KĀ panākt, lai viņš tevi APPREC?

Īstais kāzu gadalaiks ir klāt. Daudzas no mums ir domājušas – gribu apprecēties vasarā, tā, lai visapkārt smaržo, zied, lai staigāšana pār septiņiem tiltiem būtu patīkamāka, un mičošana varētu notikt ārā – zem zvaigžņotām debesīm. Ir tikai viens "bet"! Viņš tevi neprec, kaut gan bildinājumu gaidi jau labu laika sprīdi. Sirds nemierīgi salecas gan Ziemassvētkos, gan dzimšanas dienā, gan kādas šķietami īpašas un romantiskas pastaigas laikā… Nekā. Tas nenotiek. Kāpēc? Un ko darīt?

Ir dažas viltības, kuras tev varētu palīdzēt vest mīļoto pie prāta vai vismaz uzvedināt uz pareizā ceļa, ja iestūrēšana laulības ostā ir tavs dzīves sapnis. Mēģini vadīties pēc šiem mazajiem ieteikumiem un gaidi rezultātu.

Nekad nerunā par kāzām. Ja redzi jaunlaulātos pie Brīvības pieminekļa vai uz tiltiņa Bastejkalnā, kur laimīgais pāris pie metāla margām piestiprina zeltītu piekaramo atslēdziņu kā laulības simbolu, nereaģē! izliecies, ka tevi ne mazākajā mērā neinteresē notiekošais, tajā brīdī kaut vai notīri kurpes. Ja filmā, kuru kopīgi skatīties, parādās kāzu aina, mazliet garlaikoti nožāvājies. Ejot uz draugu kāzām, ik pa laikam "panīdi" par ceremonijas garumu, nejēdzīgo mūziku un bezgaumīgo torti. Pēc pasākuma kaut kad neaizmirsti it kā pa jokam izmest : "Apsoli, ka nekad man neliksi ko tādu piedzīvot."

Paud žēlumu pret precētiem pāriem un tiem, kas saderinājušies. Ja dodaties ciemos pie veciem draugiem, kuri, izrādās, tikko saderinājušies vai apprecējušies, un piedevām drīz gatavojas tikt pie bērniņa, skaties uz draudzeni un runā ar viņiem tā, it kā tie būtu ļoti jauki, bet patversmē nokļuvuši suņuki, kuriem nepieciešams citu atbalsts. Dieva dēļ, nesaki savam izredzētajam: "Cik viņi izskatījās laimīgi!" Tā vietā tu šo faktu ignorē un liec manīt, ka tev sarunas laikā bija neizsakāmi garlaicīgi.

Izklaidējies un brauc ceļojumos ar draudzenēm. Kurš gan teica, ka tev visas savas brīvdienas un arī garāks atvaļinājums jāpavada kopā tikai ar savu vīrieti? Tu taču esi brīva sieviete, vari plānot savus gājienus uz pludmali, mājas ballīti un kino kopā ar citām meitenēm. Paņem pudeli vīna vai – vēl trakāk, tekilas, un aiziet dzīvē! Arī kādā īsākā ceļojumā dodies tikai ar meitenēm vien. Protams, ka skumsi pēc viņa, bet viņš taču tik un tā nezinās, ka katru vakaru ar draudzenēm runā tikai par viņu. Toties tava mīļotā iztēlē uzplaiksnīs dažādas ainiņas ar mežonīgām dejām tekilas iespaidā un, pasarg Dievs, nepazīstamu pievilcīgu vīriešu sabiedrībā!

Nesteidzies viņu iepazīstināt ar saviem vecākiem. Protams, šā iepazīšanās var notikt nejauši, bet nekādā gadījumā īpaši neorganizē šīs tikšanās. Ziemassvētkos neaicini viņu svinēt svētkus ar savu ģimeni. Kad grasies braukt viena un viņš tev jautā, kāpēc nav ielūgts vai nevar braukt līdzi, saki: "Protams, ka varam braukt, kopā, tikai gribēju tev aiztaupīt pūles." Viņš būs mazliet aizvainots, bet tajā pašā laikā arī novērtēs tavu saudzējošo lēmumu.

Nekad, nekad neievācies pie viņa uz dzīvi. Šis ir obligātais noteikums. Bet, ja tu jau esi ievākusies un padzīvojusies, bet bildinājums nav izskanējis, domā ieganstu, lai izvāktos. Atstāj tikai dažas personīgās mantas – higiēniskās paketes vai dezodorantu, varbūt krūšturi, kas būs seksīgs atgādinājums par tevi. Kad esat padzīvojušies atsevišķi, izdomā iemeslu, lai uz nedēļu ievāktos pie viņa – mājās nebūs karstais ūdens, atbraukusi radiniece no laukiem, ar kuru nevēlies pavadīt kopā visu laiku, utt. Padari šo īso kopdzīves laiku par paradīzi zemes virsū. Neuzdod viņam liekus jautājumus par to, kur pēc darba tik ilgi aizkavējies, sagaidi ar smaidu un skūpstiem. Pagatavo viņam gardus našķus laikam, kad viņš pa TV skatīsies sporta spēles, pievienojies viņam un izrādi interesi, pajautā šo to par spēles noteikumiem. Staigā pievilcīgā paskatā, atrodi sev seksīgas mājas drēbes. Saved kārtībā mājokli, tā, lai viss spīdētu un laistītos.

Un tad pēkšņi – karstais ūdens ir pieslēgts, radi aizbraukuši! Tu dodies atpakaļ uz savu mājokli. Arī to dari ne bez specefektiem. Kārtīgi izvēdini māju, lai pamatīgi  jūtams vēsumiņš, iztukšo ledusskapi, atstāj zīmīti: "Paldies par jauko nedēļu! Bučas! Sazvanamies!". Tad izslēdz gaismu un ej. Augstākais pēc mēneša būtu jāseko reakcijai, kas apliecinātu, ka tevi pazaudēt viņš nevēlas pilnīgi un galīgi nemaz.

Un ja teiksi, šāda krāpšanās taču ne pie kā laba nenoved, pilnīgi pareizi – tikko gredzens būs tev pirkstā, vari droši sākt atzīties, ka hokejs nav tavs mīļākais sporta veids un auto ziņas nav tavs iecienītākais raidījums. Tieši tā – līdz ar laulības dzīvi  tiešām nāk pārmaiņas, jo, ja tā nebūtu, kādēļ gan mēs tik ļoti tiektos apprecēties?

62 komentāru
 1. Es drīzāk domāju, ka viņš nolemtu, ka ir labi dzīvot tādā brīvībā un precēties noteikti nevajadzētu, lai nesabojātu šo visu ar laulības dzīves rutīnu 😀

 2. Ja nopietni, tad mēŗķtiecīgi sito piekopjot, ticu, ka rezultāts būs, tikai vajag dzelzs nervus un apņēmību. Man būtu bail, ka viņš ko nepareizu nepadomā, ja atsakos pie viņa ievākties vai braucu viena ceļojumā. Ir jau vīrieši, kuri kļūst lepni vai apvainojas. Bet tad aju atkal ir jautājums par to, vai tas ir tavs “īstais’, ja greizsirdības dēļ pamet.

 3. Jautri ta jautri tikai visas šis lietas ved tikai uz to, lai jūs NEKAD neapprecētos. Protams, ka cilvēkus pavelk pievilkšanas un atgrūšanas spēlītes, bet visam teuzrkstītajam ir baigi mazs sakars ar tuvināšanos skaistajiem bildinājuma vārdiem.

 4. Vienam varu piekrist, ja visu laiku īdēsi, vai dosi “smalkus” mājiens par tēmu: gribu precēties, visticamāk paliksi vecmeitās.

 5. Braukšana kaut kur ar draudzenēm, vai izvākšanās no viņa dzīvokļa tikai tad darbojas, ja dari to ar pilnīgu iekšēju pārliecībuu un mieru. Tā, ka tas nelauž tev visas ribas un sirdi un tu puņķojies spilvenā. Spēles ir viegli spēlēt, ja attiecībās ir vairāk aprēķina un prāta, nekā jūtu.

 6. Vakar redzēju teicamu ainu Mēžparka bērnu laukumiņā. Tur viens pāris apstaigāja visas bērnu atrakcijas un rūpīgi vēroja mazos. Man bija iespaids, ka viņi gara acīm redz savu turpmāko atvasi te spēlējoties un iztēlojas kā tas būs. Izskatījās visai komiski, bet saskanīgi. Tāpēc man šķiet, ka arī ir vērts, nevis šausmināties par laulības dzīves šausmām un nelaimību, bet gan vērst sava vīrieša uzmanību uz laimīgiem pāriem. Beigās jūs gluži kā šie divi topoši vecāki skatīsieties uz laimīgiem laulātiem pāriem ar maigumu acīs. Un tad jau – kāds iemesls arī jums nekļūt par laimīgu PRECĒTU pāri?

 7. 😀 sasmējos, labs! Tā kā kāzas gluži nav manas dzīves lielākais mērķis, lai gan pieļauju, ka tādas būs, liekas smieklīgi tā cīnīties, lai mani apprec.. 😉
  Lai tomēr veicas visām, kam ļoti ļoti gribas! 😉

 8. Ancei ir ko teikt par šo tēmu, vienkārši par garu tas būs… vienīgi!? ja viņš par to nerunā, tas nozīmē, ka viņš to visu negrib, baidas… vai ko?

 9. Es arī sasmējos par rakstu, bet savukārt par beibītēm, kuras apgalvo, ka viņām precēšanās ir vienaldzīga, es arī sasmejos. Man ir paziņas, kuras apgalvo to pašu. Tikai tā nelaime, ka atklātības brīžos nez kāpēc atklāas, ka gribas gan to vīrieti, gan ģimeni, gan bērnus. Tikai nesanāk. Un tā bravūra – ai man pofig – tāda sevis pasargāšana vien ir. Nu principā tāpat kā šai rakstā poza – man jau vispār kāzas un precēti cilvēki udzen šermuļus. Kam tad mēs te īsti meolojam?…

 10. Tieši tā, ja vīrietis vairās pats pa ršīm tēmām runāt, viņš toč negrib precēties. Un visas tās jautrās darbības būs vien, lai izklaidētu sevi un draudzenes ar feiniem stāstiem, bet, nevis, lai panāktu, ka viņš apprec. Dažkārt jau darbojas, ka tu tā nejsuši satiec kādu citu, tad greizsirdības dēļ pamestais ir gatavs pat apprecēties. Tikai, uz kā tad balstīsies tāda savienība?

 11. Tieši tā, tad tāds “suns uz siena kaudzes” vien sanāk..

 12. ir kuras prec un ir tās, kuras mīl ;))))

  es ar kādu laiku gaidu! bet neplānoju piekopt rakstā minēto taktiku 😉

 13. He,he.. izsmējos vēderu turēdama! Paldies, pirmdiena un nedēļa būs izdevusies.. 😀

 14. Pilnīgs stulbums!Kas tas par sviestu vispār uzrakstīts? Neko bezjēdzīgāku neesmu lasījusi šajā portālā:(

 15. Jā,tā kautkā tā kā pa daudz tas viss….
  Galvenais jau neļaut viņam noprast ka uz visiem 100% piederi viņam,tad jau arī ātrāk varēs sagaidīt to lielo dienu,bet ja viņš zin,ka Tu nekad viņu nepametīsi,jo gribi precēties ar viņu kādu dienu,tad jau gan nesagaidīt laikam…

 16. °Nu augstaak mineetaas lietas vismaz man kaa dzjekam liktu domaat par VISU ko, TIKAI NE par kaazaam un preceeshanam.
  Ja man kaazas buutu vienaldziigas, tad augstaakmineeto faktu noveerojums man izraisiiti atvieglojumu.
  Ja kaazas buutu mans meerkjis, tad vismaz droshi zinaatu, ka jaameklee cita kandidatuura
  😀
  Bet ja raksts domaats kaa humorinsh un iereeciens, zjetons – labi sanaacis 🙂

 17. Bet ko darīt, ja ir foršas attiecības ar puisi. Es viņu mīlu, un liekas viņš mani arī, esam jau vairākus gadus kopā, bet viņš atklāti arī pasaka, ka līdz gadiem četrdesmit nedomā ne par bērniem, ne precēšanos. Es gan ceru, ka viņš vēl pārdomās, kad sasniegs noteiktu briedumu utml..bet varbūt es vienkārši esmu naiva.

 18. Bet ko darīt, ja ir foršas attiecības ar puisi. Es viņu mīlu, un liekas viņš mani arī, esam jau vairākus gadus kopā, bet viņš atklāti arī pasaka, ka līdz gadiem četrdesmit nedomā ne par bērniem, ne precēšanos. Es gan ceru, ka viņš vēl pārdomās, kad sasniegs noteiktu briedumu utml..bet varbūt es vienkārši esmu naiva.

 19. Paldies Martais par rakstu, īstenībā viens no labākajiem, ko esmu šeit lasījusi. 🙂
  Žēl tikai, ka komentāros to neuztver tik nopietni, cik gribētos.

 20. Eh, es vispār pa dzīvi smiedama vien, smiedama vien.. 😉 Un vēl man ir pārliecība, ka notikumi dzīvē nav jāpanāk ar varu, tie notiek paši par sevi.. 😉 Arī kāzas.. Tā, ka mieru tikai mieru! Vairāk baudam dzīvi un pārstājam tik ļoti censties! 😉

 21. No veču viedokļa – mums visvairāk uz nerviem spēlē tas, ka meitene pati sāk rosīties kāzu virzienā. Tādi nejaušie un atbilstošā kontekstā smalki ironiskie un it kā pa jokam palaistie teksti kā „Vai, man taču arī jāsāk kaut kas domāt!” čalim liek reāli saspicēt ausis – „Pag, a ko es te kūkoju?!”. Vislielākais niķis mums ir – lauzt sevī dogmu, ka „nekur viņa nedēsies”. Tie, kas vispār ir precami, sāks domāt pareizā virzienā.

 22. bezsakars. kurš idiots uz ko šādu uzķertos. viņā vienkārši padomātu, ka tā sievieteir neemocionāla maita kuru neinteresē kopīga nākotne. un viņš meklēs kādu kura to grib. šādi var tikai atgrūst. murgs!!!

 23. Varbūt, bet arī saprotošā, jaukā draudzene, kas vienmēr ir blakus un atbalsta u n saprot, netiks novērtēta. Kāpēc kaut ko mainīt, ja ir tik labi? Un visiem mums iekšā sēž bailes no saistībām un patīk tā sajūta, ka varam darīt pa savam (kaut arī ja nedaram, bet tā sajūta ir patīkama)..kāpēc lai vīrietis precēots? Bet pajiet gadi, iestājas rutīna, šaubas, vai tā ir īstā sieviete (hormonu uzplūdi taču beigušies, vairs nav kā sākumā) un bildinājumu saņemt iespējams varbūt tikai paliekot stāvoklī.. Kāds tad ir risinājums? Laikam jau pašā sākumā vajadzēja būt gudrākai un viltīgākai..

 24. Nu… tie pirmie ieteikumi par kāzām un attieksmi pret precētajiem varbūt kādam nostrādā, taču, zinot to, ka nevienam, it īpaši jau vīriešiem, nepatīk saņemt atraidījumu, tad labāk tā nedarīt. Jo skaidrs, ka vīrietis pirms bildināšanas tomēr noskaidros, vai iecerētā vispār vēlas precēties. Un to var uzzināt pēc attieksmes pret citiem precētajiem utt. Ja atklāti paudīsi nepatiku, ka man jau nu to galīgi nevajag, tad vīrietis i nemaz neriskēs dabūt “Nē” uz jautājumu “Vai kļūsi par manu sievu?”.

 25. Nu šādi rīkojoties tiešām nevienu nekad neapprecēs. Šausmas!!! Kas tie par padomiem. Viņš ar steigu no tādas ar tik nenopietnu attieksmi aizmuks.

 26. Intersenti kāda veidojas kopdzīve, ja tā sāk ar tādiem it kā sīkiem, bet fundamentāliem meliem? Kas ir laulību mērķis – statuss – precēta sieva, vai veidot apvienību starp diviem patiešām mīlošiem cilvēkiem?
  Mana pieredze rāda, ka – ja vīrietis grib precēties viņš to arī dara, ja viņš tam vēl nav gatavs = negrib, nav ko dzīt zirgus, nekas labs no tā nesenāk.

 27. Nekad neesmu sapratusi kāpēc par visām varītēm jāaprecas… Lai pēc tam atkal oficiāli varētu šķirties?

 28. Nu man jau liekas, ka vīrietis pēc šādiem gadījumiem padomās, ka sieviete negrib būt ar viņu kopā un tagad meklē ieganstus, lai šķirtos… Ja es būtu vīrietis, tad tā noteikti padomātu… 😀
  Un… jā, pirmais galīgi garām… 🙂

 29. Veci var stimulēt viņam raidīts dāmas signāls, ka viņa apprecēsies tik un tā – labāk jau ar šito veci, bet ja šis spurojas pretī, tad neko darīt, tad – ar citu. Un tad tas vecis jūt, ka nemaz tādu vēso čali negribas spēlēt. Viņš redz, ka tā dāma reāli var arī pacelt cepuri un aizprecēties prom, atstājot viņu ar garu degunu. Veči šādus pašlepnuma graušanas riskus nepieļauj un no tukšas muldēšanas, ka „pagaidām nē” sāk par to lietu domāt nopietni. Nu, ja nopietni „Nē!”, tad neko. Nu, mēdz taču būt arī tā… Bet ja nopietni „vienkārši jāsaņemas”, tas viss sāk kustēt uz pozitīvo – altāra – pusi.

 30. Smejaties vai nē…bet man bija situācija ar savu pašreizējos puisi! Es neesmu no tām kura skaļi blaus ka negribu kāzas un bērnus!ja varētu,tad būtu jau tagad!Aizrunājos ar savu līgavaini par šo tēmu! Protams,ka viņa atbilde bija ka tam tagad nav ne laika ne līdzekļu,bet nākotnē tas viss noteikti būs! Pati sevi tagad esmu tā nostādījusi- “tagad nē”. Nu lūk…mans līgavainis sāk dziedāt tagad citu dziesmiņu- nopirksim savu dzīvoklīti vasarā,tad arī bērniņi un viss pārējais! un cik ļoti viņš to visu vēlas! Humors 😀 bet dažreiz šādi ieteikumi arī der…tikai jāzin kad un vai tas otrs tiešām jūs nepasūtīs…;)

 31. Tas nekam neder! Epic fail! Vīrietis to nesapratīs, viņam būs tik labi un ērti, ka tas tā paliks, un ja kādreiz nonāksiet līdz tiešai sarunai, no viņa nāksies dzirdēt: “Bet tu taču nevēleis precēties, tev nepatīk kāzas, tev žēl precētos pārus” Vīriešiem viss ir jāpasaka tieši, cik reižu nav nācies vilties, kad manus mājienus draugs iztulko pavisam savādāk, vai nesaprot… Mājienus ne jau par tēmu kāzas, par daudz vienkāršākām lietām…. :))

 32. Nu tad tā – smejieties vien, bet te ir liela daļa patiesības. Tikko vīrietis jutīs, ka viņam atkal ir jāiekaro un baidīsies pazaudēt, rīkosies. ne visi, protams. Bet manā gadījumā notiek tieši tā. kad esmu mīļa, laba, cilvēks pierod pēc laiciņa, un jau deguns mākoņos, tāpat taču viss ir brīnišķīgi, bet tikko bija doma – ai nav vērts, veltīšu vairāk laika sev un izklaidēšos, jo te nekas nebūs, tā uzreiz parādījās pastiprināta interese par to, ko daru, kur eju, varētu kopā biežāķ, sāk interesēties, kas tad man īsti patik, kā izremontēt dzīvokli utt.

 33. man viss… pilnīgi viss bija pretēji rakstītajam. mēs apprecējāmies pēc 6 gadiem un vairākkārtējiem meģinājumiem iet katrs savu ceļu. mīlestība tomēr šajā faktā ir pats galvenais. viss pārējais ir otršķirīgi. ja vīrietis jutīs, ka esi īstā, agrāk vai vēlāk nonāks pie secinājuma nostiprināt attiecības juridiski. jautājums ir citā. vīrietim drīzāk varētu būt bail no kāzu procesa kā tādā. visi tie ļembasti, būšana uzmanības centrā. tas bija tas, no kā baidījās mans vīrs, bet beigās viss bija vislabākajā kārtībā un notika tieši tajā brīdī, kad visi apstākļi bija sakrituši vienkārši perfekti 🙂

 34. Tas ir nožēlojami, ja sieviete ar kaut kādiem trikiem cenšās dabūt vīrieti pie prcībām. Ja būs īstais cilvēks un patiesas jūtas viss notiks pats no sevis un saņemsiet negaidītu bildīnājumu. Nez kāds būtu prieks no tā, ja saderināšanās gredzens tiktu ” izdīkts”.

 35. Vismaz 60% no augstākminētā ir stulbākais, ko esmu lasījusi. Holivudas filmas sižeta cienīgi paņēmieni, kā tikt pie vīra. Ja jārīkojas šādi, varbūt vajag ieiet aukstā dušā un padomāt, kāpēc vispār dzīties pēc kāzām un laulības, ja tajā visā nav ne grama kaut kā smalka un īsta.

 36. Triki, ne triki, bet ir meitenes, kuras prec un ir meitenes, kuras neprec. Un nevis tāpēc, ka viņas sliktākas vai nesmukākas vai dumjākas, bet vienkārši viņu uzvedību medelis ir tāds, kas nekādi nemudina vīrieti precēties. Neesu psiholoģe nepateiksu, kas tieši – vai tas ir pārāk liels čomiskums, vai pārāk liela sapratne..bet vienkārši viņas neprec.. Un varbūt, ja šīs sievietes tikai nedadz pamainītu savu uzvedību..viņas arī pamainītu citu attieksmi pret viņām..un atrastos tas īstais (kurš ne tikai ir īstais lai kopā dzīvotu) bet arī lai apprecētu..

 37. Vai tiešām autore pati tic šeit sarakstītajām muļķībām?
  “atstāj higiēniskās paketes kā seksīgu atgādinājumu par sevi…”
  tā tik uz priekšu!

 38. Man puisis pats lūdza pie viņa pārvākties,ja izdomātu tādu gājienu ar braukāšanu šurpu turpu domāju ka būtu lielas problēmas ar nesaprašanu un greizsirdību, jo tādos brīžos sadpmāties var da jeb ko..Un draugu kāzās diez vai varētu ko nejauku teikt

 39. Atstāj tikai dažas personīgās mantas – higiēniskās paketes vai dezodorantu, varbūt krūšturi, kas būs seksīgs atgādinājums par tevi. nu gan seksiigs atgaadinaajums

 40. Nu nezinu. Ja mana draudzene šādi izdarītos, tad ar to arī viss būtu beidzies, nemaz nerunājot par domām precēties! Tā teikt- negribi, nevajag!

 41. Izklausās aizraujoši un manuprāt tas strādā, tikai jāmāk to lomu spēlēt. Un lai iet dēt visas, kas apgalvo, ka šis nav pats jaukākais raksts.

 42. Nezinu, cik esmu runājusi ar draugiem – puišiem,par šādu tēmu, visi kā viens pateikuši, ka ja būtu tāda situācija, visticamāk viņi atmestu ar roku un par tādām kāzām nemaz nesāktu domāt – tur jau būtu visādas blakus domas, viņi sadomātos par to ko tu nemaz nevēlētos lai viņi aizdomājas.
  Ja gribēs apprecēt – apprecēs, ja nav lemts, tad nav.
  Nav ko ar viltu pieprecināt.

 43. Cosmpolitan stila raksts, pat neizsauca smaidu. Sekls un jēls. Ja autore pieturās pie šiem principiem, tad nav brīnums, ka joprojām nav precējusies.

 44. Nu šis der attiecību sākumā, ne viss, bet daļa, lai kādu vīrieti savaldzinātu. Bet vīrietis var padomāt, ka sieviete ir nenopietna un vieglprātīga, savukārt padživojot un tad pēkšņi izvācoties un atstājot vien bikstītes vai krūsturši vīrietis domās, ka viān ir aizgājusi vai viņai viņš neinteresē un meklēs sev citu sievieti.

 45. es, savukāŗt, ieteiktu turēties pa gabalu no vīrieša, kurš tevi negrib precēt. nav vērts, tik un tā nekas labs tur nesanāks.

 46. Drīzāk – točna viņš neprecēs Tevi, ja klausīsi šiem ieteikumiem. Tie ir pretēji mājieni ka TU NEGRIBI PRECĒTIES.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.