Kā fotografēt bērnu, lai izdotos SKAISTAS bildes?

Jo vairāk tu apzinies, cik ātri bērns aug, jo vairāk gribas viņu iemūžināt skaistās fotogrāfijās, lai pēcāk būtu atmiņas gan pašai, gan bērnam. Gribas iemūžināt gan visus tos brīžus, kad kaut kas noticis pirmo reizi, gan arī smukākās drēbes, tuvākos radiniekus un draugus ar mazuli, un galu galā – vienkārši skaistas bildes, ko aizsūtīt krusttēvam, kas dzīvo ārzemēs. Par ko jāpadomā, lai fotogrāfijas izdotos baudāmas? 

6 SVARĪGAS LIETAS, KAS JĀŅEM VĒRĀ, FOTOGRAFĒJOT BĒRNU
Noskaņojums.
Jo mazāks bērns, jo vairāk viņa iegribām vecāki pakļaujas. Galu galā zīdainīšu gadījumā tās pat nav iegribas, bet vajadzības, ko bērns pauž. Diemžēl otrādi šis nedarbojas, un pieaugušo vēlmēm mazie pakļaujas visai retāk un tikai pieaugot. Tāpēc ja vēlies pēc iespējas labākas bildes, nogaidi, kad bērnam būs labs noskaņojums. Nekāda foto sesija nesanāks, ja mazulis niķosies, nespēs noturēt uzmanību, gribēs mammai klēpī un citādi izrādīs savu nepatiku pret pastāvošo kārtību. Iesakām arī iepriekš padomāt par to, vai izvēlētajā laikā mazais būs paēdis, tīrām autiņbiksītēm un izgulējies – visiem zināms, ka tieši šie ir galvenie priekšnoteikumi, lai cilvēks justos apmierināts ar sevi un dzīvi.

Ārējais izskats. Pirms pati tiec fotografēta tu taču parasti saķemmē matus un uzkrāso lūpas vai vismaz ieskaties spogulī, lai konstatētu, ka viss ir savā vietās, nekas liekas nav redzams un izcelts tiek tas, kas jāizceļ. Tiešā tāpat pirms bildēšanas novērtē savu lolojumu: vai mute tīra? Vai ap kaklu nav palicis priekšautiņš no pusdienām? Vai pusdienu saturs nav nonācis no šķīvja uz apģērba? Vai matiņi saķemmēti un galvas rota nav sagriezusies? Vai puikas krekls nav izlīdis no biksēm? Galu galā – vai mazais ģērbjoties uzvilcis vienādas zeķes? Un neaizmirsti par apģērbu vai vismaz aksesuāru saskaņošu gan bērna paša tērpā, gan pārējiem foto sesijas dalībniekiem savā starpā – tas radīs vienotu kopainu.

Uzmanības noturēšana. Ne vienmēr bērniem fotogrāfijās jāsēž mierīgi klēpī saliktām rociņām, tieši pretēji – parasti visinteresantākās ir tās bildes, kurās bērni darbojas. Tomēr diez vai tu būsi apmierināta ar rezultātu, ja mazie ziķeri nepārtraukti centīsies aizmukt no tevis izplānotās un bildēšanai iekārtotās vietas. Tāpēc jau laicīgi izdomā, kādas rotaļlietas piedāvāsi (varbūt kādu jaunu grāmatiņu vai tornī liekamos klučus?). Ja fotogrāfe būsi tu pati, varu sarunāt, ka bērna tētis, brālis vai vecmāmiņa izpalīdz, piesaistot bērna skatienu fotoaparātam ar skaņu un grimašu palīdzību. Jo labāk pazīsi savu bērnu, jo labāk zināsi, kas tieši viņa uzmanību var noturēt ilgāk par dažām minūtēm. 

Vide. Vienalga, vai bildēšanās notiks iekštelpā vai ārpus tām, pats galvenais, kā jau vienmēr, ir lai vide būtu bērnam droša. Vislabākās bildes izdosies bērnam ierastā vidē, piemēram, pašu māju rotaļu stūrītī ar mīļākajām mantām vai rotaļu laukumā, kuru iekļaujat ikdienas pastaigās. Ja esi nolēmusi par labu iekštelpām, parūpējies, lai fons būtu vienkrāsains, vislabāk gaišos toņos – tas labāk atstaros gaismu, radot kvalitatīvas bildes iespaidu. Bildes, kas fotografētas uz sadzīviska fona, neradīs profesionālu iespaidu. Ārpus telpām vislabākās bildes sanāks pie dabas un dienas gaismā, vēlams saulainā dienā – tad krāsas izskatīsies košākās un galu galā pati bildēšanās būs daudz patīkamāka. Pie jūras, ar baloniem izrotātā meža pļaviņā vai pilsētas parkā – vieta, lai paliek tavā ziņā. Ideāli, ja izdosies apvienot ar patīkamu brīvdienu atpūtu ģimenes lokā!

Sižets. Skatītājiem interesantākās vienmēr ir tematiskās fotosesijas, kurās, apģērbs, vide un dekorācijas ir saskaņotas un veltītas, kādam konkrētam notikumam, piemēram, ģimenes Ziemassvētku fotosesija, bildēšanās par godu bērna pirmajai dzimšanas dienai, tēva-dēla bildēšanās un tamlīdzīgi. Sižets var būt arī pavisam vienkāršs – piemēram, bildēts tiek prieks par tikko saņemtu dzimšanas dienas dāvanu, vai ar vecvecākiem kopā pavadīta diena, varbūt lauku sētas apmeklējums un iepazīšanās ar dzīvnieciņiem, varbūt zoodārza apmeklējums.

Zīdaiņu fotografēšanas specifika. Lai kā negribētos atzīt, vienīgie cilvēki, kuri būtu gatavi aplūkot zīdaini, bildētu katru dienu vienādā rakursā uz pārtinamās virsmas, ir vecāki un vecvecāki. Ja bildes paredzētas publiskākai apskatei, nevis atmiņu albumam par bēbīti, labāk izvēlies bildēt mazuļa dzīves brīžus, jo pozu maiņa šajā vecumā vēl nevar būt aktuāla. Fotografē nevis vienkārši uz vēdera vai muguras guļošu bērniņu, bet, piemēram, krustvecāku apciemojumu, pirmo tuvāko iepazīšanos ar mājas mīluli, smieklīgas sejas izteiksmes, pirmo apsēšanās un kājās celšanās mēģinājumu. Laba ideja, ir iemūžināt mazo katru mēnesi dzimšanas dienā datumā, blakus izveidojot atbilstošo ciparu (piemēram, 3 mēnešu jubilejā mazulim blakus novietots cipars 3), ka izveidots no mēnesim atbilstošiem atribūtiem, piemēram, decembrī ar eglīšu rotājumiem, bet uz Lieldienām ar krāsotām olām. Pavisam mazie ir arī pateicīgi modes demonstrētāji – vari mazo sabildēt visos stilīgākajos tērpos, kas ir bērniņa garderobē (īpaši tāpēc, ka tie tik ātri paliks par mazu), papildus mudinot mazo pasmieties vai smaidīt, varbūt izbāzt mēli. Bildes sanāks jaukas un varēsi izveidot foto sienu mazuļa guļamistabā.

2 komentāru
  1. Tagad jau ar telefonu visvisādus kadrus var noķert. Agrāk gan, kamēr iestellē kameru, kamēr saspiež, kamēr fotostudijā sataisa bildes…

  2. Es tagad nožēloju, ka savulaik nesafotografēju savus bērnus, šodien nav pat īsti ko parādīt viņu izredzētajiem.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.