20 ikdienas lietas, kas UZLABO garastāvokli un liek justies LAIMĪGĀKĀM

Kas ir laime? Ir grūti atbildēt, vai ne? Un tomēr – ir brīži, kad tu jūties tik labi! Jā – tu jūties laimīga! Un ne vienmēr tam vajag kaut ko lielu… Reizēm pietiek ar pavisam mazu ikdienas lietu, lai justos labi. Lai saprastu, ka dzīve tomēr ir tik sasodīti forša! Lūk, 20 ikdienas lietas, kas var ļaut tev justies laimīgākai – esi tāda!

SMAIDI! Smaidi katru dienu! Tas jau sen ir zinātniski pierādīts, ka smaids, pat tad, ja nav īsts, tik un tā uzlabo garastāvokli un liek mums justies laimīgākām. Paskaties apkārt – tev taču ir tik daudz lietu, par kurām pasmaidīt!

ĶER SAULI! Saules ietekmē ikviens kļūst kustīgāks, lustīgāks un laimīgāks! Ja arī visu dienu nākas pavadīt telpās, izmanto pārtraukumu, dodies ārā un noķer saulīti. Kaut tikai 5 minūtes, bet ļaujies – pavērs seju pret sauli, aiztaisi acis un izbaudi!

IZMANTO KRĀSAS! Krāsām ir ietekme uz mums un mūsu garastāvokli. Ja vēlies justies laimīgāka, ielaid krāsas savā ikdienā – gan telpās, kurās uzturies, gan savā apģērbā. Košas un dzīvespriecīgas krāsas uzlabo garastāvokli un liek pasmaidīt!

SMARŽO PĒC AUGĻIEM! Augļu smarža rada laimes sajūtu – nopērc augļu smaržas! Tas var būt jebkurš aromāts, kas iet pie sirds – izvēle veikalos taču ir tik liela. Derēs gan augļi, piemēram, mango, gan ogas, piemēram, zemenes. Esi smaržīga un laimīga!

PRIECĀJIES PAR ZIEDIEM! Ziedi vāzē uz galda automātiski uzlabo garastāvokli. Ja nav, kas uzdāvina, nopērc pati! Padari to par ieradumu – ļaujies ziedu smaržai un skaistumam. Arī dabā esot – apstājies un pasmaržo ziedus, papriecājies par tiem!

APSKAUJIES! Kad tu pēdējo reizi apskāvies? Apskaujies ar saviem mīļajiem! Ar vīru, ar bērniem, ar draudzeni. Tas ir tik vienkārši, bet iedarbīgi, jo apskaušanās un samīļošanās aktivizē mūsu labsajūtu!

IZLASI GRĀMATU! Nopērc vai paņem bibliotēkā labu grāmatu un ļaujies tai. Lasīšana sagādā prieku, ļauj atpūsties un arī padara tevi ar dzīvi apmierinātāku un laimīgāku – izmēģini!

SKŪPSTIES! Nevis maza pierastā rīta un vakara bučiņa, bet kārtīgs skūpts! Kā torezi, kad vēl tikko sākāt satikties – ilgi, gardi un kaislīgi. Tavam vīrietim noteikti patiks un tu redzēsi – smaids ielavīsies jūsu abu sejās!

UZSPĒLĒ SPĒLI! Šovakar nevis ieslēdziet televizoru, bet uzspēlējiet kādu galda spēli. Paši, kopā ar bērniem, draugiem vai vecākiem. Laba galda spēle ir smieklu un laimes terapija – labs garastāvoklis un nedomāšana ne par ko citu garantēta!

IESTĀDI AUGU! Vislabāk tādu, kas zied. Kop to, rūpējies un gaidi – tas uzziedēs tev par prieku! Dārza darbi, tāpat kā istabas augu kopšana ir lieta, kas noņem stresu, ļauj būt ar dabu un liek justies laimīgākai. Kamēr neizmēģināsi, nesapratīsi!

IZEJ SVAIGĀ GAISĀ! Nekas neuzlabo garastāvokli labāk, kā svaigs gaiss! Pastaiga svaigā gaisā spēj aiznest prom gan ikdienas satraukumu, gan problēmas un kreņķus. Ļaujies smaržām un skaņām, izbaudi svaigumu. Ideālā variantā – dodies un baudi svaigumu kaut kur pie dabas.

NEDARI NEKO! Reizēm vajag arī tā. Nedari neko un ļauj sev paslinkot. Tas ļauj atpūsties, sakārtot domas, nomierināties un paskatīties apkārt, lai saprastu, ka tev taču ir tik daudz par ko priecāties un tu esi laimīga!

IZBAUDI KULTŪRU! Laba teātra izrāde, koncerts, izstāde vai jebkas, kas patīk, ir baudījums prātam un dvēselei. Tas ļauj justies labāk un laimīgākai. Ideāli, ja kultūras pasākums ietver humora devu, jo smiekli ir laimes aktivizētāji!

IZDZER GLĀZI ŪDENS! Kad jūties galīgi kreņķīga, izdzer glāzi svaiga, vēsa ūdens! Ļauj, lai tas ieplūst tevīs, sajūti to! Tas nāk kā atsvaidzinājums, kā atspirdzinājums. Reizēm kreņķis uznāk tādēļ, ka organisms patiesībā cieš no atūdeņošanās, nepieļauj to!

SĀC PLĀNOT BRĪVDIENAS! Brīžos, kad viss ir apnicis, pasapņo par to, kur vēlētos doties brīvdienās! Vai nu nedēļas nogalē, vai varbūt atvaļinājumā! Jebkurš brauciens, vienalga, tuvs vai tāls, ir jauns piedzīvojums, kas cilvēkam ļauj justies laimīgam!

IEELPO! Uztraukumu nekas neaizdzen prom labāk, kā kārtīgas, dziļas ieelpas. Izej ārā svaigā gaisā vai attaisi logu un ieelpo gaisu! Dziļi, dziļi, cik vien spēka. Tas tiešām uzlabo garastāvokli!

ĻAUJIES KUSTĪBĀM! Tie, kas ir kustīgi, arī jūtas ar dzīvi apmierinātāki un laimīgāki. Ej, skrien, peldi, vingro – dari jebko, kas iet pie sirds. Un, nevis tāpēc, ka vajag, vai tāpēc, ka tā dara citi, bet pamēģini to darīt tikai sevis dēļ – lai justos labi! Sajūti, kā tavam ķermenim patīk kustības!

SAMĪĻO DZĪVNIEKU! Ja ir, tad savējos, ja nav, tad draudzenes kaķi, suni vai citu mājdzīvnieku. Dzīvnieku un cilvēku attiecības ir kas unikāls – mēs nevaram sarunāties, bet mēs varam saprasties. Cilvēki, kuriem ir regulārs kontakts ar dzīvniekiem, ir laimīgāki un ar dzīvi apmierinātāki – tā rāda visdažādākie pētījumi visā pasaulē!

UZGRIEZ MŪZIKU! Tādu, kas iet pie sirds, tādu, kurai gribas dziedāt līdzi, tādu, pie kuras gribas uzdejot. Un tik skaļi, cik vien apstākļi ļauj. Un – ļaujies tai! Tā var būt kaut vai viena dziesma, bet tu redzēsi – tā ļaus tev justies laimīgai!

APĒD KAUT KO SALDU! Kaut ko, ko kārojas – saldu, gardu un mutē kūstošu. Ēd lēni, pa mazam gabaliņam un izbaudi. Un nav vajadzīgs notiesāt veselu šokolādes tāfeli, pietiek ar pāris gabaliņiem, lai galvā izsagtos doma – cik tā dzīve tomēr ir forša!

2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.