Daudz laimes dzimšanas dienā, LATVIJA! Vai (ne)svinēsim?

Kā svinēsi Latvijas dzimšanas dienu? – jautājums, kuru saviem līdzcilvēkiem šajās dienās uzdod retais. Daudz vairāk interesējamies par to, ko draugi, kolēģi, kaimiņi darīs garajās brīvdienās! Bet šīs garās brīvdienas mums ir dotas, lai svinētu, šā vārda vislabākajā nozīmē.

Paldies vienai no Latvijas komerctelevīzijām, kas ik dienu mūs aicina Latvijas svētku laikā pie apģērba nēsāt lentīti karoga krāsās. Kā zināms, atkārtošana ir zināšanu māte, tāpēc ir cerība, ka cilvēki šim svinību atribūtam ar laiku pievērsīs lielāku uzmanību un sāks to izmantot. Jo mums, Latvijas iedzīvotājiem, ir dota vienreizēja iespēja veselu nedēļ pārvērst par savas valsts svētku nedēļu!
Iespējams mūsu valsts svētku svinēšanas paradumus ietekmē mūsu ziemeļnieciskā atturība, drūmais novembra mēnesis, skarbā valsts dibināšana pagātnē un pašreizējais stāvoklis valstī, bet tomēr… tā ir Latvijas dzimšanas diena! Kādu nu mēs to esam veidojuši, tāda nu tā šobrīd ir. Bet dzimšanas dienas svinības tā ir pelnījusi tik un tā, kā ikviens no mums!
Tāpēc ievies šīs svinības savā ģimenē! Ierādi šīs dienas svinēšanu saviem bērniem, lai, kad viņiem būtu bērni, svinēt savas valsts dzimšanas dienu būtu pašsaprotami! Sāc kaut vai ar mazu karodziņu uz sava darbagalda līdz izjutīsi vēlmi šo tumšo gada mēnesi izgaismot ar sarkanbaltsarkanu sveču liesmiņām, un tad jau, cerams, tavai  iztēlei, radošumam un  svinētprieka maisam gals būs vaļā!

Ierosmei
Izpušķo māju – goda vietā liec Latvijas karogu – mazu vai lielu, tam īsti nav nozīmes, bet lai šajā svētku dienā tas rotā tavu māju! Pati, vai kopā ar bērniem, izgatavo svētku virteni ar daudziem maziem sarkanbaltsarkaniem karodziņiem, dedzini sarkanbaltsarkanas sveces, spraud pie apģērba sarkanbaltsarkanu brošu, īsāk sakot, izmanto šīs divas skaistās krāsas svētku noformējumā un lepojies ar tām!

Aicini svinēt – savu ģimeni, draugus, kolēģus, kaimiņus – tā būs piepildīta diena ikvienam no jums, jo būsiet kopā jauki pavadījuši laiku! Izbrīvē šo brīvo dienu, lai svinētu dzimšanas dienu, kur labākā dāvana gaviļniecei ir smaidi, mirdzums acīs un priecīgs prāts gan lielam, gan mazam.

Pasniedz latviskus ēdienus
– jo mēs taču arī mīlam gardi paēst! Pasniedz savai ģimenei un viesiem īstu rupjmaizi ar olu un ķilavām, pagatavo maizītes ar karamelizētām bietēm un kazas sieru, radi medus torti vai rupjmaizes kārtojumu! Vai uzrīko „latvisko groziņu vakaru”!

Piedalies – pilī vai būdiņā, laukos vai pilsētā – uzposies un dodies uz dzimšanas dienas svinībām! Ja nevēlies uzņemt svinētājus savā mājā, pieņem ielūgumu svinēt svētkus pie draugiem vai tuviniekiem, vai svini tos savā pilsētā – apmeklē pasākumus. Galvenais – piedalies un svini, jo svētki mūsu kalendārā ir tik maz, ka žēl būtu neizmantot arī tos, kas doti!

Lai šajā dienā dzirkstī smiekli, lai mūsu acīs ir prieks un sirdī mīlestība!
Daudz laimes Tev, Latvija!

3 komentāru
  1. Arī mūsu ģimene ir uzaicinājusi draugus pie sevis uz pusdienām- tiks iemēģināta jaunā terīne:)zinu, ka dziedāsim un spēlešim spēles.Piekrītu autorei, svētkus jārada sev pašiem….un to patiešām ir viegli izdarīt…Daudz Laimes TEV LATVIJA.

  2. Sodien ar berniem gatavosim karodzinu virteni majai, zimesim ari karodzinus, lai varetu ritdien piespraust pie meteliem, uz tiksanos sviniga saluta skatisanas placos :)!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.