Jautā ekspertam: jaunas atbildes no kosmetologa un zobārsta

Kā jau solījām, šodien – uz jūsu jautājumiem atbildēs salona Salūte kosmetoloģe Inga Aleksandrova un zobārste Rebeka Brīvmane. Specifiskam jautājumam par permanento make-up padomu lūdzām salona Galateja speciālistei Longinai Koļesņikovai.

1) Vai antibiotiku (AB) dzeršana grūtniecības 3. trimestrī ietekmēs gaidāmā mazuļa zobiņus? Jautājums radies novērojot to, ka pēc AB lietošanas vecākajam bērnam uz dažām nedēļām palika dzelteni zobiņi (tas pārgāja rūpīgi tos kopjot). Līdz ar to inetresē, cik liela ietekme var būt AB uz vēl nedzimušā bērna zobiem. paldies!
2) kādā vecumā būtu bērns jāaizved pie zobārsta pirmo reizi?


Atbild Rebeka Brīvmane:

1) Grūtniecības laikā AB nozīmēšana ir liela atbildība, un tomēr pastāv iespējamība, ka bērniņa zobu stāvoklis var pasliktināties. AB dzeršana ietekmē zobu struktūru. Bērna zobi attīstās jau 8. Grūtniecības mēnesī, un turpina attīstīties līdz 10-12 gadu vecumam (kad jau ir pastāvīgie zobi). AB ietekmē zobi var vairāk bojāties un var tikt ietekmēta to krāsa. Tomēr svarīgi atcerēties arī to, ka galvenais informācijas devējs ir ģenētika – bērna zobiņi var līdzināties mammas, tēta vai pat vecmāmiņas vai vecētiņa zobu stāvoklim.
2) Bērns pie zobārsta pirmo reizi jāved 2,5 – 3 gadu vecumā.

2) Kāda ir vissaudzīgākā zobu balināšanas metode?

Atbild Rebeka Brīvmane:
Nav saudzīgākas vai mazāk saudzīgas zobu balināšanas metodes. Ja gribam nodzīvot savu mūžu ar saviem zobiem, tad es ieteiktu labāk zobus nebalināt. Zobi pēc balināšanas kļūst ļoti jutīgi un uzņemot pārtiku, tie maina krāsu – tāpēc var nākties pēc kāda laika zobus balināt atkārtoti. Ja nu patiešām vēlme pēc baltiem zobiem ir daudz spēcīgāka, kā risinājums var būt venīri (plāksnītes, kuras tiek liktas uz sava zoba), taču arī tad tavs zobs tiek apslīpēts un ietekmēts. Vislabākais līdzeklis ir ļoti laba zobu kopšana.


3) Šodien izdomāju nopirkt sev krēmu ādai ap acīm. Iegāju veikalā, un pārdevēja man piedāvāja krēmu par 30 ls… Biju pārsteigta par cenu (pirmo reizi pērku tādu krēmu)!!! Es viņai teicu, ka man ir tikai 23 gadi un par tādu krēmu netaisos maksāt 30ls!!! Iegādājos krēmu, kurš maksāja 13ls. Mans jautājums: vai tiešām pērkot šādus krēmus – cena nosaka kvalitāti? Vai krēms, kas ir lētāks, nozīmē – prastāks?

Atbild Inga Aleksandrova:
Jebkurš acu krēms ir oftalmoloģiski testēts. Un, kad tu sev izvēlies acu krēmu, jāņem vērā ādas stāvoklis (un tas ir ļoti individuāli). Pārsvarā 20-25 gados ādas izmaiņas ap acīm tikai sākas. Tātad jums vispirms jāskatās uz mitrinošo sastāvdaļu klātbūtni, piemēram, aloe vera, rudzupuķu ekstrakts, aminoskābes. Neko pārāk spēcīgu pagaidām jums nevajag. Cena – tas ir sekundārs jautājums. Ja jums nav atkarības no zīmoliem… 🙂 Ņemiet lētāko!

4) Gribētu kaut ko vairāk uzzināt par masāžām, ko varu veikt pati sev mājās vai palūgt kādam mājiniekam, piemēram, kā izmasēt augšstilbus, jo ir daudz pretcelulīta krēmu, kas saucas masāžas krēmi, bet kā man īsti jāmasē, lai krēms iedarbotos, nesaprotu. Vienkārši spēcīgi ar pirkstiem vai dūri jābraukā pa ādu vai kā?

Atbild Inga Aleksandrova:
No attāluma veikt masāžas vai pašmasāžas paņēmienu apmācību ir ļoti grūti, bet reiz jūs jautājat, tad pāris padomi. Pašmasāžu sāk no gurniem. Vispirms tiek veikta glaudīšana un enerģiska izspaidīšana ar abām rokām. Pēc tam mīcīšana – parasta, dubulta gredzenveida un ar viena vai abu roku pirkstu kauliņiem, atkarībā no vietas, kas tiek masēta – iekšēja, vidēja vai ārēja, pie tam viena no rokas delnām apņem otras rokas lielo pirkstu tā, lai delnas būtu kopā un būtu vieglāk veikt riņķveida vai līnijveida mīcīšanu. Pats vienkāršākais ir parasta mīcīšana. To veic gurniem, apakšdelmiem, pleciem, krūtīm, dibena (sēžas) muskuļiem un kāju ikru muskuļiem. Šis paņēmiens tiek veikts, kopā ar visu roku veicot riņķveida kustības, vienlaicīgi slīdot gar muskuli un apņemot jaunas zonas. Pašmasāža tiek beigta uz gurniem ar dauzīšanas (bungāšanas), izpurināšanas (vibrācijas) un glaudīšanas paņēmieniem. Ir arī ļoti labas speciālas sukas ar apaļām koka tapām. Uzklājiet krēmu, labi noglaudiet ādu (lai audi tiktu sasildīti, citādi dabūsiet daudz zilumu), un sāciet riņķveida kustības uz augšu.


5) Kā var tikt vaļā no novecojuša permanentā make-up uz uzacīm? Man tas jau ir vairākus gadus, bet krāsa ir kļuvusi gaiši sārta. Vai ir kāds veids, kā var izbalināt to atlikumu jeb kā savādāk, nesāpīgi tikt no tā vaļā? Otrreiz to likt pāri man negribas, jo izskatījās ļoti nedabīgi.

Atbild Longina Koļesņikova, salona Galateja speciāliste:
Novecojušu permanento meikapu vislabāk noņemt ar lāzeri, taču ne ar jebkuru, bet speciālu, kas paredzēts permanentās kosmētikas noņemšanai. Vēl ir ķīmiska noņemšanas iespēja, kas atbrīvo no pigmenta. Parasti tomēr vajadzīgs vairāk par vienu reizi, lai atbrīvotos no permanentā make-up. Speciālists konsultācijā varēs noteikt, cik reizes būs nepieciešami seansi. Konsultācija izmaksās Ls 15 un viens noņemšanas seanss – Ls 50. Ja make-up ir viegls, tad seanss izmaksās Ls 30. Ja nepieciešams atkārtojums, tad to drīkst veikt ne ātrāk kā pēc mēneša.

Ja vēlies uzdot jautājumu ekspertam, atstāj to šeit, zem raksta vai izmanto īpašo lodziņu espati.lv pirmajā lapā – Jautā ekspertam.

Šeit vari iepazīties ar jau uzdotajiem jautājumiem un atbildēm, kā arī speciālistiem. Un noteikti ņem vērā – savus jautājumus vari sūtīt jebkuram speciālistam, pat tad, ja ar viņu neesam iepazīstinājuši mūsu ekspertu rubrikā!
http://ipasi.espati.lv/index/view/raksts/Jauta-ekspertam-atbildes-uz-lasitaju-jautajumiem/id/792/
http://ipasi.espati.lv/index/view/raksts/Jauta-ekspertam—iepazistinam-ar-jauniem-specialistiem/id/771/
http://ipasi.espati.lv/index/view/raksts/Jauna-espatilv-rubrika–jauta-ekspertam/id/731/

4 komentāru
  1. Gribētu pajautāt kādam kosmetologam vai vispār ekspertam – kas īsti spēj noteikt manai sejas ādai vispiemērotāko kosmētiku? Ādas ārsts? Jo katrs salons strādā ar savu kosmētikas līniju, un ja nu man tā konkrētā neaz neder? Zinu, ka manai ādai nepatīk ne Marie Galland, ne Marie Cohr vai kā pareizi rakstās, bet to visu man it kā noreklamēja un ieteica salonu darbinieki, pati tikai sapratu, ka man nepatīk un āda nejūtas labi. Kur var dabūt objektīvu padomu?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.