CELULĪTA diēta jeb cīņa, kas dod REZULTĀTU

Lai cik litrus medus tu izpliķētu uz saviem sāniem, lai kādas masāžas, kontrastdušas un citādas procedūras veiktu, tam visam nebūs paliekoša efekta, ja nedomāsi par veselīgu ēšanu. Uzturs ir gandrīz puse no panākumiem cīņā ar celulītu, tamdēļ skaties ko tu liec mutē un celulīta diēta nebūs nekas sarežģīts.

Nepareizi ēšanas paradumi, pārlieka svara zaudēšana, smēķēšana un šķidruma trūkums organismā ir celulīta labākie sabiedrotie. Ja sakārtosi savus uztura paradumus, veicot vēl citus pretcelulīta pasākumus, rezultāti nebūs jāgaida ilgi. Protams, tas nenozīmē, ka sevi jāmērdē pusbadā vai jāatsakās no visa, kas tev garšo. Bet piedomāt pie tā, ko liec mutē, noteikti vajadzēs.

Lai gan globālajā tīmeklī un citos populāros avotos figurē daudz un dažādu precelulīta diētu, esi uzmanīga. Daudzas no tām patiesībā ir mazkaloriju diētas, kas celulītu nevis mazina, bet tieši otrādi – padara par vēl aktuālāku problēmu.

Ja kāds tev piedāvā programmu, kas paredz piecas, desmit vai vairāk dienas pārtikt no zaļumiem vai cita visai paknapa uztura, padomā labi pirms sāc. Svara svārstīšanās, straujš tā zudums un vēlāk atkal pieaugums ir pirmais solis, lai sānus rotātu vēl izteiksmīgāks celulīta raksts. Bet tavs mērķis taču ir no celulīta atbrīvoties, nevis to barot.
Tātad soli pa solim, ko darīt un kādu uzturu lietot, lai celulīts atkāptos.

Dzeršana 

Celulīta ārstēšanai ļoti nozīmīgi ir uzņemt pietiekami daudz šķidruma. Jo tieši ūdens ir tas, kas palīdzēs izskalot organismu no tam nevajadzīgajiem uzkrājumiem, kad ar citām metodēm būsi tos izkustinājusi no vietas.

Dienā sievietei jāizdzer aptuveni pusotrs līdz divi ar pusi litri ūdens. Ideālā gadījumā negāzēts, tīrs ūdens bez piedevām. Ja neesi spējīga iedzert pliku ūdeni, padomā, kā to padarīt gardāku. Vari atšķaidīt svaigi spiestu augļu sulu vai dzert dažādas zāļu tējas.

Var dzert arī gāzētu ūdeni, bet tad uzmanīgi lasi etiķetes. Gāzētam ūdenim bieži vien pievieno sāļus, kā arī daži dabiskie minerālūdeņi satur lielu koncentrāciju dabiskā nātrija jeb sāls. Varbūt arī garša šādam ūdenim ir interesantāka, bet papildu deva sāls cīņā pret celulītu ir pat ļoti nevēlama. Iemesls tam vienkāršs – sāls veicina šķidruma aizturi šūnās, kavējot vielu  apmaiņu, un tad jau vairs tikai nieka solis līdz neglītajiem zemādas nelīdzenumiem.

Dzerot ūdeni, tas jādara pareizi
Vari izmēģināt no rīta tukšā dūšā izdzert glāzi silta ūdens. Daudzi apgalvo, ka tas palīdz aktivizēt gremošanu. Nevajadzētu dzert ēšanas laikā un tūlīt pēc tās.

Tā kā pusotra, divi litri šķidruma dienā nav maz, plāno, kā šo ūdens devu izdzersi. Visērtāk un labāk, ja noliksi ūdens pudelītes pa ķērienam savā darba un atpūtas vietā.  Nav pareizi, ja dienas beigās ar rāvienu mēģināsi panākt nokavēto. Pārāk liela ūdens deva tikai apgrūtinās nieres un kuņģi, nedodot nekādu labumu nedz veselībai, nedz izskatam.

Ja vēlies atbrīvoties no celulīta, noteikti piedomā pie tā, kā ierobežot alkoholisko dzērienu lietošanu. Pirmkārt, tie pastiprina atkritumvielu rašanos, otrkārt, dehidratizē jeb atūdeņo organismu un, treškārt, rada palielinātu apetīti. Bet tie visi ir celulīta ienaidnieki.

Turklāt tikpat nevēlami kā alkohols ir arī kofeīnu saturoši dzērieni, tātad kafija, kola un melnā tēja. Kofeīnu saturoši dzērieni noslogo limfātisko sistēmu un veicina toksīnu uzkrāšanos. Ja nespēj bez kafijas iztikt, tad vismaz pacenties tās lietošanu ierobežot līdz aptuveni vienai krūzei vai glāzei dienā.

Smēķēšana
Lai gan šķiet, kāds sakars smēķēšanai var būt ar celulītu, tas ir vistiešākais. Nikotīns sašaurina asinsvadus un līdz ar to apgrūtina asinsriti. Un ar laiku tā tiek traucēta ikvienā ķermeņa zonā, radot lielisku iespēju celulītam veikt uzvaras gājienu pa taviem apaļumiem.

Celulīta veicinātājs – pārlieku straujš svara zudums
Jā, jā, tu nepārklausījies. Celulīta rašanās iemesls var būt arī pārāk straujš svara zudums. Klasiskās trieciendiētas, kas palīdz atbrīvoties no vairākiem kilogramiem liekā svara nedēļā, ir ļoti nedraudzīgas labam izskatam. Pēc tās svars parasti atkal pieaug. Tikai šoreiz tas nenogulsnējas gludā tauku mētelītī, bet gan kā rievaina apelsīna miziņa. Tas tāpēc, ka saistaudi, svaram mainoties, zaudē elastību un rada iespēju rasties celulīta kabatiņām.

Turklāt badošanās pastiprina stresa līmeni. Bet stress ir vēl viens celulīta rašanās iemesls. Tā ietekmē organismā notiek procesi, kas veicina celulītu. Tāpēc, ja vēlies, lai apaļumi būtu glīti un gludi, pirms badošanās rūpīgi visu izvērtē.

Figūrai draudzīgāk ir nevis regulāri vājēt, bet gan uzturēt svaru normālu. Ja tomēr gribi ievērot diētu, izvēlies tādu, kura paredz ēšanas izmaiņas ilgāku laiku, neļaujot svaram svārstīties. Trieciendiētu var izmantot kā sākumu uztura paradumu maiņai. Vispirms lieko svaru nodzen ar kādu ātru diētu, bet tad pārej pie mērenākas, ar kuras palīdzību vari to noturēt sev vēlamajā līmenī ilgstoši.

Kas jāēd, lai aizdzītu celulītu
Nekas īpašs. Ja tavs uzturs būs veselīgs, uztura piramīdai atbilstošs, nekādām problēmām rasties nevajadzētu. Nelaime tā, ka cilvēki, kuri ēd patiešām veselīgi, ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Mēs visi grēkojam, ēdot konservantus, krāsvielām un citiem E bagātu pārtiku, savukārt dārzeņu un augļu ikdienas ēdienkartē ir par maz, tos aizstāj nepilnvērtīgi pusfabrikāti un tā saucamā tukšā pārtika.

Lūk, dažas vadlīnijas, kas noderēs, ja esi nolēmusi ēst veselīgāk un samazināt celulītu.

    •    Lūkojies, lai uzturā būtu vairāk kāliju saturoši produkti. Tas uztur šķidruma līdzsvaru šūnu iekšienē un ārpusē, līdz ar to palīdz novērst celulīta veidošanos. Ar kāliju bagāti ir banāni, kāposti, ķirbji, redīsi, sarkanās bietes, upenes, zemenes, aprikozes un kartupeļi.
    •    Otra celulīta profilaksei nozīmīga minerālviela, kurai vajadzētu būtu tavā uzturā, ir kalcijs. Tas regulē nervu un muskuļu aktivitātes, šūnu struktūru un tauku vielmaiņu. Visvairāk kalcija ir piena produktos, vari ēst vājpiena biezpienu, skābpiena produktus, nesāļus sierus. Tikai nepārspīlē, jo piena produkti kavē tauku un sārņvielu izvadi no organisma, tāpēc lielās devās tie var veicināt celulītu.
    •    Vēl viens ādas uzlabotājs un arī celulīta profilakses līdzeklis ir E vitamīns. Tas rodams augu eļļās, avokado, riekstos un diedzētos graudos.
    •    Bieži aizmirsts pretcelulīta profilaksē ir lecitīns, kurš palīdz noregulēt tauku vielmaiņu organismā un tādējādi samazina zemādas tauku slāni. To var atrast sojas un olas baltumā.
    •    Lai āda būtu elastīga, jāuzņem pietiekami daudz nepiesātināto taukskābju – omega 3, omega 6 un omega 9. Tās meklējamas treknās zivīs, riekstos, sēkliņās un augu eļļās. Turklāt, ēdot riekstus un sēklas, iegādājies tādus, kas ir čaumalās, un izlobi tos tieši pirms ēšanas. Protams, arī avokado.
    •    Lai muskuļi būtu spēcīgi un pietiekami labi transportētu limfātisko šķidrumu, padarot celulīta veidošanos neiespējamu, uzturā nedrīkst pietrūkt olbaltumvielu. To daudz ir liesā gaļā, olās, vājpiena biezpienā, sierā, pupiņās un kukurūzā. Vēl labāks olbaltumvielu avots ir zivis, jo parasti tajās ir mazāk toksīnu un hormonu. Izvēloties gaļu, centies lūkoties pēc cāļa, teļa, jēra vai truša gaļas, kurā parasti ir mazāk hormonu. Vai arī izvēlies bioloģiskās saimniecībās audzētu gaļu.

Met līkumu
Ja vēlies būt neatvairāma dibentiņa īpašniece, labāk no savas ēdienkartes izsvītro dažus produktus un to grupas. Droši vien nav lieki atgādināt, ka veselībai un slaidajai līnijai kaitīgi ir dažādi pusfabrikāti un gatavie ēdieni. Parasti tie satur ļoti daudz tauku, cukura, sāls un konservantus, kas ir visai nevēlama kombinācija, ja vēlies būt slaida.

Tāpat arī izvairies no visa, kam pievienots daudz E vielu. Lieka ķīmija rada papildu atkritumvielas. Un pastāv daudz lielāka iespēja, ka tās sakrāsies uz taviem gurniem kā sievešu tik nīstais celulīts.

Izvairies arī no ēdieniem, kas satur daudz cukura (tas var būt arī slēptais, daudz tā, piemēram, ir  jogurtos, baltmaizē un citos našķos), kā arī tiem, kas satur daudz sāļu (piemēram, kūpinājumi, sausie garšvielu maisījumi un buljoni). Patiesībā tie ir tie paši ieteikumi, kas parastai veselīgai diētai.

Tikai tad, kad būsi sakārtojusi savus ēšanas paradumus, vari cerēt, ka citi celulīta profilakses pasākumi sniegs paliekošu un aci priecējošu efektu. Lai tev izdodas! Nekavējies, pavasaris jau par sevi atgādina.

LASI ARĪ – SKAISTS augums bez CELULĪTA – būtiskākais, kas par to jāzina

                                               18 komentārs
 1. man celuliits ir jau no maza gada vecuma un lai cik veseliigi ziivoju,sportoju un apmekleju masaazhas vins ir un paliks 🙁 es nevaru tam pretoties!

 2. Mani pedeja laika sak uztraukt E vielo daudzums partika ko lietoju un precizak – zupas buljonos. Taja, ko sobrid esmu iegadajusies ir 1 sliktais E un man sak rasties aizdoma, ka tiesi si iemesla del, man ir paradijusas un nenoiet pumpas no gimja, ka ari celulits pavairojies. Bus japariet uz eko buljonu, vienigais, samais baigi dargs :(.

 3. sorrī, bet man tomēr liekas, ka celulītam tik lielu daļu neveido ēšanas sliktie ieradumi. Daudz svarīgāk ir kustinat to savu dibenu un ciskas – sportot – un tā ir tā lielā daļa no panākumiem. a ēst veselīgi, protams, jbukrā gadījum’ir labi, tikai tam nav tieša sakara ar celulīta mazināšanu.

 4. Klau, nu a cik var par celulītu runāt??? Šis ir jau kurais raksts??? Moš, pietiek? Paņirgājāmies pašas par sevi, uzklausot otomāra padomus un tagad turpinam turpināt. Davai, maniam tēmu.

 5. Ja cilvēks grib dzīvot veselīgi, tad viņam ir jadzīvo nevis sev, bet visiem tiem n-tajiem faktoriem, uzksaitījumiem un ēdeinkartēm, kas padarīs dzīvi veselīgu. Nav drusku savādi?

 6. Kas tev tie par mākslīgiem buljoniem? kam tev tādi? Ņem un vāri pati un visu drazu būs vismaz uz pusi mazāk.

 7. Nu jā jā, bet, kad sporto, arī sāk ēst veselīgāk. Tas savstarpēji saistīti notiek. Prasās gan vairāk padzerties, gan vieglāku pārtiku lietot.

 8. Bet Šlesera zelta teiciens nav zaudējis aktualitāti pat pēc gadiem:)))) Nāk, nāk no iekšām:)))) Kā tad.

 9. Ūdeni vieglāk ir iedzert tad, ja krūzē iemet pāris šķēles citrona un stundā izdzer vienu lielu glāzi ar ūdeni. Tā līdz plkst. 20:00 būsi uzņēmusi npieciešamo šķidruma devu! Man šī metode der, varbūt arī jums noderēs! 🙂

 10. Mani ierosināja raksta pirmspēdējais teikums: Lai tev izdodas! Nu a var te kāda padalīties pieredzē, kurai tā reāli IR iZDEVIES?

 11. Bet pat cenzdamās ēst veselīgi, mēs tik un tā ēdam tādu drazu, ka izvairīties no ķīmijas pārtikā ir neiespējami, manuprāt. Var tikai censties to ierobežot, bet ēsti pilnīgi veselīgi? Tad jau pilnīgi viss jāaudzē pašai kaut kur dziļi dziļi laukos.

 12. Kopsh partraucu intensiivu sportu 16 gados man jau 17 gados bija izteiksmiiga apelsiina mizinja uz kaajaam. Taa es “nostaigaaju” ar to 6us gadus un nu esmu kjeerusies pa nopietnam klaat. Veseliigs uzturs, kaa jau tika mineets nekaadi fabrikaati vai jau gatavie eedieni. Daarzenji daudz, svaigi darzenji un pashas griezti un gatavoti. Daudz uudens. Kafiju un teeju ljoti maz dzeru, reti vispar, pasvaraa ir uudens, pat sulas nedzeru. Edu liesu galju un zivis. Sportoju- eju uz trenazhieriem un piestraadaaju pie cardio. Eju uz masaazhaam-lipomasaazhu. Un teikshu godiigi, es jau redzu rezultaatus un arii svars ir nokrities.Celuliits kluust mazaaks un mazaaks un kaajas stingraakas un smukaakaas 🙂 Lai veicas jums paareejaam ari. Tas viss prasa tikai pacietiibu. P.S. vakarinjaas eedu darzenjus un liesu galju vai zivi. Ogljihidraatus needu vakarinjaas. Viss stradaa, ka jums es saku 🙂 tik cik vajag ritmu, pacietiibu un gribasspeku. Un pateikt nee visiem nashkjiem un eeshanaam neregulaaros laikos … est ik peec 3 ideaalakais 4 stundaam 🙂 un es neieveeroju dieetu, eedu vnk veseliigi ..Sveiciens pavasarii!!!

 13. Mīļās sievietes! Šobrīd Latvijā ir jauna,ekoloģiska kosmētika. Afrodite- šo kosmētiku izstrādājusi kosmetoloģe ar 10 gadu pieredzi. ļoti laba kosmētika, pati lietoju un ir kolosālas pret celulīta eļļas. Droši apmeklējiet mājaslapu:
  http://[cenzēts]kosmetika-afrodite.lv/

 14. “P.S. vakarinjaas eedu darzenjus un liesu galju vai zivi. Ogljihidraatus needu vakarinjaas” A dārzeņos nemēdz būt ogļhidrāt? Mēdz gan. Nevajag ēst burkānus, kartupeļus un bietes,, bet lapu salātus, kāpostus, redīsus, tomātus, gurķus.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.