Kuri dabūs Oskaru?

Visvairāk nomināciju Oskara balvām ieguvusi filma The Curious Case of Benjamin Button (Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu), kas cīnīsies par godalgām 13 kategorijās.

Desmit kategorijās nominēta šā gada balvu sezonā lielus panākumus guvusī britu režisora Denija Boila filma Slumdog Millionaire (Graustu miljonārs) par kāda bāreņa dzīves gaitām, kurš, nākdams no Mumbajas graustu padibenēm, sasniedz bagātību virsotnes, uzvarot spēlē Gribi būt miljonārs.

Supervaroņa Betmena sāgas jaunākā filma Dark Knight (Tumšais bruņinieks) nominēta astoņās kategorijās, tāpat kā režisora Gasa Van Santa biogrāfiskā filma Milk, kas stāsta par homoseksuālo ASV politiķi Hārviju Milku.

Kā jau gaidīts, pērn mirušais austrāliešu aktieris Hīts Ledžers nominēts labākā otrā plāna aktiera kategorijā par ļaundara Džokera lomu filmā Dark Knight. Pārējās Betmena sāgas nominācijas ir tehniskajās kategorijās.

The Curious Case of Benjamin Button saņemtās 13 nominācijas tikai par vienu atpaliek no nomināciju rekorda – 1997.gada romantiskais grāvējs Titanic (Titāniks) tika nominēts 14 kategorijās.

Starp The Curious Case of Benjamin Button nominācijām ir labākā aktiera kategorija galvenās lomas atveidotājam Bredam Pitam, labākā režisora kategorija Deividam Finčeram, labākā otrā plāna aktrise Taradži P. Hensone un labākais adaptētais scenārijs.

Deivida Finčera episkais mīlas stāsts ar Bredu Pitu galvenajā lomā lielā mērā ignorēts šajā balvu sezonā, kurā dominēja Boila Slumdog Millionaire.

The Curious Case of Benjamin Button un Slumdog Millionaire par gada labākās filmas godu sacentīsies ar Milk, politisko drāmu Frost/Nixon (Frosts/Niksons) un nacisma drāmu The Reader (Lasītājs).

Gada labākā režisora balvai nominēti Denijs Boils (Slumdog Millionaire), Deividis Finčers (The Curious Case of Benjamin Button), Stīvens Doldrijs (The Reader), Gass Van Sants (Milk) un Rons Hovards (Frost/Nixon).

Par labākā aktiera godu sacentīsies Breds Pits, Mikijs Rurks, Šons Penns, Frenks Langella un Ričards Dženkins.
Amerikāņu aktrise Merila Strīpa, kurai pieder Oskara nomināciju rekords, tikusi pie savas 15.nominācijas par mūķenes atveidošanu filmā Doubt (Šaubas).

Līdz ar Merilu Strīpu uz labākās aktrises balvu pretendē Andželina Džolija, Keita Vinsleta, Anna Hataveja un Melisa Leo.

Prestižās ASV Kinoakadēmijas balvas tiks pasniegtas 22.februārī Holivudas teātrī Kodak. Svinīgo ceremoniju vadīs austrāliešu aktieris Hjū Džekmens.

81."Oskara" balvu nomināciju saraksts:

Gada labākā filma:
Slumdog Millionaire;
Milk;
Frost/Nixon;
The Curious Case of Benjamin Button;
The Reader.

Gada labākais režisors:
Denijs Boils (Slumdog Millionaire);
Deividis Finčers (The Curious Case of Benjamin Button);
Stīvens Doldrijs (The Reader);
Gass Van Sants (Milk);
Rons Hovards (Frost/Nixon).

Labākais aktieris:
Breds Pits (The Curious Case of Benjamin Button);
Mikijs Rurks (The Wrestler);
Šons Penns (Milk);
Frenks Langella (Frost/Nixon);
Ričards Dženkins (The Visitor).

Labākā aktrise:
Anna Hataveja (Rachel Getting Married);
Andželina Džolija (Changeling);
Merila Strīpa (Doubt);
Keita Vinsleta (The Reader);
Melisa Leo (Frozen River).

Labākā otrā plāna aktrise:
Eimija Adamsa (Doubt);
Penelope Krusa (Vicky Cristina Barcelona);
Viola Deivisa (Doubt);
Marisa Tomeja (The Wrestler);
Taradži P. Hensone (The Curious Case of Benjamin Button).

Labākais otrā plāna aktieris:
Maikls Šenons (Revolutionary Road);
Roberts Daunijs Juniors (Tropic Thunder);
Džošs Brolins (Milk);
Filips Sīmors-Hofmens (Doubt);
Hīts Ledžers (The Dark Knight).

Labākā animācijas filma:
Bolt;
Kung Fu Panda;
Wall-E.

Labākā filma ārzemju valodā:
The Baader Meinhof Complex (Vācija);
Waltz With Bashir (Izraēla);
The Class (Francija);
Departures (Japāna);
Revanche (Austrija).

3 komentāru
  1. oi, dzirdēju ka Slumdog Millionaire filmā tajā miljonāra spēlē bij baigi “grūti” jautājumi izdomāti, vajadzētu noskatīties :))

  2. Es domāju, ka Oskaru dabūs Bendžamins – tāda filma sen nebija redzēta. Aizgāju gulēt ar kamolu kaklā un vēl no rīta varēju sākt raudāt… Un Graustu miljonārs arī ir filma, kas jāredz- man baigi patika. Tās ir filmas, pie kurām nevar aizmigt!!!

  3. Esmu redzējusi trīs no tām, kuras visdaudzsološākās – Bendžmainu, Miljonār un Betmenu. Gribētos jau to Milk arī, jo rādās, ka varētu būt labs gabals. Starp citu The Visitor ir laba filma, to gan pie mums droši, ka nerādīs. Doubt ar Merilu bija nu tā…un tā arī nav viņas labākā loma.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.