Aprunāšana – SIEVIEŠU nacionālais sporta veids?

Aprunāt savu kolēģi, draudzeni, kaimiņieni, populāru aktrisi vai vīramāti – tik pazīstami gandrīz ikvienai no mums! Aprunāšana laikam ir tāda sievišķīga vājība un reizē arī netikums, no kura atturēties nav nemaz tik viegli. Mēs jau pašas visbiežāk saprotam, ka aprunāšana nav tā labākā nodarbošanās, jo mēs zinām – dots devējam atdodas. Taču noturēt mēli aiz zobiem – tas reizēm tomēr ir pārāk grūti. Ja aprunāšana dedzinātu kalorijas, tad lielākajai daļai sieviešu ar lieko svaru nebūtu nekādu problēmu!

APRUNĀŠANA GARLAICĪBAS MĀKTAJĀM
Neesam gan nekad dzirdējuši atzīšanos no kompānijas, kam patīk aprunāt, ka tas tiek darīts, jo pašu dzīves ir garlaicīgas. Tomēr vai mums būtu laiks un vēlēšanās aprunāt citus, ja būtu pietiekami daudz iespaidu, jaunumu un notikumu no savas dzīves, kuros dalīties ar citiem? Jebkurā kompānijā iestājas klusuma brīži, kad viss it kā ir pateikts un tagad ir brīva vieta citu dzīvju apspriešanai. Garlaicība tiek uzvarēta padaloties ar mums zināmu personāžu dzīves jaunumiem un, protams, visu vēl mazliet izpušķojot, lai interesantāka klausīšanās. Jā, izpušķošana, tas arī ir ļoti svarīgi, jo dzīve taču mums jāpadara interesantāka un elpu aizraujošāka! Un tomēr – varbūt ir vērts aizdomāties par to, kādēļ tad tava pašas dzīve ir tik garlaicīga, ka rodas vēlme aprunāt citus? Un, ko tu vari darīt lietas labā?

PAŠU DZĪVES – IDEĀLAS?
Aprunājot citus mēs lieliski varam izvairīties no nepatīkamu jautājumu saņemšanas par savu dzīvi. Kamēr es te stāstīšu par kolēģi un viņas dzīves līkločiem, tikmēr man nebūs jāatbild uz jautājumiem, kāpēc es jau desmit gadus esmu viena un kāpēc gada laikā esmu nomainījusi jau četrus darbus. Tautas paruna jau vēsta, ka cita acī skabargu ir vieglāk ieraudzīt nekā savā baļķi. Aprunāšana ļauj mums justies pārākiem, pacelt savu pašapziņu un uz brīdi aizmirst, ka patiesībā pašiem dzīvē ir pietiekami problēmu un neatbildētu jautājumu. Aprunājot citus vismaz uz brīdi savas problēmas pazūd un pat sāk šķist – ai manas problēmas jau tāds nieks viens ir. Bet tas ir tikai apmāns, lai cik daudz mēs runātu un iedziļinātos citu dzīves peripetijās, vienā brīdī mums tāpat jānolaižas uz zemes un jātiek galā pašām ar sevi.

PASAULE IR APAĻA – AR LAIKU VISS ATPAKAĻ NĀK
Vai kādreiz esi aizdomājusies, ka arī tu pati mēdz būt aprunājamā? Tu taču neesi tik naiva un nelolo ilūzijas, ka tu no aprunāšanas esi pasargāta. Atceries, ka sevi pasargāt no aprunāšanas tu vari tikai tad, ja pati esi klāt. Kad tevis vairs nav klāt, tad rēķinies, ka tavi sabiedrotie tagad apspriež tevi pašu. Tad jautājums – vai ir vērts būt tādā kompānijā? Fakts, ka tevi aprunā nav patīkams, tas arī ir sāpīgi un tā noteikti neizpaužas draudzība un cieņa vienam pret otru. Un kāpēc vispār bojāt savu apkārtējo vidi un pasauli ap sevi ar aprunāšanu? Enerģiju, ko tu patērē aprunājot citus, tu lieliski varētu izmantot daudz noderīgākās aktivitātēs – sportojot, gatavojot ēst, izvedot pastaigā četrkājainu draugu suņu patversmē, pavadot laiku ar ģimeni, lasot interesantas grāmatas vai darot jebko citu, kas vairo tevī pozitīvas emocijas.

SAKI APRUNĀŠANAI!
Neviens cits tevi nevarēs apturēt no aprunāšanas, kā vien tu pati. Kad kompānijā atkal sākas mēles trīšana tu vari vai nu neiesaistīties šajās sarunās, izmantojot lielisku iespēju paklusēt, vai skaidri un gaiši pateikt saviem sabiedrotajiem, ka šāda rīcība nav forša un aicināt pārējos labāk padalīties ar saviem dzīves jaunumiem un sajūtām. Turpmāk satiekoties centieties aprunāt paši sevi. Lai gan runāšana par sevi var izklausīties kā lielība un egoisms, tas ir labāk nekā aprunāt citus. Galu galā tu taču vari būt ieinteresēta un aicināt savu kompāniju dalīties ar saviem dzīvesstāstiem un personiskajiem notikumiem! Un, ja tas nevienam nešķiet interesanti, tad – vai vispār ir vērts uzturēties kompānijā, kurā viss griežās ap citu dzīves līkloču apspriešanu? Tas jāizvērtē tev pašai!
3 komentāru
  1. Viss jau mūsu dzīvēs ir atkarīgs no pašām… Bet es zinu, ko nozīmē situācija, kad no aprunāšanas nevar izvairīties! Ir ļoti grūti pateikt nē, tevi tas viss burtiski ierauj un tu pat nejūti, kad pati sāc aprunāt.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.