Skriešana

Pagajušajā gadā iemīlējos skriešanā. šodien atrādu dažus padomus, kā uzsākt skriet.


Sāc ar skriešanas/soļošanas programmu

Daži cilvēki nekad neuzsāks nopietnu treniņu programmu, jo viņi nezina, kā uzsākt skriešanu. Parasti visi treniņu grafiki sastāv gan no skriešanas, gan no soļošanas. Kad esi tikko uzsācis skriet, īpaši, ja neesi labā fiziskajā formā, tu nespēsi noskriet garas distances. Vēl jo vairāk – nav nemaz prātīgi to censties darīt, jo pakļausi sevi ievainojumu un veselības problēmu riskam. Vari iegādāties spidometru ar laika skaitītāju. Ja izvēlies skriet 3 minūtes un soļot 1 minūti, tad spidometrs pīkstēs, ziņojot par katra perioda beigām.

Ieklausies savā ķermenī.

Protams, skrienot tu jutīsi nogurumu un pēc tam nelielas sāpes muskuļos. Tas ir tikai normāli. Taču, ja pēc skrējiena jūties apreibies, pamani sāpes kakla vai muguras rajonā, esi uzmanīgs! Pārāk liels entuziasms var kļūt bīstams veselībai. Ieklausies savā ķermenī, un pēc laika tu jau zināsi, kad turpināt skrējienu un kad labāk to pārtraukt.

Izvirzi mērķus un nosvini progresu.

Vislabākais veids sevis motivēšanai ir sasniedzamu mērķu uzstādīšana. Tie var būt dažādi – skriet vismaz trīs reizes nedēļā, samazināt svaru par 5 kg trīs mēnešu laikā vai piedalīties 5 km skriešanas sacensībās. Katru reizi, kad sasniedz kādu no mērķiem, paslavē sevi vai izdari sev kaut ko labu, piemēram, uzdāvini sev jaunus skriešanas apavus vai apmeklē iemīļoto restorānu. (šītais man paldzēja visvairāk)

Atrodi kompanjonu

Ja tev būs draugs, ar ko kopā dosies skriet, jūs neļausiet viens otram palikt mājās un slinkot. Pat vēl vairāk – tavs skriešanas kompanjons var palīdzēt tev sasniegt tavus mērķus.

Galvēnais ir uzsākt un pamazām, sperot pirmus soliņus iet uz priekšu!

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.