Kāju kopšana vasarā

Iestājoties siltajam laikam, mēs savas slēgtās kurpītes nomainām pret vaļējām sandalēm, tāpēc pastiprināta uzmanība tiek pievērsta kāju un pēdu skaistumam.  Protams, vienkāršākais veids, kā sakopt pēdas, ir pedikīra apmeklējums, taču kājas ikdienā vari kopt arī mājas apstākļos, lai tās vienmēr būtu “formā”.

Pēdu skaistumam allaž derēs dažādas vanniņas. Pēc dienas, kas pavadīta staigājot vai stāvot kājās, tu noteikti gribēsi atpūtināt pēdas. Receptes ir dažādas, atkarībā no tavu pēdu stāvokļa – tās ir rupjākas vai maigākas. Patiesībā pēdas ir jāmazgā katru dienu, bet der atcerēties, ka pārāk ilga kāju mērcēšana nav vēlama, jo tiek iznīcināta dabiskā tauku aizsargkārtiņa, tāpēc vannot kājas vajadzētu aptuveni 10 minūtes un labāk vannas sāls vai piena vanniņās, jo ziepjūdens var ādu sausināt.

Sausa āda uz pēdām
var radīt daudz problēmu, tai skaitā arī tulznas, jo tās daudz vieglāk uzberzt, ja āda nav mitrināta, tāpēc katru dienu vēlams lietot mitrinošu kāju krēmu. Ja pēdas regulāri tiek mitrinātas, iespējams izvairīties no nopietnākām pēdu problēmām (piemēram, papēžu sprēgāšanas).

Pēdu atpūtināšanai derēs parasta kāju pamērcēšana vannas sāls vai piena vanniņā. Sāls mazinās noguruma sajūtu un arī tūsku, bet vannas piens palīdzēs mīkstināt ādu. Ja āda uz pēdām ir raupjāka, to ieteicams ar pēdu vīlīti vai pumeku  noberzt. Nevajadzētu sabiezējušo ādu griezt ar šķērēm, jo nogriežot pārāk lielu ādas daudzumu, pēdas var tiks savainotas un staigāšana tad būs sāpīga.

Īpaši raupjām pēdām ieteicams ir pēdu skrubis, kuru lieto pēc pēdu mērcēšanas. Ar skrubi jādarbojas rūpīgi, noberžot pat katru pirksta spilventiņu atsevišķi. Kad skrubis noskalots, pēdas sasmērē ar barojošu krēmu, uzvelk kokvilnas zeķītes un ar tām dodas pie miera. No rīta pēdu āda būs maiga un patīkama.

Pēdām ļoti labi līdz citrona sula, ar ko var ierīvēt pēdas tāpat vien vai arī sagatavot kāju masku, kuras sastāvā būs citronu sula, olīveļļa un medus. Pēdas jāietin pārtikas plēvē, jāievelk tās siltās zeķītēs un 20 minūtes jāpatur. Pēc tam masku noskalo. 

Ja tev ļoti patīk vasarā staigāt ar basām kājām, arī šeit jābūt uzmanīgai. Uzreiz  pēc pedikīra nav ieteicams staigāt basām kājām pa zemi, labāk pāris dienas pagaidi un tad droši izbaudi pastaigu pa mīksto zālīti. Bet jāuzmanās ar basām kājām staigāt pa mežu vai kūdru, jo uz pēdām var rasties plaisas, āda mēdz būt uznēmība pret meža zemes skābumu.
 
Rūpēties par pēdām nepieciešams visu gadu, pirmām kārtām jau, pievēršot uzmanību apaviem, kādus tu valkā. Nekādā gadījumā nevajag kājas mocīt ar nepiemērotām, pārāk augstām vai neērtām kurpēm.

2 komentāru
  1. Zekes, pec vakara kaju nomazgasanas un sasmeresanas ar kremu ir vienkarsi obligata padarisana, savadak nemaz nevar!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.