Es PIEDODU viegli – ATRIEBJOS un aizmirstu…

Vīrs pameta? Piekrāpa ar tavu labāko draudzeni? Tikai nestāsti, ka esi gatava visu piedot un atlaist viņu, lai tikai būtu laimīgs, kaut blakus citai sievietei. Neticu! Tas nav sieviešu dabā – samierināties ar zaudējumu un pazemojumu. Protams, mēs netaisāmies ciest visu mūžu – izeja ir pavisam vienkārša – mēs atriebsimies un tad – piedosim, atlaidīsim, aizmirsīsim un atkal būsim nosvērtas un jaukas sievietes…
Atriebība ļauj atbrīvoties no negatīvajām emocijām. Izjūtot atriebības saldumu, cilvēks spēj sākt jaunu dzīvi, domās vairs neatgriežoties pie senajiem aizvainojumiem un nodevībām. Šajā nozīmē atriebība ir savdabīgs psihes aizsardzības mehānisms, tā attīra un palīdz atbrīvoties no negatīvās pagātnes pieredzes, atgūt dvēseles līdzsvaru. Citiem vārdiem sakot – vajag vēsu prātu visu apdomāt, atriebties un – aizmirst. Var nosaukt to arī par piedošanu.

CITI
ATRIEBĪBAS PLUSI UN MĪNUSI
Domas par atriebību neļauj tikai skumt vai ieslīgt depresijā.
Atriebība var palīdzēt tev novērtēt sevi kā personību, pamanīt savā raksturā jaunas pozitīvas iezīmes, tādas kā apņēmība, mērķtiecība, gribasspēks, aukstasinība, bagāta fantāzija, aktiera dotības.
Atriebība var kļūt par uzmācīgu ideju. Neveselīgi būtu gadiem lolot atriebības plānus un izvirzīt tos kā vienīgo dzīves mērķi.

Atriebība, lai cik salda arī nebūtu, var sabojāt tavu dzīvi un turklāt – neatgriezensiki. Atriebības kārē cilvēks spēj izdarīt to, ko pēcāk var nākties ļoti nožēlot. Tamdēļ nekad par ļaunu nenāks vecais teiciens – pirms nogriez, labāk nomēri savas reizes septiņas…


SAPRĀTĪGAS UN SKAISTAS ATRIEBĪBAS PAMATPRINCIPI
Nerīkojies pirmajās dusmās! Lai atriebtos skaisti, vajadzēs sakopot visu savu gribasspēku, saglabāt aukstasinību un pašcieņu. Izsmalcinātas atriebības pamats – savaldība, paškontrole un humora izjūta.

Svarīgi pirms atriebības īstenošanas saprast, ko tieši vēlies panākt un kādi ir tavi nākotnes plāni attiecībā uz cilvēku, kuram atriebies.
Nepieļaujami ir nodarīt bojājumus cilvēka, kuram atriebies, īpašumam vai šo īpašumu iznīcināt (piemēram, sarakstīt lamuvārdus uz pāridarītāja durvīm, saskrāpēt auto vai iebērt benzīna bākā kilogramu cukura, uzbērt uz mašīnas virsbūves maizes drupačiņas, lai tālāko paveic putni, bojāt mēbeles un sist traukus, sagraizīt neuzticīgā vīrieša apģērbu u.tml.). Vēl nesaprātīgāk būtu nodarīt kādus fiziskus bojājumus cilvēkam vai pat tikai draudēt izdarīt ko tādu. Tad no nevainīga upura tu pārvērtīsies par sodāmu huligānu.
Nevajag rīkot publiskas neuzticībā pieķeršanas scēnas ar skaļu lamāšanos un histērijas lēkmēm, pēc tādām tu diez vai jutīsies beidzot atriebusies un mierīga.
Nederēs arī skaļa izskaidrošanās mājās ar trauku dauzīšanu, vīra mantu izlidināšanu pa logu vai draudiem izdarīt pašnāvību.
Nedomā tikai par atriebību, dzīvo dzīvi ar tās priekiem un baudām, neuzskati, ka pa īstam dzīvosi pēc tam, bet pagaidām visas domas veltīsi tikai atriebības kalšanai.
Nekad atriebības plānu īstenošanai neizmanto kopīgos bērnus.

SIEVIEŠU ATRIEBĪBAS VEIDI
Ieskatīsimies, kādas idejas mēdz ienākt sieviešu prātos, lai justos atriebušās. Šis nebūs pamācību ceļvedis, kā rīkoties, bet gan tikai ieskats dažādajās atriebības metodēs, mēģinot saprast, kāpēc sievietes rīkojušās tieši tā.
Viens no izplatītākajiem sieviešu atriebības veidiem par vīra neuzticību ir sekss ar citu vīrieti (vai varbūt – sievieti, tas vīrieti varētu aizskart vēl sāpīgāk) – ar svešu, bet gadās, ka ar vīra labāko draugu. Sieviete var justies atriebusies pat tad, ja vīrs par to neko neuzzinās, galvenais – viņa ir bijusi pievilcīga un iekārota.

Dažām sievietēm šķiet, ka lieliska atriebība būtu pēc tam, kad mīļotais, piemēram, piekrāpis, ātri apprecēties ar citu, lai tad nu viņš cieš un pārdzīvo, ko zaudējis. Šādos gadījumos cietēja var būt pati sieviete, jo viņai nāksies dzīvot ar nemīlamu cilvēku un varbūt tas, kuram, pēc viņas domām būtu jācieš, nemaz tik ļoti nepārdzīvos. Mazliet cerīgāks ir variants, kad tiek apprecēts bijušā labākais draugs, tad bijušais nevarēs izvairīties no satikšanās un jūsu ģimenes laimes pamanīšanas.
Nevainīgas atriebības piemēri, kad sieviete tāpat mīl savu draiskuli vīru, bet grib uzlabot sev garastāvokli nedaudz pablēņojoties ar mazām nelietībiņām, ir, piemēram, paslēpt datorā jaunās mapēs vai pārdēvēt citos vārdos mīļotajam svarīgus failus vai iesmērēt viņa zābakos dažas karotes pastētes, lai brīnās. Ja dzīvojat atsevišķi, vari sagādāt pārsteigumu, nomainot viņa dzīvokļa atslēgu vai salaižot virtuvē zooveikalā iegādātus milzu zirnekļus.Ja viņš ir precēts, izvietot kabatās un piezīmju blociņā mīļas zīmītes vai prezervatīvus, notriept ar lūpukrāsu krekla apkaklīti. Ja esi datorspeciāliste, izveido kādu spēli ar viņu kā spēles ļaundari un neveiksminieku. 
Ja vien nebaidies, ka bijušais iesūdzēs tevi par neslavas celšanu, vari izklaidēties, ievietojot viņa foto un tālruņa numuru iepazīšanās saitos („Vīrietis ar netradicionālu orientāciju meklē turīgu vīrieti”) vai noīrēt lielu reklāmas stendu netālu no viņa darbavietas un izvietot uz tā foto un dažus neglaimojošus faktus par šo personu. Vari vienkārši informēt dažas draudzenes, ka izšķīrāties, jo viņš, izrādās, ir gejs.
Dažu sieviešu fantāzijas nesniedzas tālāk par bijušā durvju nosmērēšanu ar mēsliem vai olas dzeltenuma ievilkšanu spricē un ielaišanu durvju tapsējumā. Vienīgais secinājums, ko varētu izdarīt tā apdāvinātais bijušais mīļotais ir – paldies Dievam, ka tiku laicīgi vaļā no tādas sievietes!
Ja vēlies aizskart vīrieša pašcieņu un pazemot viņu, saki, ka gultā ar viņu tev nekad nav bijis labi un ar nākamajām viņam izdosies vēl sliktāk.
Ja vēlies sanaidot bijušo mīļoto ar viņa jauno simpātiju vai vismaz sēt neuzticību abu starpā, pazvani viņai un saki apmēram tā: „Labdien! Analīzes ir gatavas, lūdzu, pasakiet Viktoram, ka viņam steidzami jāierodas pie venerologa.”
Patiesībā jau viss nav nemaz tik jautri, jo lai vai kā, tomēr pēc būtības atriebība ir ļaunuma nodarīšana otram. Atriebība mēdz būt arī nesamērīga, nežēlīga un neparedzama. Ne visas sievietes ir spējīgas uz tik asprātīgu un inteliģentu atriebību kā, piemēram, aktrise un kinorežisora Aleksandrova sieva Ļubova Orlova. Viņa uz daudz ko pievēra acis, bet uzzinājusi, ka vīrs uzaicinājis mīļāko uz savas dzimšanas dienas svinībām mājās, Orlova nespēja atturēties. Tajos laikos kultūras darbinieku tērpus darināja speciālos sadzīves pakalpojumu kombinātos. Orlovai nevajadzēja daudz pūļu, lai uzzinātu, kādā tērpā uz svinībām gatavojas ierasties sāncense. Tā nu ierodoties vīra mīļākā pamanīja, ka ar tādu pašu audumu kā viņas svinību tērps ir apvilktas visas mēbeles un pat kājslauķis darināts no tā.
UN TOMĒR…
Vēl elegantāks, drošāks un iedarbīgāks atriebības veids ir vienīgi – neatriebties! Liekot saprast, ka bijušais nav pat atriebības vērts, kā muša, no kuras nav vērts pat atgaiņāties, tu ievainosi viņa pašapziņu. Liec saprast, ka esi laimīga bez viņa, ka esi piepildījusi kādus lielus karjeras vai personīgās izaugsmes mērķus un ka sen jau esi aizmirsusi viņa nodarīto un nevēlies neko atcerēties un skaidrot attiecības.
12 komentārs
 1. Varētu neatriebties,ja to visu spētu AIZMIRST!!!!
  ..ak,dies .cik jābūt stiprai!!..esmu par VĀJU…

 2. Es arī esmu par pēdējo ieteikumu – ignorēt. Jo patiesi smieklīgi izskatās visas tās sievas, kuras izmisīgi cenšas kaut ko savērpt, vai saskādēt.

 3. Vislabākā atriebība ir vārdiņš “Nē” – cilvēks ir nodarījis pāri, aizgājis prom, viņam ir cita dzīve, bet tomēr pasaule ir maza un nereti viņam nepieciešama tava palīdzība. Un tad vārdiņš “Nē” ir ļoti laba atriebība – kā saka, dots devējam atdodas.

 4. vislabāk iedarboties varētu tas, kad saka – turpmāk Tev vēl sliktāk būs ar TIEM sasniegumiem 🙂

 5. Vēlēšanās atriebties kaitē pašam cietējam. Vienīgais patiesais risinājums ir piedošana.
  Bez piedošanas cietējs var aizvainojuma un dusmu dēļ iedzīvoties kuņģa čūlā labākajā gadījumā, kamēr pāridaritājam nospļauties par cietēju.

 6. uzskatu, ka kaut ko piedot var tad, ja pāridarītājs to nožēlo, bet, ja nē….. tad kāda jēga no tādas vienpusējas piedošanas, tas sliktais tikai paņirgs par to.

 7. smiekli naak par sitaam stulbajaam atriebeejaam. nesaprot,ka sada veidaa sevi veel vairaak pazemojiet? bernudaarznieku variants un drausmiigi pazemojosi prieksh sievietes. vissmukaak ir pilniibaa AIZMIRST, un iemileties citaa.

 8. ES NEKAD NEESMU ATRIEBUSIES !!! MANA VIETAA VINAM ATRIEBAS DZIIVE!!! TAGAD KAD ESMU LOTI LOTI LOTI LAIMIGI PRECEJUSIES AR SAVU ISTO VIENIGO UN MANN IR VISS PAREJAIS TAS PAR KO KATRA TIK VAREETU SAPNOT, VINS(EX) IR IZSKIRIES, NELAIMIGS, NODZEERIES, ATKARTOJU LOTI NELAIMIIGS, UN DZIE VAI NOVILKS VEEL GADUS 20, LAI GAN JAUNS 30+!!! VOT TAA MANUPRAAT IR VISSALDAAKAA ATRIEBIIBAS MEERCIITE :))))

 9. Sievietes atcerieties babnikus un dzerajus izmainit nevar!
  Ta, ka , ja vienreiz piekrapis- noteikti kraps vel.
  Bet Jus ar to pi… dzivosiet kopa un gaidisiet , kad šis uzrausies un kadu zarazu majas atnesiis!
  Un , ja vēl šis virietis naudu un mantu mīl vairâk kâ Jūs – mūciet!

 10. Man arī ļoti sāp sirds, ka mani vīrs krāpj. Es sevī esmu atradusi vienīgo iemeslu- laikam pārāk laba dzīve man bija, pārāk labi dzīvoju, citai, arī sakārojāsa!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.