Birka: melošana

Aprunāšana – SIEVIEŠU nacionālais sporta veids?

Aprunāšana laikam ir tāda sievišķīga vājība un reizē arī netikums, no kura atturēties nav nemaz tik viegli. Mēs jau pašas visbiežāk saprotam, ka aprunāšana nav tā labākā nodarbošanās, jo mēs zinām – dots devējam atdodas. Taču noturēt mēli aiz zobiem – tas reizēm tomēr ir pārāk grūti…

Mediācija, kas tas ir?

Mediācija. Mediātors. Mediātoru saraksts. Ikkatra no mums kaut reizi dzīvē ir bijusi iesaistīta kādā strīdā un tā sakarā jutusies nomākta, sarūgtināta vai sadusmota. Strīdēties mēdzam gan par sadzīviskām lietām, gan par juridiskiem darījumiem. Strīds var rasties ar īrnieku, kas izmanto tavu īpašumu neatbilstoši tā mērķim; strīdamies šķirot laulību un nespējot sadalīt bērnus un mantu; konfliktējam ar darba devēju par nekorektu…

Bērns tev MELO – kurš pie tā VAINĪGS?

Katrai cilvēka rīcībai ir kāds mērķis, un tāds ir arī meliem. Ja vēlies ģimenē no tiem izvairīties, vispirms jālūkojas pēc iemesliem, kāpēc bērns melo. Tikai novēršot cēloņus, vari būt droša, ka melošana kļūs aizvien retāka jūsu attiecībās. Tomēr tā nekur nepazudīs. Cilvēks, kurš vienmēr saka taisnību, nav reāls (vai ir sociāli nepieņemams). Sakot, ka nekad nemelo, tu melo pati sev.

Mazie meļi

Psihologi vienmēr ir uzskatījuši zīdaiņus par pilnīgi nevainīgām būtnēm, jo, smadzenēm attīstoties, tie vēl nav spējīgi uz tādām izsmalcinātām viltībām kā meli. Šo visai sarežģīto mākslu mazais cilvēciņš apgūst aptuveni četru gadu vecumā. Tomēr izrādās, ka speciālisti ir kļūdījušies. Noskaidrots, ka prasmi mānīties mazuļi apgūst daudz nevainīgākā vecumā, kā to varētu domāt. Kā apgalvo zinātnieki, mazuļi melo jau no sešu…