gūta nevis ar kafiju, bet gan karstas uzmudrinošas melnās školādes devu. Un saruna var sākties.

Stenders svin savu astoto dzimšanas dienu. Arī jūs esat viena no tiem cilvēkiem, kuri bijuši ar Stenderu kopā jau ievērojamu laika sprīdi. Kāds bija sākums?

Jā, esmu Stenderā jau septiņus gadus. Sākumā biju pārdevēja, mani pieņēma "otrajā" iesaukumā.  Bija 2002.gads, kad ļoti daudzi meklēja darbu, tāpēc varu teikt, ka izturēju ļoti lielu konkursu. Jāatzīstas, ka mani pieņēma darbā ar ļoti lielām šaubām, jo visas pārējās meitenes bija jaunas, bet es jau biju "nobriedusi" meitene. Priekšnieks (Jānis Bērziņš – red.piez.) pats vadīja pārrunas un teica: "Viņai ir daudz gadu." Jaunās ir apsviedīgākas, viņas var apmācīt, enerģiskākas, jo galvenais jau nav produkts, mēs varam nopirkt ziepes, ar ko nomazgāties, arī citur. Bērziņa kungs lika uzsvaru tieši uz komunikāciju ar klientiem. Un man, protams, jautāja, vai es spēšu parunāt ar cilvēkiem. Un es teicu: "Jā! Ja tas nav uz ielas, pilnīgi noteikti." Komunkācijai ir ļoti liela nozīme, tev ar savu pozitīvo attieksmi cilvēkam jāliek justies labi, komfortabli. Es, gatavojot pārdevējiem mācību materiālus, ļoti daudz lasīju par mārketingu, par dažādām saskarsmes formām, par uzvedības modeļiem un par tirdzniecību. Jo mēs gribam, lai cilvēks nāk tieši uz mūsu veikalu nevis iet uz citu, kur ir līdzīga produkcija.

Tātad jūs sevi pierādījāt.

Jā. vēlāk no pārdevējas kļuvu par vecāko pārdevēju, pēc tam man uzticēja apmācīt jaunās meitenes. Priekšniecība pavēroja, kā es strādāju, ko es stāstu un izlēma, ka es to spēšu. Stāstu ne tikai par produktiem, bet ievirzu arī tajā, kas attiecas uz viņu sfēru – tu drīksti būt droša un drīksti būt pati. Principā apmācības vadītāja ir mans sirds darbs. Agrāk es darīju abus darbus – stāvēju aiz letes un mācīju arī pārdevējas.

Vai pati esat izmēģinājusi visus Stendera piedāvātos produktus?

Jā, protams, es cenšos to darīt, un mums uzņēmumā ir ļoti laba tradīcija – tikko rodas jauns produkts, visām pārdevējām tas tiek nodots testēšanai, un viņas raksta arī atsauksmes. Tādā veidā mūsu meitenes tiek tādā kā obligātā kārtā ar šiem produktiem iepazīstinātas. Un tad šis stāstījums par produktu ir pavisam cits. Man pašai no Stendera ļoti patik ziepes. Es nemaz vairs nevaru iedomāties lietot kādu citu nevis mūsu pašu produktu. To sastāvā ir tādas lietas, kas ļoti piesaista un arī aromāti ir brinišķīgi. Es izvēlos visus tos produktus, kuru sastāvā ir ēteriskās eļļas. Mans favorīts viennozīmīgi ir ābolu – kanēļu losjons. Kā es saku – tas ir ar "blaknītēm", jo tam ir ļoti interesanta iedarbība. Uz ādu tas iedarbojas sildoši, un meitenes konstatējušas, ka vasarā  tas atbaida odus, bet pievilina vīriešus. Kanēļa aromāts patiešām ir sildošs, erotisks un fantāziju raisošs. Katrā ziņā tas mums ir tāds ļoti interesants produkts. Tad vēl mums ir meža ogu jogurta ziepes un bumbas. Arī tās es esmu pati mēģinājusi, un varu tiekt, ka efekts ir fantastisks, tās ir maigas ar saldu aromātu, kas šajā rudenīgajā laikā rada ļoti patīkamas sajūtas.Vai izmēģināt arī citu produkciju, kas līdzīga Stenderam?

Īpaši nē, dažreiz kādā gada tirdziņā intereses pēc ir gadījies iegādāties un pamēģināt kādu līdzīgu produktu. Jā, un pārsvarā atviegloti nopušos – mūsu produkti man patīk labāk.

Kam pieder jauno produktu idejas?

Pie tā strādā vesela radošā grupa. Protams, galva ir Jānis Bērziņš. Viņš ir ļoti kreatīvs, ar interesantām idejām un arī ļoti mērķtiecīgs. Pie tā strādā arī ražošanas vadītāja, mārketinga vadītāja un  es . Protams, šie visi produkti ir arī jāpārzin. Mums ir milzīga produktu grāmata ar aprakstiem, sastāvu, kuru jebkurš var šķirstīt, mācīties, iegūt pat tādu informāciju – kur kāds augs ir audzis, no kurienes šo eļļu iegūst, kādas ir lapas auglīši, rieksti. Visa šī informācija palīdz komunikācijā ar klientu. Jo mēs jau nevēlamies izmantot dažādus atslēgvārdus, lai "atslēgtu" klienta maku, tas tie ir vārdi uz cilvēka sirdi, lai viņš šeit un šajā vietā sajustos labi – jā, mani šeit gaida, mani šeit saprot, un man iedos tieši to, par ko es sapņoju.

Visgarākās rindas pie jūsu produktu plauktiem droši vien var vērot Ziemassvētkos.

Jā, tā ir gan. Mēs jau pašlaik sākam gatavoties svētkiem, tas praktiski notiek jau pēc Jāņiem, ražošana strādā uz pilnu jaudu, veido uzkrājumus, jo uz šo laiku arī ārvalstis ļoti intensīvi pieprasa mūsu produkciju. Šogad gatavosim dāvaniņas ļoti demokrātiskās cenās, lai cilvēki varētu iepriecināt katru mīļo un tuvo. Tagad, šajos grūtajos laikos sievietes tieši sevi lutina mazāk, bet tuviniekiem neko nežēlo. Tā tomēr ir dāvana, kas noderēs vienmēr, un sagādās arī prieku. Katru reizi, lietojot skrubīti, ziepes, tu atcerēsies par dāvinātāju, saņemsi šo labsajūtas porciju. Īpaši svētkiem mēs piemeklējam arī aromātus, kā arī rūpējamies par pārsteigumiem. Arī šoreiz būs jauna vannas bumbiņa tieši Ziemassvētku noskaņās. Arī mūsu "Sniega pika" nekur nepazudīs.

Pēdājā laikā sevišķi novērojama cilvēku tieksme uz visu dabīgo, atpakaļ pie  dabas.

Jā, cilvēks jau saprot, ka tas steidzīgais dzīves ritms nekādu dižu labumu nenes. Viņš saprot, ka īsti labi nav, un meklē mierinājumu dabā. Dabā viss notiek pa vecam, tā ir tā vērtība, pie kuras var atgriezties.

Kā jums pašai patīk atpūsties?

Man pašai vislabākā atpūta ir nodarbošanās maiņa. Ja man ir pusstunda brīva laika, ko pavadīt dārzā un papriecāties par bagātīgo ābolu ražu, tad esmu laimīga. Arī, ja tieku pie šūšanas vai adīšanas, tā ir visaugstākā labsajūtas pakāpe. Un, protams, draudzenes! Diemžēl tikšanās ar meitenēm sanāk tikai aptuveni reizi divos mēnešos, bet tad no sirds. Šajās reizēs visi mājinieki tiek deportēti un mēs trijātā varam izpausties. Reiz mūsu tikšanos no malas vēroja mans dēls un jautāja: "Kā tas iespējams, ka jūs visas trīs runājat reizē, katra par savu tēmu, pēc tam vēl viena otrai atbildat un visu saprotat."

16. un 17.oktobrī Stenders kopā ar PAA vannu fabriku aicina uz vērienīgu pasākumu, kurā gan ar Stenders produktiem, gan cilvēkiem, kas to visu veidojuši,  varēs satikties aci pret aci. Ko interesanatu Stenders saviem apmeklētājiem piedāvās?

Pirmkārt, jāatnāk tāpēc, lai redzētu, kā sev var sagādāt prieku ar vienkāršiem paņēmieniem, kas šajā tumšajā laikā būtu patiešām nepieciešams. Mēs stāstīsim rādīsim, aicināsim iedziļināties. Pati darbošos pie ēterisko eļļu galda. Tās cilvēkam parāda, kas viņam dzīvē visvairāk nepieciešams, pēc kā viņš ilgojas, kas ir viņa vērtības dotajā brīdī. Arī ar smaržām taču gadās, ka otrā dienā pēc nopirkšanas tās vairs nepatīk, jo vakar tu gluži vienkārši esi juties  pavisam citādi. Atlasot ēteriskās eļļas, es centīšos pateikt, kas dotajā brīdī cilvēkam ir nepieciešams un kuri no Stendera produktiem to varētu sniegt. Tālāk cilvēks varēs iet pie nākamā galda un izmēģināt kādu produktu, kura sastāvā būs šī ēteriskā eļļa. Protams, būs iespēja šos produktus arī iegādāties, jo, ja kaut ko ļoti, ļoti gribas un ļoti, ļoti vajag, nevajag sev atteikt. Bet galvenais ir tas, ka varēs izgatavot savu talismanu ar savām šābrīža sajūtām, atklājumiem. Tā būs aromatizēta sirsniņa, kurā tiks sapludinātas izvēlētās aromātiskās eļļas manā vadībā, jo es palīdzēšu ar vajadzīgo eļļu attiecību. Grūtos brīžos šo talismanu varēs pasmaržot un just atbalstu, jo ēteriskās eļļas, kā es parasti saku, ir tāda "apkopēju brigāde".  Tās sakārto katra savu vietiņu, savu stūrīti cilvēkā, jo visas eļļas ir "sakārtojošas", tikai katrai ir savs plauktiņš. Katrā ziņā rezultāts vienmēr ir labs. Domas kļūst skaidrākas, haoss no galvas ir prom un var dzīvot tālāk. Tas viss mani pašu patiešām interesē, jo jau bērnībā manas mīļākās grāmatas bija mammas diagnostikas grāmata, vecāsmātes zāļu grāmatas un sešdesmito gadu kosmētikas grāmatu izdevumi. Mani, protams, interesē ne tikai emocionālais skatījums, bet arī teorētiskais pamatojums šīm lietām.

Tad jau var teikt, ka esat atradusi sev ideāli piemērotu darbu?

Tā ir, intuitīvi jau bērnībā esmu izvēlējusies savu ceļu. Un tā godīgi – tad, kad tu darbā nodarbojies ar savu hobiju, to jau var saukt par vislielāko veiksmi.  

9 komentāru
  1. nepieņemt cilvēku darbā tikai tāpēc, ka ir pāri 30mit, ir cūcība, bet nekas, to cilvēku kuriem ir pāri 50mit utt paliek arvien vairāk, tā ka, darba devējiem nāksies mainīt savu attieksmi.

  2. fui, šitā nedabīgā ķēpa, tas pats kas drogās tikai dārgāk. Visu to pašu un vēl labāku par smieklīgām naudiņām var uztaisīt mājās.

  3. Nu gan, uztisīsi man arī? neviens jau tev neliek pirkt, taisi, ja ir laiks, vēlēšanās. Man patīk, ka smuki iesaiņo un vēl smržo, par visu padomāts.

  4. Stenders pret saviem darbiniekiem izturas necienīgi, te viņa sarakstījusi brīnumlietas, cik jauki tur strādāt… nu jā viņai jauki, bet pārējiem kas ir zem viņas ir gatavās mocības izsūc pēdējo sūlu no cilvēka….
    un iemesls kāpēc viņa pieņem jaunus cilvēkus līdz 30mit ir tāpēc ka tie vēl nezina savas tiesības un strādā savā iespējams pirmajā darbā par neatbilstoši zemu samaksu un lielkām darba stundām un apjomiem… lūk tā ir mārketinga stratēģijā kā čakarēt jaunus cilvēkus un pati vairāk pelnītu no tā naudu, jo labi speciālisti pēc 30mit prasītu attiecūgu samaksu par darbu un normālu darba laiku…

  5. Viduvēja produkcija. Patīkams dizains. Nošoikots no poļiem. Nošpikoju no Stendera un uzbrūvēju pati. Sanāk labi un lēti. Lai veicas!!1

  6. Ha, esmu bijis pasākumā, kur piedalījās arī meitenes no Stendera. To rūgtumu, naidu un izmisumu, kas nāca no viņām, nenovēlu nevienam darba devējam. Turklāt, plaģiātiskās produkcijas ‘ražošanas’ noslēpumi tiek glabāti tik rūpīgi, darbiniekiem nav atļauts ieiet nevienā no ražošanas telpām. pat ne ekskursijā darba vadītāja klātbūtnē. Patiesībā, pretīgi.

  7. Ir dzirdēts, ka dažas dāmas no Stendera savulaik aizgājušas tieši dēl tā, ka produkcija nemaz tik dabīga vairs nav. Viņas tagad taisa savu produkciju ar nosaukumu “Trejdeviņi”???

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.