5 ieteikumi, kā sagaidīt un pavadīt SVĒTKUS bez STRESA!

Ziemassvētki esot gada skaistākais un gaišākais laiks, tas ir laiks, kurā mūsu sirdīm būtu jābūt pozitīvu domu pilnām un smaidam sejā nevajadzētu zust ne mirkli! Taču vai vienmēr tā ir? Un kā tad ar tā saucamo Ziemassvētku drudzi, kuru varam sajust tuvojamies jau no decembra sākuma? Kā ar histērisko skriešanu pa lielveikaliem, dāvanu meklēšanu, rūpēm par svētku galdu, mājas tīrīšanu un viesu uzņemšanu? Galu galā šie svētki paskrien, un rodas sajūta, ka tas lielais, baltais un skaistais tā arī nav atnācis… Kur tas palika? Šoreiz runāsim par to, kā sagaidīt, un galvenais, pavadīt Ziemassvētkus, nepazaudējot tos!

VISI NAV JĀAPDĀVINA!
Ziemassvētku iepirkšanās drudzi rada nekas cits, kā tirgotāji, un mūsu pašu pieņemtie stereotipi, ka šie svētki ir laiks, kad kaut kas taču ir jāuzdāvina teju visiem cilvēkiem, kurus pazīstam! Un, ja tava ģimene ir gana liela, draudzenes arī ir vairāk par divām, darba kolektīvā cilvēku skaits ir virs tā, kuru varētu uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt, rodas stress – visiem kaut kas ir jāsarūpē! No stresa varam izvairīties tikai tad, ja gādājamo dāvanu skaits un finansiālā vērtība atbildīs tavām iespējām un maciņa biezumam! Tev nav jārūpējas par dāvanām it visiem! Un atmet uzbāzīgo domu par to, kurš varētu apsveikt tevi, jo tu taču tad nevarēsi palikt dāvanu parādā! Ja kāds vēlas tevi apsveikt, viņš to izdarīs, taču tas automātiski nenozīmē, ka tev kaut kas ir jādod pretim! Dāvanām taču jānāk no sirds, vai ne?

RADI NOSKAŅU SEV PATI! Visā šajā skriešanā, ko parasti gudri dēvējam par Ziemassvētku gaidīšanas laiku, kas sākas jau no decembra sākuma ar atbilstošām dziesmām visās radio stacijās, turpinās ar reklāmām televīzijā un presē, cilvēku masām lielveikalos un stresu mūsos, kaut kur var pazust pats svarīgākais – sajūta, ka šie tiešām ir svētki! Un mēs aizmirstam, ka svētki ir jāizbauda! Radi svētku noskaņu pati, turklāt dari to tā, kā tev pašai šķiet vistīkamāk! Tieši šīs sajūtas palīdzēs svētkus sagaidīt un izbaudīt, nevis vienkārši paskriet tiem garām! Piemēram, ja tev svētku sajūtu rada smarža, uzcep piparkūkas jau pirms svētkiem, sataisi smaržīgās apelsīnu bumbas, kurās saspraustas krustnagliņas vai iegādājies kādu aromatizēto eļļu ar Ziemassvēkiem raksturīgajām smaržām. Uzliec skaistu Ziemassvētku mūziku un izbaudi! Lai tie pārējie skrien!

SVINI TĀ, KĀ PATI VĒLIES!
Ziemassvētkos ir jāiet uz baznīcu, jācep pīrāgi, jārotā eglīte un pusnaktī jāvelk ap māju bluķis. Bet tu varbūt neapmeklē baznīcu, nemāki cept pīrāgus (un tev tie nemaz negaršo), neatbalsti eglītes ciršanu un nešanu mājās, un par bluķi tev vispār būtu, ko pateikt…! Atceries – tu drīksti svinēt šos svētkus tā, kā pati vēlies, ignorējot pilnīgi visus stereotipus! Arī tad, ja uz tava svētku galda kāpostu, zirņu un pīrāgu vietā būs, piemēram, suši vai kas vēl neierastāks, tie taču tik un tā būs TAVI Ziemassvētki! Galu galā – tu varbūt vispār neciet ziemu un aukstumu, tādēļ izvēlies savus Ziemassvētkus pavadīt kādā silto zemju kūrortā sauļojoties – un kādēļ gan nē? Vienas pareizās svinēšanas receptes nav un nemaz nevar būt – mēs katra to radām pašas!

SVĒTKI VAR ARĪ NEBŪT IZĒŠANĀS LAIKS!
Par to tiek runāts katru gadu, taču tik un tā nākamās dienas pēc svētkiem atnāk ar atbilstošu nogurumu, smagumu kuņģī un varbūt pat ar sliktu dūšu. Un vai tad tas, ka svētku galdam teju vai jāplīst un šajā vakarā ir jāapēd viss, ko savā priekšā redzam, nav nekas cits, kā gluži vienkārši stereotipi? Nu labi – tas, ka jāēd ir 9 reizes, ir ticējums, taču jāatzīst – visai muļķīgs, vai ne? Ja arī tev šī gaidāmā izēšanās sagādā vairāk rūpju un nepatiku, nekā prieka, tad izlaid to šogad! Nu un, ka draugi vai radi gaidīs galdus, kas lūzt aiz smaguma? Pārsteidz viņus šogad ar gardu un sātīgu, taču veselīgu maltīti, turklāt, saprātīgos apjomos! Paralēli padomā par dažādām aktivitātēm, kas aizstāj ēšanu – dejām, jokiem, spēlēm, pastaigu, pikošanos vai jebko citu, kas rada svētku sajūtu bez negatīvām sekām.

VISIEM PALĪDZĒT NAV IESPĒJAMS! Un vēl viena lieta, kas katru gadu īpaši aktualizējas tieši gada nogalē ir runas un notikumi par un ap labdarību. Tā ir tāda kā labdarības un ziedošanas akciju lavīna, kas sāk velties pār mums. Jā, tas ir labi, skaisti un nenoliedzami nepieciešami, taču tikai tik tālu, līdz brīdim, kad sākas teju vai sacensība par to, kurš tad un cik daudz ir palīdzējis, cik daudz kuram devis, un kurš tad ir tas, kas ir labāks par citiem. Un tad vienā brīdī tu vari sākt justies nomācoši, jo tev šķiet, ka neesi darījusi pietiekoši daudz… Arī šādas sajūtas var aizēnot prieku par svētkiem. Tādos brīžos atceries – visiem palīdzēt nav iespējams! Reizēm ir gana ar to, ka tev ir kāds viens cilvēks, par kuru rūpējies, piemēram, vecā, vientuļā kundze kaimiņos, kurai tu regulāri atgādā pārtiku no lielveikala. Vai varbūt tev tuvi ir dzīvnieki un reizi pa reizei tu dodies uz patversmi, lai staidzinātu suņus un paspēlētos ar kaķiem, lai gan labi zini, ka kādu no tiem ņemt uz savām mājām, tu šobrīd atļauties nevari – arī tā taču ir laba darīšana, vai ne? Labdarība ne vienmēr ir tieši saistīta ar tava maciņa atvēršanu!

9 komentāru
  1. Ļoti skaidri pateikts – tieši tā arī ir, jo šie taču ir svētki, nevis visu apdāvināšanas laiks, ko tik ļoti reklamē visur, kur tiek vien skatāmies!

  2. Man pašai gan patīk tā kņada un rosība, taču ja liekas, ka tūliņ būs par daudz, jāpaņem pauzīte, jāieslēdzas vannas istabā un 3h jāpadara kas labs sev pašai – manikīrs, pedikīrs, sejas maska, vai vienkārši jāguļ vannā ar labu grāmatu rokā, pēc tam viss atkal liekas feini un vajadzīgi.

  3. Vo feini ieteikumi! Paldies, citādi jau toč liekas, ka nekas cits neeksistē, kā tikai dāvanas un dāvanas un dāvanas visur, kur skaties 🙂

  4. Nu jau klāt ir pēdējās brīvdienas un te vairs bez stresa neiztikt (vismaz dāvanas meklējot)!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.