Lielbritānijas sievietēm krīzes laikā klājas grūtāk nekā vīriešiem

Sievietēm Lielbritānijā pašreizējās ekonomiskās lejupslīdes laikā klājas krietni grūtāk nekā vīriešiem, teikts Lielbritānijas Arodbiedrību kongresa (TUC) paziņojumā.

TUC dati liecina, ka bezdarbnieču skaits pērnā gada pirmajos deviņos mēnešos pieaudzis par 2,3%, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā vīriešu vidū.

Savukārt iepriekšējā recesijas periodā pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā bezdarbnieču līmenis bija krietni zemāks par vīriešu bezdarbnieku līmeni.

Sākotnējās aplēses arī vēsta, ka bezdarbnieku skaits Lielbritānijā decembrī pieaudzis par 85 000, un tas ir straujākais kāpums kopš deviņdesmito gadu sākuma.

TUC norāda, ka pašreizējā ekonomiskā lejupslīde būs grūtāka sievietēm, jo mūsdienās pieaudzis nodarbināto sieviešu skaits un aizvien vairāk mājsaimniecību tiek uzturētas galvenokārt no sieviešu ieņēmumiem.

Šoreiz darba vietas tiks likvidētas visā ekonomikā, nevis tikai nozarēs, kur galvenokārt strādā vīrieši.

"Taču bezdarbnieku skaita pieaugumam vīriešu vidū, visticamāk, tiks pievērsta lielāka uzmanība, jo sievietes mēdz strādāt nelielos uzņēmumos, kur darba vietu likvidēšanai mediji nepievērš uzmanību," uzskata TUC.

Arodbiedrību kongress vēsta, ka ir pāragri spriest, vai šī tendence turpināsies arī nākotnē, taču statistikas dati norāda, ka sieviešu darba vietas būs vairāk apdraudētas, nekā iepriekš.

TUC arī ir mudinājusi valdību īstenot noteiktus pasākumus, lai sievietēm palīdzētu atgūt zaudētās darba vietas.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.