KAĶIS plēš mēbeles – ko darīt?

Kaķis mājās sagādā ne tikai prieku, bet arī rūpes. Viena no galvenajām problēmām – četrkājainais mīlulis plēš mēbeles. Šoreiz skaidrojām, kādēļ kaķi to dara, un piedāvājam 4 veidus, kādos cīnīties ar šo kaķa nelāgo paradumu!

VAI ASINA NAGUS?
Valda uzskats, ka kaķi plēš mēbeles, lai asinātu nagus. Patiesībā tas ir mīts. Kaķi mēbeles plēš, lai atbrīvotos no nolietotā naga slāņa un atsegtu jauno nagu. Mēbeles tiek plēstas arī, lai trenētu nagu ievilkšanas un izvilkšanas sistēmu, kā arī lai iezīmētu savu teritoriju ar dziedzeriem, kas atrodas ķepās. Tās visas ir būtiskas dzīvnieka nepieciešamības, nevis niķi, tādēļ kaķim vietu, kur nagus asināt jānodrošina obligāti!

4 VEIDI KĀ CĪNĪTIES AR MĒBEĻU PLĒŠANU
KAĶU MĒTRA. Ja vēlies atradināt kaķi no mēbeļu plēšanas, pirmkārt un galvenokārt nopērc vai izgatavo kaķim savu „mēbeli”. Ja dzīvnieks nagu trenažieri ignorē, iesmaržini to ar kaķu mētru – tā padarīsi priekšmetu kaķim tīkamāku.

CITRUSAUGI. Viena no iespējām, kā atradināt četrkājaino mīluli no nagu trīšanas nevēlamās vietās, ir kaķa iemīļotāko mēbeļu iesmaržināšana ar citrona vai apelsīna smaržu. Tomēr risinājums ir efektīvs īslaicīgi – kad smarža izgaros, kaķis visticamāk atgriezīsies pie vecajiem paradumiem.


LĪMLENTE.
Iedarbīgs risinājums pieauguša kaķa paradumu mainīšanai, ir mēbeļu aplīmēšana ar abpusējo līmlenti. Kaķiem nepatīk lipīgi priekšmeti un visticamāk pēc pirmās nagu saskarsmes ar līmlenti, tavs mīlulis vēl ilgi nevēlēsies šo pieredzi atkārtot.

NAGU KOPŠANA.
Regulāri apgriez kaķa nagu galus. Tā mazināsies kaķa vajadzība atbrīvoties no traucējošās daļas paša spēkiem. Tomēr atceries – nagi jāgriež uzmanīgi! Nekādā gadījumā nedrīkst iegriezt asinsvadā, jo tas dzīvnieku var nobiedēt uz ilgu laiku. Labāk pirmajā reizē dodies pie veterināra un lūdz, lai tev nodemonstrē, kā nagus apgriezt pareizi.
 

3 komentāru
  1. Smiekli sanāca iedomājoties, ko mans minka teiktu par to līplentu 😀 Pārbītos ne pa jokam noteikti 😀

  2. Man paziņa kaķi dresēja ar vieglu citronūdeni. Katru reizi kaķis kaut ko noziedzās, viņam šo smidzināja virsū (ne purnā, bet kaut vai uz dibena, vēlāk laizoties tāpat jutīs skābumu). Protams, jāsoda uzreiz, nevis pēc kāda laika, citādāk zvēriņš nesapratīs, par ko gan.

  3. Varu ieteikt pārvalkus dīvāniem, šos pārvalkus kaķi neaiztiek un Jūsu mīkstās mēbeles būs “glābtas”. [cenzēts]baz.lv 29435406

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.