Ideālu korektors

Kādu laiku atpakaļ man likās, ka Godmanis fotogrāfijā nav diezgan izskatīgs un es viņam ar pildspalvu piezīmēju garāku bārdu un brilles kā Veidenbaumam. Es zinu, tā dara visi. Piezīmē fočenēs ausis un ragus un vēl sazin ko. Bet citiem tas ir darbs. Viņus sauc par retušētājiem vai kā moderni reklāmas biznesā sauc, par art director. Kādam slavenam aktierim no alus reklāmas, piemēram, ieliek zobus ar Adobe Photoshop palīdzību, par ko saņem tieši tādu pašu piķi kā zobārsts, kurš varētu ielikt tam aktierim lieliskas un noderīgas zobu protēzes. Protams protēzes jau ar nav nekas dabīgs, bet vismaz kalpo barības smalcināšanai. Tādu skaistuma korektoru ir diezgan daudz. Plastiskie ķirurgi, frizieri, zobārsti utt.
Bet vai tiešam tas viss ir vajadzīgs? Nu piemēram pieaudzētie mati vai tās fiņķikļuškas, ko manikīra speciālists salipina sievietēm uz nagiem kautkādu skaistuma ideālu vārdā vai aparāts ar ko var pāris seansos iegūt kūpinātas vistas paskatu un krāsu.
Mhm, bla, bla, bla. Skaistuma etaloni uz ko tiekties ir bijuši vienmēr. Piemēram meitene Anete, kuru vārdā nesauksim. Man ir grūti noticēt, ka viņas īstās krūtis bija mazas un kroplas un lūpas kā zivij. Bet ir jādara, jo kā teicis Rainis, pastāvēs, kas mainīsies!. Galvenais ir nedomāt vajag vai nevajag kautkādā veidā sevi mainīt fiziski un kādām metodēm. Vai gadījumā ši dzīšanās pēc kautkāda nedabīgā perfekcionisma nav masveida pašpietiekamības kolapse? Mūsdienās jau neviens vairs īsti netic, ka balti zobi nav balināti un smuki pupi ir īsti………..

16 komentārs
 1. nu un tad, lai netic. man galvenais, ka smuki tie pupi, kam man jātic – īsti vai nē? A par kūpināto vistu – tātas tak viņas visas vasarā ir, nu gribas arī ziemā, un tad? Man patīk. Nav obigāti staigāt bālā ģīmī ar sasarkušu degunu, jo iesnas, sals un vēl nez kas. Nu nava smuki. Bet tu, Nil, ņem tās baltās un ar tiem pupiem smukajiem un dabīgajiem. Es izlasi netaisīšu, ņemšu ar pupiem un tādu kūpinātāku 😀

 2. Nil, bet vai Tu, godīgi, roku uz sirds liekot, varētu pateikt, ka Tev meitene, kas solārijā guvusi mērenu iedegumu (ne pārcepusies), regulāri apmeklā frizieri, arī krāso matus, ne jau sazin ko tur uz galvas veido, bet tā, lai izskatās kopti, mērenās devās lieto kosmētiku, izceļot savu dabisko skaistumu, ok, maybe ar pieliktiem nadziņiem (nevajag uzreiz iedomāties 10cm garus visās varavīksnes krāsās & ar visām iespējamām dekoracijām) – tādiem estētieskiem, vidēji gariem, franču manikīru, piemēram, tērpta sev piemērotās, stilīgās, bet tajā pašā laikā – estētiskās drēbītēs & vēl piedevām – ar staltu stāju, pašpārliecinātību sirdī & acu skatienā (& to visu lielā mērā palīdz iegūt apziņa, ka izskaties lieliski) liktos drīzāk nepievilcīga, salīdzinājumā ar superdabiskuma parauga ar zilganpelēku ādas nokrāsu, aplūzušiem matu galiem, neizraustītām uzacīm, aplupušu manīkīru un visam tam kaomplektā vēl – sakumpušu stāju (jo trūkst pārliecības par sevi & savu ārējo izskatu)?! Ja jā – tas ir Tavas pilnīgas & galīgas tiesības! Gaumes jautājums!
  Bet nu ar to visu gribēju patiekt – nevajag jau skatīties tikai uz pārmērību upuriem, saprātīgās devās arī mākslīgās “fiņķikļuškas” lieliski papildina sievietes tēlu, izceļot dabisko skaistumu un radot koptu, patīkamu koptēlu

 3. bet, ja runājam tā tīri par dabiskumu (par ko, ja pareizi sapratu, bija Tava galvenā doma) – mūsdienās, lai sevi sakoptu un padarītu estētiski pievilcīgu, reti kura metode ir dabiska!

 4. Mēs sekojam modei, arī sūtot viens otram sms un meilus, nevis vēstules ar pasta baložu palīdzību. Lai ērtāk. Tā pat meitene izvelās uzlikt mākslīgos nagus, un apmeklēt manikīri reizi 2-3 nedēļās, nevis katru nedēļu, Jā, modes skubinata, bet ari – lai ērtak! Turklāt modei ticis sekots vienmēr! Tad jau šis viss būtu pilnīgs nieks salīdzinajumā ar sevis mocīšanu iespīlējot korsetē, ietērpšanos n-tos kg smagās kleitās, miltu ķepēšanu matos, aziātu meitenīšu kāju tīšanu (lai mazāka pēda, kaut arī pirkstiņi lauzti un kropli) utt utjpr… Mode ir viena no cilvēka dzīves sastāvdaļām un tas tā bijis praktiski vienmēr! Katra paša cilvēka individuāla izvēle un gaumes jautājums – tai sekot, vai nē! Manuprat, galvenais – lai viss ir ar mēru 🙂

 5. cita starpā mana bloga ieraksts ir par mēra sajūtu un ne parko citu 🙂

  p.s.
  meitenīšu kāju tīšanai ir stipri nosacits sakars ar nodevām modei

 6. hehe, sorry, tad nebūšu uzķērusi Tavu domu:) vnk man tas drīzāk izklausījās pēc kategoriska jebkā mākslīga & modes kā tādas nolieguma…

 7. atbildot uz Tavu priekšpēdējā teikumā izteikto jautājumu… zin, kā ir – tās visas lietas, visi pribambasi pārmērīgā daudzumā, solārijs pārmērīgā daudzumā, pārāk īsi svārki, pārāk dziļi dekoltē (bet, uzsveru, PĀRMĒRĪGĀ DAUDZUMĀ, nevis normas, saprāta & estētikas robežās) ir sava veida centieni nomaskēt kompleksus & neapmierinātību ar sevi

 8. Nagles jaunkundze, bet vai Tu, godīgi, roku uz sirds liekot, varētu pateikt, ka meitene, kura solārijā ir pārcepusies un izskatās pēc grillētas vistas, pati to atzīs, ka ir pārcentusies? Man liekas, ka nē. Rodas jautājums – kas kuram ir “mērens iedegums” :))

 9. Pilnīgi noteikti – nē, neatzīs! mērens iedegums, manuprāt, ir +/- tas optimālais variants, ko iesaka ārsti – darmatologi, kosmetologi & citi speciālisti – tāds, kāds rodas, solāriju apmeklējot 2-4 reizes mēnesī (atkarībā no ādas tipa)

 10. Jā, par tā solārija vistiņām ar piekrītu! Tur jau patiesībā pat ir slimība snosaukums – tanomānija! Kādreiz pirms pāris gadiem strādāju solāriju studijā un nu godīgi sakot esmu pat atteikusi cilvēkam maksimālo sauļošanās laiku un cik labi,ka tagad pieņems likumu, ka līdz 18 gaudu vecumam nedrīkstēs sauļoties bez vecāku atļaujas! 🙂
  par ķirurģisku iejaukšanos piekrītu, bet man lieks, ka katra no mums tomēr var atļauties pieaudzēt nagus, ragus, matus vai sazin ko tur, ja vien tas nav skalpeļa pasākums! Jo to takš tik vienkārši un elementāri var dabūt nost! Ko nevarētu teikt par silikoniem un botuksiem !

 11. Man ir silikona krūtis. Bet līdz šim nekad un nevienam nav radusies pat aizdoma, ka tās ir plastiskās ķirurģijas rezultāts. Kāpēc gan neizmantot šīs dienas iespējas, ja daba bija mani apbižojusi? Nelaime ir tajā, ka visi tie silikonu krūšu pretinieki vienmēr uzbur ainiņu ar Pamelas krūtīm. Man ir B izmērs, izskatās dabiski un jūtos lieliksi.

 12. Bet es gribu samazināt krūtis. Pilnīgi nopietni. Un tā arī būs iejaukšanās. Jo man kā reiz ir uzbraukuši – tā ar leilajiem pupiem, droši vien sabāzusi kaut ko. Bet savs DD kaitina un traucē. Izskatos par 5kg apaļāka, nekā esmu. Un ja man radīsies lieki līdzekļi, man būs pie kājas, ko kāds domā par plastisko ķirurģiju. Solārijs – jā nav veselīgi, izskatās ne visai utt., bet visi ir leili cilvēki, visi zina sekas, un visiem vīriešiem ir izvēle, čupoties ar kūpinātu vistu vai nē. Galvenais jau, ka tā kūpinātā ir laimīga, un ja es esmu laimīga, man pilnīgi pie pakaļas, kas notiek ar to kūpināto un kā viņai dzīvē veicas. Esmu pieķērusi sevi pie tā, ka šķendējos par citiem tikai tad, kad neesmu apmierināta ar sevi. bet, ja esmu, tad nav dzīvē nekāda stresa vai aizkaitinājuma.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.