8 padomi, kā IETAUPĪT naudu uz PĀRTIKAS rēķina, neēdot SLIKTĀK

Pārtikas produkti sastāda lielu daļu no mājsaimniecības izdevumiem. Diemžēl mēģinot ietaupīt uz pārtikas rēķina, bieži vien nākas saskarties ar problēmu, ka ievērojami krītas uztura kvalitāte. Tomēr tam tā nebūt nav jābūt. Tieši tādēļ piedāvājam tev dažus vērtīgus padomus, kā ietaupīt naudu uz pārtikas rēķina, neēdot sliktāk!

Tirgus un tiešā pirkšana. Ja vēlies ietaupīt naudu uz pārtikas rēķina, sāc lielveikala vietā biežāk apmeklēt tirgu. Atmet aizspriedumus par to, ka iepirkšanās tirgū ir apgrūtinoša un piedāvājums – nepietiekams. Patiesībā tirgū bieži vien ne tikai varēsi iepirkties lētāk, bet arī iegūt svaigāku produkciju.

Izmēģini arī tiešās pirkšanas pulciņus – organizētus tirdziņus, kur vietējo produkciju iespējams iegādāties pa tiešo no zemniekiem. Iesaistoties tiešajā tirdzniecībā, nošausi trīs zaķus ar vienu šāvienu – ietaupīsi līdzekļus, atbalstīsi vietējo produkciju un vienlaikus iegūsi veselīgu pārtiku! Tiešās pirkšanas pulciņi darbojas vairākās pilsētās Latvijā. Nelielu ieskatu par pulciņu vietām vari gūt ŠEIT

Iepērcies viena. Noskaidrots, ka apmēram 65% produktu, ko iegādājamies, iepērkoties kopā ar citiem, ir neplānoti. Īpaši spēcīgi šis efekts ir jūtams, ja iepērcies kopā ar bērniem. Lai taupītu līdzekļus uz nevajadzīgām lietām, dodies iepirkties viena. Iepriekš izdomā tuvāko dienu ēdienkarti un sastādi sarakstu. Tā tu saglabāsi kontroli pār situāciju un neiztērēsi liekus līdzekļus.

Salīdzini atlaides. Gandrīz visām lielākajām veikalu ķēdēm ir savas mājas lapas, kurās var apskatīt preces ar atlaidēm. Pirms dodies iepirkties, iepazīsties ar tām! Tā varēsi labāk izplānot, kurus veikalus apmeklēt, lai nepieciešamos produktus iegādātos lētāk.

Izvēlies sezonas produktus. Ja domā par veselīgu uzturu, visticamāk lielu daļu tava pārtikas groza aizņem svaigie augļi un dārzeņi, kas ārpus sezonas nebūt nav tā lētākā prece. Paplašini savas zināšanas par veikalos nopērkamajiem augļiem un dārzeņiem un noskaidro, kā vērtīgās uzturvielas vari iegūt no sezonas augļiem un dārzeņiem. Ar augļu un dārzeņu sezonām plašāk vari iepazīties ŠEIT

Pareizie iepakojumu izmēri. Apdomā, kurus produktus ikdienā lieto visbiežāk un turpmāk centies tos iegādāties lielajos iepakojumos. Lielās pakas parasti ir ievērojami izdevīgākas. Savukārt produktus, ko patērē pavisam nedaudz, pērc mazākos iepakojumos – nav jēgas iegādāties šķietami lētāko lielo iepakojumu, ja liela daļa no tā nonāks atkritumu tvertnē.

Pievērs uzmanību cenai kilogramā. Pie produktiem veikalos vienmēr ir norādīta cena kilogramā. Pievērs tai uzmanību, jo bieži vien produkti, kuru iepakojumi izskatās vizuāli līdzīgi izmēra ziņā, būtiski atšķiras svarā. Tā atradīsi lētāko, bet, iespējams, nemaz ne sliktāko alternatīvu. 

Nepērc sagrieztus produktus. Sagriezti produkti teju vienmēr ir dārgāki, jo tev ir jāmaksā par papildus veikto darbu. Ja vēlies ietaupīt, izvairies no grieztās produkcijas. Piemēram, izvairies no siera vai gaļas šķēlītēs.

Audzē pati. Ja tev ir dārzs, kur vari audzēt augļus un dārzeņus – lieliski! Pavasarī ķeries pie darba un izveido pati savu mazdārziņu ar mīļākajām garšvielām, ogām, dārzeņiem utt.!

Ja esi pilsētniece, pārvērt savu balkonu vai palodzes dārziņā ar garšaugiem, tomātiem vai zemenēm. Tas ir vieglāk nekā vari iedomājies, turklāt audzēšana pašas spēkiem dod lielu gandarījuma sajūtu.

3 komentāru
  1. Ļoti noderīgi, paldies. Sazinājos arī ar manas puses Tiešās pirkšanas pulciņu uz kuru bija links rakstā. Supper!

  2. Nepiekritīšu par tirgu – tirgū ir daudz dārgāk kā veikalā – par to esmu pārliecinājusies vairākkārt.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.