Gatavojoties Jaunajam gadam

Rit klusais gaidīšanas un piedošanas laiks. Decembris daudzām no mums ir tāds mēnesis, kad gribas sastādīt atskaiti par aizvadīto gadu, savilkt izdarītā un neizdarītā bilanci, nospraust jaunus mērķus.

Ir cilvēki, kas apgalvo, ka tieši Vecgada vakarā, nevis savā dzimšanas dienā, sajūtas par gadu vecāki. Un savs pamats tam ir – mainās gada skaitlis, sākas kas jauns un ir iespēja atkal un atkal sev kaut ko apsolīt un rīkoties citādāk nekā pirms tam.  Pavadi šī gada pēdējo mēnesi pozitīvā gaisotnē, jo pozitīva enerģija nekur nezūd.

Nokārto attiecības ar tuviniekiem
Vēl šajā gadā saved kārtībā attiecības ar saviem tuviniekiem. Aizbrauc ciemos vai uzaicini, kādu paciemoties pie sevis. Piezvani saviem radiem, biežāk piezvani vecākiem, ja reti tiekaties. Neaizbildinies ar laika trūkumu. Jā, iespējams, tu strādā, tev ir ģimene utt., bet telefona zvans nebūt neaizņem daudz laika, bet tas sniedz prieku, arī tev taču patīk, ja piezvana sen nedzirdēti, nozīmīgi cilvēki.

Atvainojies
Ja zini, ka kādam esi šogad nodarījusi pāri, un sava nodarījuma dēļ jūties nelāgi – atvainojies. Lūgt piedošanu nekad nav par vēlu, pat, ja jāatvainojas par kādu nieku, kas it kā ir piemirsts – izdari tā, lai viss rūgtums paliek šajā gadā, neņem to līdz uz Jauno gadu.
Ja ari tev kāds darījis pāri – centies piedot un atstāt to aiz muguras. Piedošanai ir liels spēks.  Dusmas nomāc dzīvesprieku, bet šai laikā dzīvesprieks ir ļoti svarīgs un nepieciešams.

Par spīti krīzei
Ja šķiet, ka šis gads ir bijis briesmīgs, ka viss ir bijis tikai slikti, sastādi veco labo mazo sarakstiņu ar labo un slikto. Piemēram, slikti, ka samazināta alga, bet labi, ka darbs ir, ka veselība turas utt. Uzsver pozitīvo, jo arī domām ir liels spēks, gaišas, pozitīvas domas jau ir puse no izdošanās jebkurā dzīves situācijā.

Mājdzīvnieks
Šis gan nav obligāto lietu sarakstā, bet ja esi domājusi par kādu mājdzīvnieku – sunīti, kaķīti u.c., tad, iespējams, šis ir labākais laiks, kad pieņemt savā paspārnē mazo draudziņu. Vēlams gan izvēlēties mīluļus no patversmēm, un tādā veidā padarīt gaišākus svētkus kādai mazai sirsniņai, jo uz pasauli vairs nebūs jāskatās caur krātiņa restēm.

Labdarība
Tev nav jābūt ārkārtīgi labi situētai, lai nodarbotos ar labdarību, kas sasilda sirdi un veido labu karmu, arī mazumiņš – pāris lati vai pat lats, jau ir artava daudzās lielās lietās.
Šā brīža aktuālākā labdarības akcija ir Eņģeļi pār Latviju 2009. Katru gadu šai akcijā tiek vākta nauda bērniem. 2009.gada labdarības akcijā plānots palīdzēt pieciem bērniem, kuriem iedzimtu slimību vai traģisku nelaimes gadījumu dēļ ir nepieciešama ilgstoša ārstniecība un rehabilitācija. Labdarības akcijas galvenais mērķis ir uzlabot šo smagi slimo bērnu dzīves kvalitāti un palīdzēt dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi. Ziedojumi tiek vākt ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauti valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams. Noslēguma pasākums Eņģeļi pār Latviju tiks translēts 20. decembrī kanālā LNT.
Kā katru gadu sirsnīgās akcijas organizēšanā piedalās Katrīne Pasternaka (interviju ar K. Pasternaku vari lasīt:  http://attiecibas.espati.lv/index/view/id/946/Katrine-Pasternaka-Kalnina-Tagad-man-ir-loti-viegli-dzivot/ ). Sīkāk par akciju vari lasīt http://www.ziedot.lv.

Protams, šī akcija nav vienīgā, vēl pastāv iespēja ziedot zupas virtuvei, maznodrošinātām Latvijas ģimenēm utt.
Ja finansiāli nevari palīdzēt, iespējams, tev ir lietas un mantas, kas ir labā stāvoklī un vairs nav vajadzīgas, tās vari ziedot gan Sarkanajam krustam, gan citām labdarības iestādēm.

Darot labu, mēs pašas kļūstam labākas. Dzīve ir balstīta uz fizikas likumiem, proti, darbojas arī enerģijas nezūdāmības likums. Pozitīvā enerģijas nekur nepazūd, tā pārveidojas un atnāk atpakaļ pie tevis. Jauku gaidīšanas laiku!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.