Meklējam ideālo kontracepciju. Cik no mums tādu jau ir atradušas?

Nepilnas nedēļas garumā espati.lv veica aptauju par to, cik daudz mēs zinām par kontracepciju un vai lietojam sev vispiemērotāko metodi. Un šodien – atspoguļosim aptaujas rezultātus, kā arī pārrunāsim tos ar ārsti, lai jau nākamajos rakstos varētu apzināt ideālās kontracepcijas pazīmes un saprastu, kas mūs, domājot par kontracepciju, traucē un uztrauc visvairāk. Par rezultātiem lūdzām paust savu viedokli ārstu prakses QUARTUS ginekoloģi Daigu Baranovsku.

Aptaujā piedalījās visdažādākā vecuma sievietes – gan sešpadsmitgadīgas jaunkundzes, gan četrdesmitdeviņgadīgas dāmas, kas liecina, ka kontracepcijas jautājums ir svarīgs mums visām neatkarīgi no vecuma. Liela daļa aptaujāto (39%) jau ir māmiņas, tomēr pārsvarā lasītājām bērnu nav. Svarīgi ir tas, ka par kontracepciju uztraucas ne tikai nedzemdējušās; arī māmiņām šis jautājums ir būtisks, jo viņas nejūtas gatavas vēl vienam mazulim. Arī tad, ja bērniņš dzimis nesen, ir svarīgi atrast tādu kontracepciju, kas būtu nekaitīga gan viņam, gan māmiņai.

Lai gan šķiet, ka par kontracepciju runāts tik daudz, tomēr tikai trešdaļa aptaujāto lasītāju informāciju par kontracepciju vērtē kā pietiekamu. Savukārt mazliet vairāk nekā puse aptaujāto dāmu vēlas uzzināt par kontracepciju vēl vairāk. Liels ir to sieviešu skaits, kuras pieejamo informāciju vērtē kā nepietiekamu – 19% no visām aptaujas dalībniecēm.

Nākas secināt, ka par kontracepciju zinām salīdzinoši daudz, taču par to, kas no tā visa ir piemērots tieši mums – nepietiekami. Mazliet vairāk nekā trešdaļa aptaujāto lasītāju (35%) atzīst, ka viņas nepietiekami pārzina tieši sev vispiemērotākās kontracepcijas metodes, to priekšrocības un trūkumus. Un tikai 19% no mums ir pilnībā informētas par sev vispiemērotāko kontracepcijas līdzekli.

Ginekoloģe Daiga Baranovska stāsta, ka ļoti daudz informācijas par kontracepciju ir internetā, taču jābūt uzmanīgai, lai izsvērtu, kas ir patiešām objektīva un visjaunākā.
Ziņas par kontracepciju medijos pavīd šad un tad, taču bieži vien tad, kad šis jautājums nav tik aktuāls… Turklāt šādā brīdī taču neskriesim un nemeklēsim noteikto žurnālu. Tomēr medijiem ir nozīme, informējot  un izglītojot par kontracepciju. Atbildot uz jautājumu, ka ne visas sievetes pietiekami pārzina kontracepcijas metodes, to plusus un mīnusus, Daiga Baranovska aicina nekautrēties un runāt ar ārstu – paust savu viedokli, kas patīk un kas nepatīk pašlaik lietotajā kontracepcijas metodē, jautāt par dažādām jaunām metodēm, kas būtu piemērotas. Lai gan ārsts centīsies uzdot tev jautājumus, kas varētu būt aktuāli, tomēr visu izrunāt un iedomāties viņš nespēj, tāpēc pats pirmais priekšnoteikums ir nekautrēties un droši jautāt vai stāstīt, ja ar savu esošo kontracepcijas metodi neesi pilnībā apmierināta vai arī vēlies pamēģināt kaut ko jaunu.

Vērojot atbilžu rezultātus par visbiežāk izmantoto kontracepcijas metodi,  nosaucami divi līderi – 36% lasītāju izmanto prezervatīvus (nejaukt ar sieviešu prezervatīviem, šeit domāti tie, ko lieto vīrieši), bet 29% sieviešu – hormonālās tabletes. Citi kontracepcijas līdzekļi nav tik populāri, ir vērts atzīmēt vien varu saturošu spirāli, ko lietu 6% lasītāju, un kontracepcijas riņķīti, kuru lieto 4% aptaujāto. Taču visnotaļ ieinteresējošs ir fakts, ka 12% aptaujāto sieviešu kontracepciju nelieto vispār. Ir vairāki atbilžu varianti, ka tiek izmantota pātrauktā vai kalendārā metode. Uz jautājumu, kāpēc kontracepcija netiek lietota vispār, atbildes visbiežāk tomēr ir tādas, ka kontracepcija nepatīk, nav ērta lietošanā – prezervatīvs šķiet pārāk apgrūtinošs, hormonālās tabletes – jāvelta pārāk daudz uzmanības, lai tās atcerētos iedzert. Kāda lasītāja uzsver, ka viņa un draugs ir pārāk kaislīgi un ātri atdodas šai nodarbei, tāpēc katra reize, lai meklētu prezervatīvu, ir nopietns noskaņas bojātājs.

Taču vislielākā daļa lasītāju, kuras kontracepciju nelieto, to dara tādēļ, ka viņas vēlas bērniņu, pašlaik jau ir stāvoklī vai zīda mazuli ar krūti.
 
Daiga Baranovska piekrīt – jebkura sieviete zina vīriešu prezervatīvus, lielākā daļa – hormonālās tabletes. Dzemdējušas sievietes ir informētas par spirālēm. Par pārējām metodēm – lai gan tās pieejamas jau vairākus gadus, tomēr tik daudz nezina. Taču viltīga atbilde ir “neko nelieto”, jo bieži vien zem nekādas kontracepcijas slēpjas gan prezervatīvu lietošana, gan pārtrauktais dzimumakts vai kalendārā metode. Sievietes, kurām rūp sava veselība, tomēr lielākoties kontracepciju lieto, ja vien viņas neplāno vai negaida bērniņu. Taču ir arī tādi gadījumi, kad sieviete uzskata – pietiekama kontracepcija ir viņas nevēlēšanās dzemdēt.

Daiga Baranovska uzsver, ka viņa kā ārste neatzīst par drošām kontracepcijas metodēm pārtraukto dzimumaktu vai kalendāro metodi. Ja pret grūtniecību pašlaik esi kategoriski noskaņota, šīs metodes izmantot nedrīkst. Turklāt pārtrauktais dzimumakts ilgtermiņā nav īpaši veselīga metode.

Kā kontracepcijas nelietošanas iemesls aptaujas rezultātos izskanēja arī sieviešu bailes no hormoniem. Taču ginekoloģe stāsta, ka hormonu deva modernajos preparātos ir ļoti, ļoti maza. Ja būtu vēl mazāk, zustu kontraceptīvais efekts, tāpēc vēl samazināt devas nav iespējams.

Aptaujā tika lūgts arī novērtēt savu pašlaik lietoto kontracepcijas metodi. Pilnībā apmierinātas ar savas lietotās kontracepcijas metodes ērtumu, brīvību, veselīgumu, izmaksām un drošību ir vidēji 30% lasītāju. Aptuveni 10% lasītāju absolūti nav apmierinātas ar savu izvēlēto metodi. Dāmas – ja jūs lasāt šo rakstu, tad ziniet – kopā mēs, visticamāk, atradīsim jums vispiemērotāko metodi!

Kā jau ziņojām, šajā rakstu sērijā kopīgiem spēkiem meklēsim ideālo kontracepcijas līdzekli. Tāpēc uzdevām jautājumu – vai jūs mainītu savu pašlaik lietoto kontracepcijas līdzekli, ja atklātu, ka kādai citai metodei ir vairāk priekšrocību? Tikai 3% lasītāju atbildēja, ka noteikti nemainītu. 34% lasītāju noteikti mainītu savu kontracepcijas metodi, un lielākā daļa – 52% lasītāju – mainītu savu kontracepcijas metodi, ja izvēlētās metodes priekšrocības būtu patiešām pārliecinošas.

Katrai sievietei vai, vēl labāk, katram pārim ir jāizvērtē visi plusi un mīnusi. Ja sieviete domā, ka varētu pamēģināt kaut ko citu, viņa visbiežāk arī piekrīt metodes maiņai. Ja sieviete ir apmierināta ar savu kontracepcijas metodi, tad arī ārsts neko citu nemēģinās ieteikt.

Katra metode, pareizi lietota, atbildīs noteiktām sievietēm. Taču ir jāsaprot, ar ko rēķināties. Piemēram, ja zini, ka nespēsi atcerēties katru dienu par kontracepciju, neizvēlies hormonālās tabletes. Ja prezervatīvs šķiet traucējošs, meklē citu metodi, kas tevi netraucēs un neizjauks noskaņu. 

espati.lv secina, ka, mēs esam pietiekami informētas tikai par dažām kontracepcijas metodēm – hormonālajām tabletēm, prezervatīviem un spirāli ar hormoniem. Taču par riņķīti, kontracepcijas plāksteriem, spermicīdiem un pārējām aptaujā minētajām metodēm lasītāju zināšanas ir vai nu vispārīgas, vai nepietiekamas, turklāt par progestīna injekcijām un tabletēm gandrīz puse lasītāju nezina vispār. Turklāt progestīna injekcijas, kā arī spirāles (gan ar hormoniem, gan varu saturošās) dāmām šķiet visbiedējošākās un vismazāk raisa interesi tās izmēģināt.

Daiga Baranovska stāsta, ka progestīna injekcijas un citas mazāk zināmās metodes ir salīdzinoši senas. Bailes no spirālēm un injekcijām, iespējams, saistās ar kaut kad dzirdētajiem negatīvajiem blakusefektiem vai sarežģījumiem, taču svarīgi ir atcerēties, ka arī šīm metodēm ir savas priekšrocības, kas vislabāk var noderēt noteiktām sievietēm.

Savukārt kontraceptīvais riņķītis, kas nebūt nav tas pats, kas sieviešu prezervatīvs, un kontraceptīvais plāksteris ir tās kontracepcijas metodes, ko izmēģināt vēlētos visvairāk lasītāju – attiecīgi 23% un 15%.

“Riņķītis  un plāksteris atšķiras ar savu lietošanas veidu, jo par tiem nav jāatceras katru dienu,” stāsta Daiga Baranovska. Riņkītis ir maināms reizi trijās nedēļās, plāksteris – reizi nedēļā.

Aptaujā noskaidrojām arī vairākus viedokļus par to, kādai jābūt ideālajai kontracepcijai. Taču tos analizēsim turpmākajos rakstos, aicinot palīgā arī vairākas Latvijā pazīstamas un atzītas ginekoloģes.

Un vēlreiz, par pareizo izvēli un tev visatbilstošāko metodi runājot, Daiga Baranovska aicina – ārsts tevi iztaujās, bet, ja pati gribi rast atbildi uz sev interesējošu jautājumu, arī par kontracepciju, neej ārā no kabineta, kamēr neesi saņēmusi atbildi. Prasi ārstam visu, ko vēlies zināt! Ja atbildes tevi neapmierina, iespējams, ir vērts pakonsultēties pie vēl kāda speciālista. Jo ne vienmēr čata forumu padomdevēji vai draudzenes spēs sniegt patiešām izsmeļošu un atbilstošu padomu. Līdzīgi kā pāra attiecībās, arī ārsta–pacienta attiecībās bieži vien problēmas rodas nerunāšanas dēļ.
.
Nākamajā reizē – par to, kas mūs visvairāk biedē, domājot par kontracepciju (kas visvairāk uztrauc, traucē vai attur no noteiktas kontracepcijas lietošanas).

Ja tev jau tagad ir radušies kādi jautājumi, kurus tu vēlētos noskaidrot, aicinām rakstīt e-pastu – [email protected], vai uzdot savu jautājumu tepat, zem raksta.

21 komentāri
 1. Visbiedejosaka man skiet iespeja tikt pie liekiem kg vai usam lietojot kontracepcijas lidzeklus ar hormoniem. Ko saka arsti, cik biezi sodienas moderna farmacija ir spejusi tikt gala ar so problemu, vai ir iespejams prognozet no kuriem hormonalas kontracepcijas lidzekliem si varbutiba ir vislielaka un kuriem mazaka.

 2. Gribu papildināt zirtas vaicāto par hormonālo kontracepciju.
  Lūdzu populārzinātniski pastāstiet, kādēļ ši lieko kilogramu un dīkstošo ūsu problēma vispār rodas sākot lietot hormonus, kur ir tas krenķis, KAS TIEŠI notiek ar ķermeni un KĀDĒĻ. Jau iepriekš paldies par atbildi!

 3. Tā kā man ir bērns jau ir un otru vēl neplānoju, gribu kaut ko tādu, kas nav nemaz jāmaina – ne vienreiz mēnesī, ne vienreiz nedēļā. Ir spirāle, bet kas ir tās injekcijas?

 4. Nu, nezinu gan… es jau vairakus gadus lietoju hormonalo kontracepciju un vienigais, kur man svars mazliet naca klat – kruutiis, un par to es galigi nebeedaajos!!! Gluzi preteji – priecajos!

  Un ta kaa nezinaju, ka ir iespejams lietot hormonalo kontracepciju tikai reizi menesii, nevis katru dienu, esmu ieintrigeeta par to rinkiiti. gribu zinat visu par to.
  Varbut kada jau ir meginajusi???

 5. Tabljetkai.
  Ir man bijis riņķītis, pēc būtības, ērti lietojams, ieliec, pēc pāris nedēļām izņem. Pumpas nemetās, resnāka nepaliku. Ja tā padomā, iespējams uz šo brīdi visoptimālākā kontracepcija, taču bija nianse, partneris teica, ka viņš jūt riņķīti, tā arī nepavaicāju, vai tās bija foršas vai neforšas sajūtas.

 6. Lai arī ko teiktu par mūsdienu hormonālo tablešu zemo hormonu saturu un nekaitīgumu, ko stāstīja arī mana ginekoloģe un izrakstīja man “visnekaitīgākās”, tomēr pieņēmos svarā diezgan pamatīgi un uzzināju, kas ir pirmsmenstruālais sindroms, lai gan pirms to lietošanas nekad nesūdzējos par sliktu pašsajūtu, sāpēm utt. Tuva paziņa ir sabojājusi veselību savam bērnam – eitiņai ir lielas hormonālas problēmas. Pēc daudzu jo daudz ārstu izmeklējumiem un analīzēm atbilde ir vienbalsīga – iemesls ir kontracepcijas tablešu lietošana vairāku gadu garumā. Es nevēlos sabojāt savu bērnu dzīves nākotnē un savējo šodien, tāpēc visam, kas saistās ar hormoniem – kategorisks nē, lai arī ko teiktu ārsti un nez kādi zinātnieki…

 7. To MiMi:
  Lietojot hormonālo kontracepciju, palielinās testosterona līmenis organismā (kā jau droši vien zināms, tas ir tā saucamais vīriešu hormons). Rezultātā var sākt dīgt ūsiņas, jau esošais apmatojums uz kājām, rokām (ķermeņa kopumā) var kļūt izteiktāks krāsas un biezuma ziņā.
  Par svaru gan nevarēšu 100% pateikt, varbūt arī saistībā ar šo hormonu? Bet par matiņiem – ZINU!

 8. esmu lietojusi gan riņķīti, gan plāksterus, gan tabletes. no tā visa man pie sirds iet riņķītis, jo vienu reizi mēnesī uz 3 ned.ieliec, 1 nedēļa bez riņķa. nav jādomā par kaut kādām tabletēm, plāksteris jālipina uz noteiktām ķermeņa daļām, tas radīja nelielu diskomfortu sporta zālē, pludmalē (plāksteris tāds paliels, itkā miesas krāsā). nedēļu nēsāts plāksteris ne visai estētiski izskatās! 🙂 Bet riņķi iesaku pamēģināt – mans partneris nav sūdzējies, ka tas traucē, ja nu kādu reizi bija, tad tas nozīmē, ka riņķis nav pietiekami dziļi ievietots. Arī, ja dzimumakta laikā tas nejauši izraujas ārā, tad nav jāsatraucas un var droši turpināt mīlēties, ja pareizi atceros, tad aptuveni pēc 1,5 stundām tas jāievieto atpakaļ.

 9. Informaacijai.Cik zinu injekcijas LV pagaidaam veel nav pieejamas, bet princips ir shaads-muskulii injicee noteiktu hormonu daudzumu, kas kjermeni maana,ka ir iestajausies gruutnieciiba, taadeelj nenotiek ovulaacija. var buut blakusefekti,piem, galvassaapes, nelabuma sajuuta, svara pieagums. un peec kadiem 3 meeneshiem izzuud meeneshreizes.injekcija pasargaa no gruutnieciibas 3meeneshus, taadeelj, jaaiiet pie daktera 4 reizes gadaa un parejaa laikaa par to var aizmirst.nav ieteicams sievieteem,kas veelas beernus tuvaako 2 gadu laikaa, jo, lai kjermenis atguutos dazreiz nepeicieshami 1,5 gadi. neiesaka lietot ilgaak par 2gadiem.

 10. Esmu pameeginaajusi 3 kontracepcijas veidus. Saaku ar tableteem Yarina – peec 1,5 gada saaka ”braukt jumts” – depresija, neadekvaata reakcija uz situaacijaam… paartraucu un jau peec nedeeljas sajutos kaa cits cilveeks. griezos pie savas ginekologjes, lai izraksta man ko citu – ieteica plaaksterus. ir savi plusi un miinusi – tie it kaa ir eerti, bet ir jaauzmanaas, piem pirtii tie var saakt naakt nost, vai baseinaa… lai tie labaak tureetos es parasti nomazgaaju vietu, kur plaanoju liimeet un noslauciiju ar spirtotu salveti, lai aada nebuutu taukaina. liimeejot vienaa un tajaa pashaa vietaa plaaksteris var izsaukt niezi un uz nedeeljas beigaam tas tik tieshaam izskataas ne visai.. lietojot plaksterus pienjeemos svaraa.
  nu jau gadu lietoju Nuvaring (rinjkiishus) – tie ir eerti. kad saaku lietot bija dazhi blakusefekti, bet viss aatri paargaaja un uz sho briidi liekas, ka ir ok. dzimumakta laikaa to mieriigi var iznjemt, galvenais 2h laikaa ielikt atpakalj.
  ja godiigi, tad kontracepciju lietoju ne tikai, lai izvairiitos no neveelamas gruutnieciibas, bet arii, lai izvairiitos no PMS. agraak pirms saaku lietot kontracepciju es meeneshreizhu pirmajaas dienaas biju necieshama – ljoti mainiigs garastaavoklis – vareeju uzmesties par siikumu vai saakt raudaat. plus veel necieshamas saapes. kaadu laiku pat lietoju pretsaapju liidzekljus peec receptes, par ko mana aarste, protams, nebija sajuusmaa, jo shiis zaales izraksta cilveekiem peec operaacijas.
  taa, ka man dizhi lielas izveeles nemaz nav – ja dazhus meeneshus nelietoju kontracepciju – viss atgiezhas vecajaas sliedees. un diemzheel aarsti joprojaam nezina kas par iemeslu ir shiim saapeem (izmeegjinaajos visaadus variantus – kosas teeju, noshpu – nekas neliidz).

 11. Kāpēc riņķīša lapā (tikaisievietem.lv) kā viena no priekšrocībām minēta “iespēja nepiedzīvot ikmēneša asiņošanu”? Vai tas nozīmē pilnīgi nekādu menstruāciju, un, ja tā, vai tad tas ir normāli (nav kaitīgi, utt.)?? Un vispār, kā tur ir ar tiem kontracep.līdzekļiem un mēnešreizēm,to nu reiz es gribētu zināt. Un ko tieši un cik lielā mērā katrs līdzeklis maina organismā. Tīri filosofiski nepatīk tā doma, ka jau tā par k-cepciju atbild sieviete (ja neskaita prezervatīvus), un tad vēl jārēķinās ar dažādām izmaiņām. Bet laikam jau ideālu variantu nav…

 12. No pieredzes secinu, ka vara spirāle nav 100% droša. Un esmu starp tām sievietēm (2%), kura palikusi stāvoklī ar vara spirāli.
  Pirmo reiz godam nostaigāju 5 gadus ar vara spirāli, bez iekaisumiem , bez infekcijām un bez grūtniecības.
  Ieliku arī otreiz vara spirāli, kuru man būtu jāizņem tikai pēc pusotra gada. Bet esmu palikusi stāvoklī (10. nedēļa). Kā norisināsies tālāk grūtniecība, ārsti neko nevar paredzēt un prognozēt, jo izlēmām spirāli neaiztikt.
  Nākamais, ko ar dakterīti pēc dzemdībām eksperimentēsim ir hormonālā spirāle “MIRĒNA”, tā maksājot apmēram 120Ls.

 13. To Jole.
  Klau, tas gan ir baigais stresins! Cilveks, nemas, daras, brauc pie dakteriem, dzivo ar domu, ka viss kas vajadzigs ir paveikts, bet se Tev – stavokli. Ko saka dakteri, ka vispar kaut kas tads var notikt?

 14. Kopš 2007.gada praktizēju NOVA RING. Pirmais mēnesis bij tāds: sajūtu pārpilns un ekstravagants! Garastāvoklis mainījās no balss pacelšanas līdz asarām un pilnīgam klusumam mirklim* Bij jautri, kaut Puisis teica, lai labāk ņemot ātri ārā – nez ko vēl no Manis varot sagaidīt! Toties pēc tam: nekādu sarežģījumu vai nervozitātes***Puisis pat reizēm to riņķi ir izvilcis laukā-līdz ar sevi, bet tam ir labi noteikumi:3 stundas bez tā var iztikt! Nav nekādu citu injekciju vai pašsajūtas traucējumu* Ir noteiktais cikls-ko var piekoriģēt pēc nepieciešamības, kā arī īsāks menstruālais laiks, un tas ir mazsāpīgāks* Uzdrošinieties-kas vēl to nav mēģinājušas!

 15. Jā, vēlētos sīkāku aprakstu par riņķīti un arī tam injekcijām, gribētos, lai tieši par tiem šeit būtu kāds rakstiņš, jo spirāle ir, plāksteris un tabletes izmēģinātas.

 16. paskatieties mājas lapu http://www.nuvaring.com
  angļu valodā gan tikai, bet ir pat filmiņa kā jāievieto
  es lietoju jau trešo gadu
  svars nepieaug, ūsaina neesmu, vienīgais jūtamais mīnuss – izteikts pms…
  bet es jau arī pēc dabas esmu nervoza visai
  tā – pozitīva lieta tas riņķī’tis

 17. Nekas nav simtprocentīgi droši- prezervatīvs var saplīst, vai ja laikus neizvelk, kad paliek mīksts, prezervatīvs paliek iekšā. Pārtrauktais akts var par vēlu tikt pārtraukts… Arī spirale mēdz izzust(izkrist ) nepamanot- ir bijuši gadījumi, ka cilvēki sagaida ar Somu spirali piekto meitu :-))) Hormonu tabletes var būt nelaikā iedzertas un var iekrist..pēc tam rada organismā problēmas- ir bijuši cilvēki kuri pēc tam nevar tikt pie bērniem dēļ hormonu tabletēm, vai mocās 9 mēnešus saglabāšanā guļot kājām gaisā un arī visu periodu līdz dzemdībām vemjot…

 18. Par tabletēm runājot, man aktuāls šobrīd ir jautājums cik veselīgi organismam ir tablešu 1-2 mēnešu pauze. Jo pēc loģikas spriežot-ja jau ikmēnēša tablešu hormondeva ir spēcīgs trieciens ķermenim, tad varbūt arī pēkšņa tablešu pārtraukšana ir traumatiska?

 19. Man arī gribētos izlasīt izsmeļošu rakstu par šo riņķīti. Pagaidām esmu šokā, izlasot, ka to varot izņemt pat uz vairākām stundām. Cik tas ir drošs pret nevēlamu grūtniecību salīdzinājuma ar spirāli? Man svarīgākais ir drošības procents, jo esmu 3 bērnu māte un vairāk tādas aušības (visi radušies pielietojot pārtraukto dzimumaktu) atļauties nevaru. No hormonālajām tabletēm pastiprinās galvas sāpes, ar citām eksperimentēt nevēlos.

 20. Mana arii ir ko teikt – vairaku gadu gaitaa esmu lietojusi tabletes Diane, Yarina, Yasminelle, plaksterus Evra un shobrid esmu sakusi lietot tabletes Yaz. Bet no visiem ir kada nelaime – vai nu naak klaat svars (ne pa dienaam, bet stundaam), vai arii ir neeeenormaala migreena, un palidz tikai ljoti specigi pretsapju lidzeklji. Diezgan beediigi! Ir veel viens jauns variants, kuru nevaru sanjemties pameegjinaat – LADY COMP (ir veel variants BABY COMP un PERLA) – tas ir 100% nehormonaals kontracepcijas veids – tads ka mazs datorinjsh apriikots ar termometru. Kontracepcijas buutiiba – katru riitu jaaizmeera temperatuura (zem meeles) un tad LADYCOMP pec temperaturas svarstibam nosaka, vai shii diena ir drosha vai nedrosha. Nu taa! latvijaa vinjsh maksaa ap 350 Ls. pagaidaam truukst drosmes uz shaadu gaajienu! 🙂

 21. To riņķīti arī esmu lietojusi, bet izņēmu ārā pēc nedēļas, jo šausmīgi jutās un mīlējoties pat sāpēja :/

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.