Pamatfakti par zeķubiksēm un zeķītēm

Zeķes un zeķu bikses šķiet neatņemama sieviešu garderobes sastāvdaļa, tās ir gan prakstiskas, gan arī spēj atdzīvināt pat visgarlaicīgāko tērpu – proti piedod ārējam izskatam savu rozīnīti. Tāpēc arī vēlējāmies tev pastāstīt ko vairāk par šo smalko apģērba gabalu. Vai zināji, ka mūsdienās ar to palīdzību vari atsvaidzināt savu vizuālo tēlu līdz nepazīšanai? Un kas ir pats dīvainākais – mums zeķubikses gandrīz vai uzdāvinājuši vīrieši!

Zeķubikses tikai vīriešiem
Zeķubikses ir jau pazīstamas kopš 16. gadsimta, kad tās tika gatavotas vīriešiem. Sākumā tās tika radītas praktisku apsvērumu dēļ – lai vīriešiem būtu vieglāk jāt ar zirgu, bet mazliet vēlāk tās kļuva par modes lietu – gan jau ikviena no mums ir atminas redzējusi filmās kādu kungu piegulošās zeķubiksēs un parūkā.  Senās zeķubikses tika gatavotas no vilnas ar adāmmašīnām. Luksuss versijas zeķubikses tika veidotas no zīda vai kokvilnas. Šīs zeķubikses vīrieši nēsāja zem biksēm.

Zeķubikses sievietēm
Zeķes un zeķubikses sievietēm parādījās tikai 20. gadsimtā, kad viņām bija ļauts parādīt savas kājas plašākai sabiedrībai. Zeķubikses bija nepieciešamas, lai sievietei būtu silti un būtu iespējams uzvilkt īsākus svārkus un kleitas.
Pirmās, protams, bija garās zeķes, jo lai gan svārki bija īsāki, tie tomēr bija pietiekami gari, lai nevajadzētu rādīt kājas virs ceļiem. Zeķes tika sastiprinātas kopā ar biksītēm ar īpašām saitēm, proti, zeķturiem. Jo ja mūsdienās zeķturi ir seksīgas apakšveļas papildinājums, jo zeķēm ir silikona maliņas, kas notur zeķi pie kājas, tad 20. gadsimta sākumā zeķturi bija funkcionāli, tie tiešām turēja zeķes, lai tās nešļuktu lejā un nedarītu kaunu zeķu nēsātājai.

Iesākumā sieviešu zeķes tika veidotas no zīda un kokvilnas, bet tas bija diezgan dārgi un arī neparocīgi. Apvērsumu zeķu ražošanā notika divdesmitā gadsimta četrdesmitajos gados, kad tika izgudrots neilons, kas kļuva par galveno zeķu materiālu, jo tas padarīja zeķes stiepjamas un piemērotākas dažādiem augumiem.

Bet nākamā lielā un nozīmīgākā zeķu revolūcija notika sešdesmitajos gados, kad tika izgudrota likra, kas arī tagad ir viena no galvenajām zeķubikšu sastāvdaļām. Šajā laikā arī radās zeķubikses klasikā izteiksmē, proti, tās kļuva viengabalainas sākot no vidukļa līdz pat pirkstgaliem. Tas notika modes tendenču dēļ, sieviešu kleitas un svārki kļuva tik īsi, ka zeķes sāka izskatīties nepiedienīgi, un kas bija būtiski – ar zeķēm bija par aukstu. Jaunās zeķubikses kļuva par modes lietu, par to laiku must have.

Legingi
Legingi ir mūsdienu modes kliedziens, bet to vēsture ir vēl senāka kā zeķubiksēm. Tie radās jau 14. gadsimtā. Legingus zem drēbēm nēsāja gan sievietes, gan vīrieši. Tiem bija jānodrošina siltums. Senie legingi ir tādi paši kā mūsdienās – zeķubikses bez pēdām, vienīgi ir mainījušies materiāli no kā tos izgatavo, kā arī pielietojums, jo ja agrāk legingi kalpoja kā apakšveļa, tad tagad tie bieži vien ieņem zeķubikšu vietu.

Zeķubikses mūsdienās
Laiki mainījušies un zeķubikses arī. Mūsdienās ir pieejamas visdažādāko krāsu, biezumu un rakstu zeķubikses. Zeķubikses tiek veidotas no dažādiem materiāliem, vairāk likras – lielāks spīdums, vairāk elastāna – staipīgākas,  utt. Ka arī modes dēļ tās tiek veidotas ar dažādiem iestrādātiem rakstiem – rūtiņām, ziediem, svītrām utt. Ja nezini, kā paspilgtināt tavu tēlu, to patiesi var izdarīt, tikai izvēloties patiesi kliedzošas zeķubikses. Bet ar šo aksesuāru der arī uzmanīties, nereti gadās, ka raksts rada nevēlamu vizuālu defektu – kājas izskatās apaļīgas vai gluži otrādi, tās ar raksta palīdzību var izstiept.

Arī krāsas ir zeķubikšu labākais draugs – sākot no klasiskiem ādas krāsas toņiem, līdz kliedzoši sarkaniem, dzelteniem utt. Tā kā zeķubiksēm joprojām ir jānodrošina siltums, tās tiek veidotas dažādā biezumā un šis biezums ir mērāms denos, jo vairāk denu, jo siltākas un biezākas zeķubikses. Salā noteikti nevajadzētu iet ar plānajām 15 – 20 den zeķubiksēm, ziemai piemērotākas būs vismaz 40 den biezas zeķubikses.

Zeķes mūsdienās
Arī zeķes, mūsdienu sasniegumu dēļ, mainījušās tāpat kā zeķubikses, bet vēl tās kļuvušas funkcionālākas. Kā jau tika minēts, tām augšdaļā iestrādātas silikona līnijas, ka pielīmējas pie kājas un notur zeķes.
Zeķes ir piemērotas siltā laikā un vēl ļoti noderīgas zem pieguļošām kleitām, kad zeķubikšu augšējai daļai nevajadzētu izspiesties apģērbā. Protams, arī īsajam zeķēm ir sava loma ar izdomu bagātas un drosmīgas sievietes garderobē. Tās ir visvisādās krāsās un garumos, kā arī ir kurpju ražotāji, kas ražo zeķes, kuras nēsājamas tikai kopā ar noteikto apavu brendu.

Medicīniska, plastiska nozīme
Zeķubikses ieguvušas ar citas funkcijas, tās tiek veidotas no materiāliem, kas masē kājas, palīdz tievēt un saturēt augumu. Pirms pasākuma, kur tev jāizskatās īpaši labi un slaidi, droši apmeklē veļas vai zeķu, zeķubikšu veikalu un apjautājies par šīm nostiprinošajām zeķubiksēm, lai savā tērpā tu izskatītos lieliski.

12 komentārs
  1. Kurpju veikalā Madam Bonbon ir viens kurpju zīmols, kuram ir speciālas zeķes – izskatās jau kičīgi, bet vajag drosmi to visu nēsāt 🙂

  2. Man vienu zeķubikšu raksts atgādina dzīslas, asinsvadus- sarkanus un zilus. Bet varbūt kļūdos… nesmuki!

  3. Vai kāds var ieteikt veikalu, izņemot Donna BC, kur var visādas sitādas interesantas zeķes un zeķubikses dabūt??????

  4. ienāc : [cenzēts]katanashop.lv

    zeķubikses, zeķes, apakšveļa, tagad arī DĀVANU KARTES UN BĒRNU ROTAĻLIETAS (LEGO analogs) par ļoti labām cenām!!!

    kā arī pie mums veikalā, Brīvības ielā 50,Liepājā, atrodamies uz Parka ielas (netālu no Metalurga poliklīnikas), strādājam arī sestdienās!!

  5. Nesen redzēju jaunu interneta veikalu LAVANDA.LV Ļoti seksīgas zeķes uz zeķubikses. Izskatās, ka cenas ir viszemākās Latvijā.

  6. Ziemā valkāju biezās sieviešu zeķubikses vai legingus zem biksēm, gan pastaigājoties, gan uz darbu ejot. garo apakšveļu nevelku, jo ir neērti un spiežas cauri apģērbam. Ko jus meitenes teiktu, ja jusu draugs ziemā valkātu zeķubikses lai nav auksti?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.